Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #405

Amazing Spider-Man #405

Amazing Spider-Man #405

"Exiled" – Part 2: "The Worth Of A Man"

Postacie
Streszczenie

Ben, jadąc na swoim motorze, chce wyjechać z Nowego Jorku. Jednak zbytnio skupia się na rozważaniach odnośnie słuszności decyzji, którą podjął. W ostatniej chwili odzywa się jego pajęczy instynkt, który ratuje go od rozwalenia się o ścianę. Motor ulega zniszczeniu. Ben decyduje się oczyścić umysł i ostatni raz poszybować przez miasto. Po chwili stwierdza, że jest to jego miasto i musi tu zostać. Kontynuując swoją podróż przez miasto dociera nieświadomie do domu Petera i Mary Jane. Wówczas uświadamia sobie, że podjął słuszną decyzję w rozmowie z Peterem, który zasługuje w jego opinii na spokojną przyszłość.

Peter budzi się zlany potem z koszmaru, którego jednak nie pamięta. Cieszy się, iż przynajmniej nie obudził żony, którą bardzo kocha.

Ben, po telefonie do Trainera i otrzymaniu od przyjaciela zgody, udaje się do jego domku w Vermont, by zregenerować siły. Przy ogniu przypomina sobie, jak spotkał przed czterema laty Sewarda Trainera, do którego udał się, by podjąć się roli asystenta tego znanego naukowca, który zajmował się genetyką. Chciał w ten sposób dowiedzieć się jak najwięcej o swoim własnym stanie. Ich pierwsze spotkanie sprowadziło się do opłacenia przez Trainera części rachunku za pobyt Bena w motelu. Śpiącego Bena budzi telefon od Sewarda. Ten mówi mu, by natychmiast uciekał z domu oraz że ktoś go śledzi. Po chwili dochodzi od eksplozji domu Trainera, z którego w ostatniej chwili uciekł Ben. Wściekły Reilly wyrusza do laboratorium przyjaciela, by mu pomóc. W międzyczasie Ben przypomina sobie, jak Seward pomagał mu od pierwszego dnia, gdy się spotkali. Po wyspaniu się w pokoju motelowym zszedł na dół, gdyż był bardzo głodny. Był bardzo agresywny i do tego miał gorączkę. Gdy właściciel motelu nie chciał dać mu jedzenia, rzucił nim o podłogę, grożąc śmiercią. Dopiero interwencja Trainera trochę go uspokoiła, kiedy stwierdził, iż chce zostać przyjacielem Bena. Ten ze zmęczenia i gorączki upadł na ziemię. Seward Trainer wyciągnął do niego rękę oferując pomoc, którą Ben przyjął.

Gdy wędruje po ruinach laboratorium Sewarda, u Bena odzywa się jego pajęczy instynkt. Widzi przed sobą metalowe kule, których macki są podłączone do komputerów Trainera. Reilly zdaje sobie sprawę, że wśród danych są te dotyczące jego osoby, dlatego decyduje się zniszczyć kule. Niespodziewanie zostaje pochwycony mackami kilku kul i porażony prądem. Tracąc przytomność martwi się o swojego przyjaciela. Tymczasem półnagi, przerażony Seward Trainer siedzi skulony w ciemnym pomieszczeniu, do którego światło wpada jedynie z otwartych drzwi. Nagle zostają one zatrzaśnięte przez mackę.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #405

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.