Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Enemy » Ultimate Comics Enemy #1

Ultimate Comics Enemy #1

Postacie
Zapowiedź

Grupa super-bohaterów spróbuje dowiedzieć się, kto jest największym złoczyńcą w świecie Ultimate Marvela i poznać jego największą tajemnicę.

Streszczenie

Zakłady Roxxon w Nowym Jorku. Spider-Woman trzydziesty drugi dzień obserwuje budynek, starając się zebrać jak najwięcej informacji o firmie, którą podejrzewa o nielegalne eksperymenty podobne do tych, w wyniku których powstała. Nagle placówka zostaje pochłonięta przez olbrzymi różowy organizm, który zaczyna ją niszczyć. Jessica wyciąga pracowników Roxxonu, pytając się, jak zniszczyć stwora, ale oni nie potrafią jej odpowiedzieć, ponieważ to nie oni go stworzyli. Spider-Woman chce wracać do zakładów, ale organizm eksploduje, a wybuch rzuca dziewczynę na ulicę.

Dom Richardsów. Gary i Mary po powrocie z zakupów znajdują Reeda śpiącego na kanapie. Jego ojciec nie jest zadowolony, że chłopak niewiele robi od czasu powrotu do domu, ale jego żona mówi, że wiele przeszedł i powinni mu dać spokój. Kiedy rozlega się pukanie do drzwi i Gary idzie je otworzyć, laptop Reeda alarmuje go o wykrytym źródle energii. Richards próbuje ostrzec ojca, ale jest za późno: postać stojąca na progu powoduje eksplozję, która niszczy dom.

Manhattan. Niewidzialna Sue Storm wraca ze spaceru do Budynku Baxtera. W laboratorium czeka na nią Ben Grimm, obecnie kapitan w amerykańskich wojskach lotniczych, który mówi jej, że ma tydzień urlopu i tęsknił za nią, więc przyjechał się z nią zobaczyć. Sue opowiada, że z całej Fantastycznej Czwórki tylko ona pozostała w Budynku Baxtera, co ją nawet cieszy, ponieważ nigdy nie chciała być sławną super-bohaterką i teraz może w spokoju skoncentrować się na pracy. Ben obawia się, że dziewczyna jest samotna, ale ona zaprzecza mówiąc, że ma do towarzystwa ochronę placówki, a także widuje się z Johnnym. Storm pyta się Grimma, czy dalej ma problemy z odpadającymi fragmentami jego skóry, ale on stwierdza, że czuje się dobrze i nie chce o tym mówić. Opowiada, że po wstąpieniu do armii zaakceptował siebie takiego, jakim jest, i zdał sobie sprawę, co czuje do Sue. Wcześniej, kiedy była z Reedem, nigdy by jej tego nie powiedział, ale teraz może jej wyznać, że ją kocha. Dziewczyna jest zaskoczona i nie wie, co na to odpowiedzieć. Ben rozumie, że ona nie czuje do niego tego samego, ale, mimo wszystko, chciał jej powiedzieć prawdę. Jedna z jego płytek odpada od ramienia, na co Grimm mówi, że zostawi to Storm na pamiątkę, po czym wychodzi. Sue podnosi fragment ciała Bena i zauważa, że jest on gorący. Nagle przez okno do wewnątrz wpadają różowe macki. Będący już na ulicy Grimm zauważa, że Budynek Baxtera został zaatakowany przez nieznanego stwora, ale kiedy rzuca się na pomoc, zostaje przez niego uderzony i posłany kilka przecznic dalej.

Chińska dzielnica. Nick Fury w przebraniu zamierza zjeść w spokoju obiad, kiedy czujnik w jego zegarku ostrzega go przed niebezpieczeństwem. Pułkownik zauważa różową postać, która powoduje eksplozję, niszcząc część restauracji. Następnie zwraca się do Fury'ego mówiąc, że to wszystko jego wina, i wysadza cały budynek.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Enemy #1 Ultimate Comics Enemy #1 Ultimate Comics Enemy #1 Ultimate Comics Enemy #1 Ultimate Comics Enemy #1 Ultimate Comics Enemy #1 Ultimate Comics Enemy #1 Ultimate Comics Enemy #1 Ultimate Comics Enemy #1 Ultimate Comics Enemy #1 Ultimate Comics Enemy #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.