Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: The Lost Years » Spider-Man: The Lost Years #3

Spider-Man: The Lost Years #3

Postacie
  • * Ben Reilly , Kaine
  • * Elizabeth Tyne, detektyw Raven, detektyw Louise Kennedy, Matthew Raven
    * Jimmy Tannen, Paul Tannen
Streszczenie

Kaine obserwuje wydarzenia w magazynie należącym do Tannena przez okno w dachu. Jest bardzo zbulwersowany tym, co widzi. Kennedy otrzymuje od Tannena rozkaz, by zastrzeliła Bena. Kobieta odpowiada, iż zrobi to, gdy syn Ravena opuści ten magazyn. Tannen każe Jimmy’emu zabrać chłopaka. Gdy Louise szykuje się do pociągnięcia za spust, do magazynu wdziera się wsciekły Kaine, który wykrzykuje imię ukochanej. Jest zdecydowany, by ją zabić, gdyż go zdradziła. Ben, który właśnie odzyskuje siły, atakuje Kaine’a bez pardonu. Jego działania przynoszą skutek. Kaine pada na podłogę. Ben rusza na ratunek Matthew, którego uwalnia z rąk Jimmy’ego. Tymczasem Louise ucieka w limuzynie, w której jest również Tannen. Ben dostarcza Matthew do szpitala, z którego go porwano. Oddaje go w ręce Jacoba Ravena, który był bliski załamania nerwowego, gdy dowiedział się o porwaniu synka. Słysząc informację, że w magazynie był Vincent Tannen, Raven mówi do Bena, że to jest fizycznie niemożliwe. Matthew mówi tacie, że na miejscu była również ciocia Louise. Ben nie decyduje się powiedzieć Ravenowi o roli jego partnerki. I tak już dużo wycierpiał. Jacob Raven dziękuje Benowi za uratowanie syna.

Ostatkiem sił Ben dociera do Janine. Padając jej w ramiona, traci przytomność. Gdy dochodzi do siebie, dostrzega, że kobieta jest przygotowana do podróży. Zaskoczony sytuacją Ben mówi jej, iż ją kocha. Obiecuje, że opowie jej wszystko o sobie, ale oczekuje, iż ona również tak postąpi. Kobieta ze łzami w oczach wyjawia, że nazywa się Elizabeth Tyne i jest morderczynią.

W jednym z barów dochodzi do kłótni między Louise Kennedy i człowiekiem, dla którego pracuje. Okazuje się, że jest nim Paul Tannen, brat bliźniak siedzącego w więzieniu Vincenta Tannena. To właśnie on ściągnął brata do tego miasta, by kontynuował interesy, gdy ten będzie w więzieniu. Gdy Paul chce zastrzelić Louise, z tyłu zaskakuje go Kaine, który skręca mu kark. Kaine chce zabić ukochaną za zdradę, ale gdy kobieta wyznaje, że naprawdę go kocha, pada na kolana.

Ben wysłuchuje historii Elizabeth. Kobieta wyznaje mu, iż zastrzeliła ojca, gdyż ten wykorzystywał ją seksualnie od chwili, gdy miała klika lat, aż do siedemnastego roku życia. Od tamtej chwili ucieka. Ben przytula Elizabeth i decyduje się opowiedzieć jej, kim jest.

Tymczasem Kaine odbywa bolesną rozmowę z Louise. Kobieta wyjaśnia mu, że wybrała współpracę z przestępcami, gdyż oni w ostatecznym rozliczeniu zawsze wygrywają. Kaine jest załamany. Stracił ostatnią nadzieję na prawdziwe, szczęśliwe życie.  

Detektyw Raven kolejny raz sprawdza materiały, które zebrał w ostatnich miesiącach. Ma już pewność, że Janine to tak naprawdę Elizabeth Tyne. Niespodziewanie odwiedza go Kennedy. Kobieta wyjaśnia, że była w magazynie, jak mówił tacie Matthew, ale po to, by schwytać Paula Tannena. Jednak ten się wymknął z pułapki. Jest zaskoczona informacjami partnera, że Jimmy Tannen został aresztowany. Raven mówi do partnerki, iż teraz musi zająć się sprawą Janine. Louise decyduje się mu towarzyszyć.

Tymczasem Ben skacze po budynkach z Elizabeth na plecach. W ten sposób chce ją ostatecznie przekonać do tego, kim jest. Po chwili wracają na dach domu, w którym mieszka Elizabeth. Kobieta zaprasza Bena do środka. Całą sytuację obserwuje z daleka Kaine.

Ben i Elizabeth opuszczają Salt Lake City. Zatrzymują się w jednym z barów na końcu miasta. Nie wiedzieli, że byli obserwowani przez policję. Jacob Raven i jego partnerka Louise Kennedy wkraczają do baru, by aresztować ukochaną Bena. Reilly wyjawia Ravenowi, że to on uratował jego i jego syna. Stara się przekonać detektywa, że Elizabeth zabiła w akcie desperacji i jest ofiarą. Wówczas Kennedy rozpoznaje Bena jako osobnika, którego miała zabić w magazynie. Momentalnie wyciąga broń i chce go zastrzelić. Ben bez problemu obezwładnia Louise. Mówi do Ravena, by ten zostawił ich w spokoju.

Kierujący się w stronę gór, Ben i Elizabeth zostają zaatakowani przez Kaine’a, który krzyczy, iż zamorduje Reilly’ego. Jednak Ben nie poddaje się i wymierza solidne ciosy przeciwnikowi. Ich walkę obserwują Jacob Raven i Louise Kennedy. Aby do nich dotrzeć, muszą wspiąć się na górę. Kennedy wyprzedza Ravena, który zaczyna w końcu przyjmować do wiadomości fakty, które odrzucał przez ostatnie miesiące. Jego partnerka zdradziła prawo na rzecz przestępców. Mówi do partnerki, że będą musieli porozmawiać, gdy to się skończy. Ta zgadza się z nim i przyspiesza. Tymczasem Ben wymierza potężny cios Kaine’owi. Nagle Kennedy, która dociera właśnie na miejsce walki, przykłada pistolet do głowy Bena. Mówi mu, że jest już martwy. Powyższy ruch kosztuje ją życie, gdyż Kaine rzuca się na nią i skręca jej kark, a następnie zostawia na jej twarzy swój znacznik. Niespodziewanie Kaine podnosi pistolet Louise i pociąga delikatnie za spust. Następnie odrzuca broń koło zwłok Kennedy z dziwnym uśmiechem na twarzy i ucieka. Nim Ben chce ruszyć w pościg, ale zostaje zatrzymany przez przybyłego na górę Ravena. Widząc martwą partnerkę, policjant jest przekonany, że Ben ją zamordował. Reilly nie ma czasu na tłumaczenia. W kilku ruchach pozbawia Ravena przytomności.   

Zakochani Ben i Elizabeth kontynuują swoją podróż w nieznane. Tymczasem Kaine odwiedza grób swojej ukochanej, a Jacob Raven spędza każdą wolną chwilę ze swoim synem.

Ben Reilly w nadchodzących miesiącach doświadczał pełni cudu, jakim była dla niego zwykła ludzka miłość. Choć na końcu stracił Elizabeth, to jednak uczucie, jakie między nimi było, będzie na zawsze jego największym skarbem.  

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man: The Lost Years #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.