Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #60

New Avengers #60

Postacie
Zapowiedź

Czy to koniec Luke'a Cage'a? Czy Avengers będą w stanie trzymać sie razem?

Cytat

Spider-Man: "Weird. You have two men inside you."
Luke Cage: "Don't say that again."

Streszczenie

Luke Cage leży w łóżku w otoczeniu żony i przyjaciół, którzy przyczynili się do jego uwolnienia. Wszystko wydaje się być w porządku, jednak dla pewności Dr Strange chce prześwietlić rekonwalescenta. Dzięki zaklęciu każdy może przyjrzeć się wnętrzu klatki piersiowej Cage'a. Oczom zebranych ukazuje się nieznane urządzenie na sercu pacjenta. Wszyscy przekrzykują się, co też to może być. Stephen Strange, nie chcąc ryzykować, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

Nocne niebo rozświetlają lecące z dużą prędkością sylwetki Iron Patriota, Sentry'ego i próbującego dotrzymać im tempa helikoptera z pozostałymi członkami Dark Avengers na pokładzie. Niespodziewanie z Osbornem kontaktuje się Parker Robbins. Ten jest wściekły, że Osborn związał się nową umową z Jonasem Harrowem. Norman tłumaczy, że Hood przepadł i nikt nie wiedział, gdzie jest, a na dodatek utracił swe moce. Parker z kolei tłumaczy się sprawami osobistymi, ale dzięki Lokiemu już odzyskał dawne siły. Pytanie do Osborna brzmi, co ten ma zamiar uczynić w sprawie Harrowa.

Dr Hank Pym alias Wasp przybywa na pomoc. Pojawiają się też pozostali członkowie New Avengers biorący udział w ataku na obóz H.A.M.M.E.R. [poprzedni nr]. Wasp zmniejsza teraz Stephena do swoich rozmiarów i przez otwory nosowe obaj wlatują do środka Cage'a. Będąc już na sercu odnajdują urządzenie, które cały czas nadaje sygnał. Gdy tylko próbują je zneutralizować, sygnał się zmienia i urządzenie rozpoczyna odliczanie. Ostatecznie przy pomocy magii i techniki udaje się bezpiecznie usunąć obce ciało i wyteleportować je, nim to zdążyło doliczyć do końca.

Nocne niebo. Iron Patriot otrzymuje od Victorii Hand aktualną lokalizację nadajnika wszczepionego Cage'owi. Osborn każe asystentce poinformować doktora Harrowa, by ten zainicjował procedurę. Po chwili Dark Avengers przybywają na miejsce, do spokojnej okolicy na przedmieściach i stojącej tu okazałej posiadłości. Norman widząc, gdzie jest, spanikowany każe Jonasowi natychmiast przerwać procedurę, co okazuje się być niemożliwym i atrakcyjny dom, będący własnością Normana Osborna, wylatuje w powietrze.

Kryjówka Avengers. Wszyscy świętują wielki sukces. Luke dziękuje przyjaciołom za pomoc. Pojawia się też mama Jessicki Jones z malutką Danielle i oddaje ją rodzicom.

H.A.M.M.E.R. Helicarrier. Zgromadzeni w jednym pomieszczeniu superzłoczyńcy są nieco skołowani. Nie wiedzą, kogo mają słuchać i co robić. Za chwilę dołącza do nich podenerwowany Jonas Harrow. Powód jego zdenerwowania pojawia się po chwili w towarzystwie Madame Masque i bez zbędnych ceregieli i wyjaśnień pakuje kulkę w głowę doktora. Teraz wściekły Hood pyta zebranych, jak mogli obrócić się przeciwko niemu. Wrecker przypomina Parkerowi, pokazując palcem Normana, że to on przecież zostawił ich na pastwę Osborna. Robbins informuje zebranych, że wobec tego będą teraz pracować dla Normana. Ten zaraz uspokaja, że każdy zrobi, co zechce, najpierw jednak chciałby im coś zaproponować. Będą robić to, co lubią robić najbardziej i co do tej pory robili. Mają zabić Avengers, jak i wszystkie osoby z nimi związane, za wyjątkiem Spider-Mana, którego Osborn chce dostać żywego.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #60 New Avengers #60 New Avengers #60 New Avengers #60 New Avengers #60 New Avengers #60 New Avengers #60 New Avengers #60 New Avengers #60

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.