Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #227

The Spectacular Spider-Man #227

The Spectacular Spider-Man #227

"Maximum Clonage" – Part 5: "If Death Be My Destiny!"

Postacie
Streszczenie

Ben i Kaine walczą z wieloma klonami Spider-Mana. Reilly przypomina towarzyszowi, by nie stosował zbyt wiele przemocy wobec nich, gdyż mają takie samo prawo żyć, jak oni dwaj.

Mary Jane zebrała sporą liczbę nadajników, które stosuje jej mąż, gdy śledzi złoczyńców. Do tego dołączyła swój własny. Dzięki nim chce ściągnąć Petera do domu. Parker w momencie odbioru sygnału z nadajników jest w trakcie lotu z klonem Gwen Stacy do Szakala. Kobieta przekonuje Spider-Mana, że najpierw musi sprawdzić, czy jego żonie nic nie zagraża.

W laboratorium Szakala jedyny ocalały z pogromu w miasteczku Springville wisi w specjalnej uprzęży. Warren nie jest zadowolony z całej sytuacji. Skoro w jednym małym miasteczku znalazł się człowiek odporny na wirus Carriona, to równie dobrze może to się przełożyć na setki innych osób na całym świecie. Zdenerwowany Szakal nazywa ocalałego Helix ze względu na jego możliwość zmiany własnego DNA w zależności od sytuacji. Tymczasem Ben i Kaine walcząc z klonami Spider-Mana widzą, jak przeciwnicy zaczynają ulegać degeneracji.

Peter i klon Gwen Stacy docierają do Mary Jane, która jest zaskoczona widokiem starej przyjaciółki. Gwen wyjaśnia, że jest tylko klonem, jednak posiada wspaniałe wspomnienia ich przyjaźni. Kobiety padają sobie w ramiona.

Walcząc z klonami Ben i Kaine wpadają do pomieszczenia, w którym znajduje się Szakal. Na ich widok złoczyńca zaczyna uciekać.

Tymczasem członkowie New Warriors dowiadują się z mediów, że osobnikiem, którego spotkali w Springville, był Scarlet Spider. Do tego otrzymali właśnie informację, że jedyny ocalały z masakry nie dotarł do miejsca docelowego. Decydują, że ich głównym priorytetem będzie wytropienie osoby odpowiedzialnej za ostatnie okropne wydarzenia.

Szakal odnajduje Spidercide'a przy komputerze. Ten wyjaśnia, że właśnie zaktualizował informacje o wirusie Carriona oraz Helixie i wysłał to wszystko do Scriera. Wściekły Warren pstrykając palcami chce doprowadzić do degeneracji u Spidercide'a. Ten tłumaczy, że Scrier usunął ten czynnik z jego ciała. Spidercide atakuje Szakala. Gdy szykuje się do zadania śmiertelnego ciosu, zostaje powstrzymany przez Kaine'a. W takcie walki Kaine ma kolejną wizję śmierci Mary Jane. Tym razem wie już, kim jest morderca. Sytuację wykorzystuje Spidercide, który przebija przeciwnika wielkim, metalowym szpikulcem. Wściekły Ben atakuje Spidercide'a. W zamieszaniu Szakal wkłada umierającego Kaine'a do komory regeneracyjnej, mając nadzieję na wykorzystanie go później. Scarlet Spider daje się ponieść i posyła Spidercide'a na maszyny pod wysokim napięciem. Skutkuje to uwolnieniem się Helixa z niewoli. Ben ląduje nieszczęśliwe, gdyż jego stopa zostaje przygnieciona przez ciężki sprzęt. Gdy udaje mu się wyzwolić odczuwa, że jego kostka u nogi może być uszkodzona, ponieważ nie może stać. Nagle pojawia się Szakal, który stwierdza, że musi przyspieszyć plany unicestwienia ludzkości, skoro do gry dołączył nowy gracz. Warren pstryka palcami i resztki, jakie pozostały z klonów, zaczynają oplatać Scarlet Spidera.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #227

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.