Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man » Web of Spider-Man #128

Web of Spider-Man #128

Web of Spider-Man #128

"Exiled" – Part 1: "Who Will Wear The Webs?"

Postacie
Streszczenie

Szybująca przez miasto Black Cat zaczyna rozmyślać o informacjach, z jakimi zapoznała się w ostatnim czasie odnośnie Petera i Bena. Nie potrafi wyobrazić sobie, co musi przeżywać Peter, który właśnie dowiedział się, że jest klonem. Nagle na jej drodze staje tajemniczy osobnik o wampirycznym wyglądzie. Obiecuje jej, że zajmie się emocjami, które teraz w niej szaleją.

Peter i Ben odwiedzają groby May i Bena Parkerów. Gdy szykują się do odejścia wyczuwają, że ktoś ich obserwuje. Wymknąwszy się w uliczkę przebierają się w swoje kostiumy i wyruszają za śledzącym ich osobnikiem. Okazuje się, że jest to pracownik agencji detektywistycznej Cat's Eye, który śledził Petera Parkera, ponieważ Felicia wyruszyła na jego poszukiwania i zaginęła. Spider-Man i Scarlet Spider wyruszają odszukać Black Cat.

Tymczasem Felicia jest torturowana przez tajemniczego osobnika, którego spotkała. Manipulując jej emocjami przekonuje ją, że Spider-Man jest odpowiedzialny za depresję, której ostatnio się nabawiła.

Mary Jane spotyka się ze starym znajomym, Rollfem, by porozmawiać o jej pracy jako modelki prezentującej ubrania dla kobiet spodziewających się dziecka.

Peter i Ben spotykają w końcu Black Cat, która wykrzykuje, że zabije Spider-Mana za to, iż ją skrzywdził. Towarzyszą jej trzej osobnicy, którzy rzucają się na Bena. Felicia, atakując Petera, mówi mu, że oddała mu swoje serce, a on nawet nie jest prawdziwym człowiekiem. Ben walcząc z przeciwnikami widzi, że Peter pada na kolana przed Black Cat i zaczyna ją przepraszać. Reilly przez chwilę nie może zrozumieć, skąd u Petera takie wahania w emocjach. Nagle uświadamia sobie, kim jest prawdziwy przeciwnik. W następnej chwili pojawia się D'Spayre, z którym w przeszłości już walczył. Ben zaczyna okładać przeciwnika, jednak dostrzega, że Felicia szykuje się do zadania śmiertelnego ciosu Peterowi. Krzyczy do niej, by przestała i nie dała sobą manipulować. To wystarczyło, by wyrwać ją oraz Petera spod władzy D'Spayre'a. Trójka bohaterów zaczyna atakować przeciwnika. Ten, nie mając połączenia z ich emocjami, znika na ich oczach. Felicia przytula się do Petera i przeprasza za wszystko, co tu zaszło. Mówi mu, że uważa go za prawdziwego przyjaciela. Do Bena mówi, że miło było go poznać i wyrusza w miasto.

Peter i Ben odbywają odkładaną rozmowę. Reilly stwierdza, że Peter zasłużył na to, co osiągnął w życiu, dlatego powinni pozostawić wszystko bez zmian. Po uściśnięciu dłoni Petera wyrusza przed siebie.

Po dotarciu do domu Peter zaczyna rozmowę z MJ. Kobieta stwierdza, że chce pozostać w tym mieście i kontynuować życie, które mieli przed rozpoczęciem całego szaleństwa z klonami. Po chwili ciszy Peter i Mary Jane całują się namiętnie.

Tymczasem Ben Reilly kończy pakować swoje rzeczy w mieszkaniu. Wie, że postępuje słusznie, zostawiając życie Petera bez zmian i ponownie wyruszając w podróż w nieznane, jak przed pięciu laty.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Web of Spider-Man #128

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.