Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: The Lost Years » Spider-Man: The Lost Years #1

Spider-Man: The Lost Years #1

Postacie
  • * Ben Reilly , Kaine
  • * Jannine, Detektyw Raven, detektyw Louise Kennedy, żona i syn Ravena
    * Jimmy Tannen, Duke, Vincent Tannen, ludzie Tannena, policjanci, kierowca ciężarówki
Streszczenie

Na drodze międzystanowej prowadzącej do Salt Lake City jest spory korek. Niespodziewanie kierowca jednej z ciężarówek dostaje zawału, a pojazd wpada w poślizg. W ostatniej chwili ratuje go młody mężczyzna o długich brązowych włosach. Bohaterem okazuje się być Ben Reilly, który od trzech lat podróżuje po świecie na swoim motorze. Teraz kieruje się do Salt Lake City. W jednym z barów w tym mieście siedzi tajemniczy osobnik. Popijając wódkę, rozmyśla o Reillym, którego dręczy od pewnego czasu. Wie bowiem, że tak naprawdę Ben jest prawdziwym Peterem Parkerem. Dlatego go nienawidzi. Przemyślenia przerywa mu prostytutka, która oferuje swoje usługi. Jej alfons, widząc brak reakcji ze strony osobnika, zaczepia go. Bez większych problemów zostaje znokautowany. Całą sytuację obserwuje z podziwem policjantka Louise Kennedy. Gdy pyta ona mężczyznę o imię, ten odpowiada, że może go nazywać Kaine. Policjantka jest nim wyraźnie zainteresowana. Gdy za ramię chwyta ją Jimmy Tannen, gdyż chce z nią dokończyć interesy, ta uderza go mocno w brzuch. Mówi mu, że może z nim pogadać, ale bez dotykania. Przestępca jest bardzo zdenerwowany.

Jacob Raven rozmawia ze swoją partnerką Louise Kennedy o ich pracy nad ostatecznym zniszczeniem mafii, którą to kierował aresztowany niedawno Vincent Tannen. Louise wie, że dzięki jej współpracy z Jimmym Tannenem szybko zlikwidują narkotykowy biznes jego wujka. Tymczasem w więzieniu Vincent Tannen przekazuje przekupionemu strażnikowi, by poinformował jego ludzi, że nie chce fuszerki. Chce, by ktoś cierpiał.

Ben spotyka się z profesor Epstein na jednym z uniwersytetów. Pracę w tym miejscu otrzymał dzięki rekomendacji doktora Stewarda Trainera. Pani profesor wita go serdecznie, a na pożegnanie prosi, by zadbał o swój wygląd, gdyż praca w tym miejscu zobowiązuje.

W jednym z barów Ben zaczyna zamawiać śniadanie. Jest oczarowany pracującą w tym miejscu rudowłosą Janine. Ich rozmowa trwa ponad godzinę. Po chwili do baru wchodzi detektyw Jacob Raven, który powoduje u Janine zmianę w zachowaniu, którą dostrzega Ben. Gdy policjant opuszcza bar, Ben mówi dziewczynie, iż jest nowy w mieście, i pyta, czy nie zechciałby pójść z nim na kolację. Z początku kobieta odmawia, jednak po chwili się zgadza.
 
Tymczasem Louise Kennedy chce zapłacić za towar, który miał jej dostarczyć Jimmy Tannen. Jednak w jego miejsce pojawia się jeden z jego żołnierzy, Duke. Gdy kobieta wyciąga odznakę i mówi, że facet jest aresztowany, zostaje otoczona przez wspólników przestępcy. Wówczas przez okno wpada Kaine i pomaga kobiecie, której nie może wyrzucić ze swoich myśli. Detektyw Raven kolejny raz spóźnia się na autobus do domu. Gdy zaczyna iść na nogach, zostaje wciągnięty do samochodu. Ben, zmierzając na spotkanie z Janine, zostaje zaalarmowany przez swój instynkt. Gdy dociera do źródła zagrożenia, wybucha przed nim dom, który należy do detektywa Ravena. Z ruin domu wyciąga żonę i syna Ravena.

Louise Kennedy, po nocy spędzonej z Kaine'em, odbiera telefon. Dowiaduje się, iż jej partner zaginął, a jego dom wyleciał w powietrze. Do tego jego żona jest w bardzo ciężkim stanie i nie wiadomo, czy przeżyje noc. Tymczasem Ben Reilly, stojąc za oknem sali, w której leży żona Ravena, podsłuchuje rozmowę policjantów. Zaczyna zastanawiać się, co ma teraz zrobić. Wie, że jeśli zacznie działać, to nie spocznie do momentu, gdy rozprawi się z mafią Tannena.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man: The Lost Years #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.