Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #21

Invincible Iron Man #21

Invincible Iron Man #21

"Stark: Disassembled" - part 2: "Digging In The Dirt"

Postacie
Zapowiedź

Najbliżsi przyjaciele i kochanki Tony'ego zebrail się, by pomóc mu przejść kryzys... Ale kiedy Tony odzyskuje informację - czy  CHCE wrócić? Czy POTRAFI, nawet z pomocą Dr. Strange'a? I nie myślicie chyba, że złoczyńcy to przegapią, prawda?

Cytat

Donald Blake: "Tony's Tony, Doc, if he says this is how we get him back this is how we get him back. I’m just worried about the shield..."

Streszczenie

Ponownie wszystko rozpoczyna się na nieokreślonej pustyni. Tym razem zebrani ostatecznie wykopują korpus zbroi Iron Mana, który przy pomocy znajdujących się w pobliżu ludzi udaje się donieść do obozowiska. Jest to pewien postęp, bowiem miejsce to nie pojawiało się wcześniej.

W Nowym Jorku Ghost nadal rozmawia z Madame Masque. Jak się okazuje, wie on sporo o jej relacjach ze Starkiem, przy czym nie jest zainteresowany ogłaszaniem tego całemu światu. Bardziej ciekawi go zlecenie, które ostatecznie przyjmuje i nie wycofuje się z niego nawet po tym, gdy dowiaduje się o związku między Broxton i Asgardem.

To właśnie tam wszyscy oczekują na ostateczną decyzję Potts. Ta w samotności stara się przelać swoje uczucia na papier. Przerywa jej pojawienie się nieoczekiwanych gości, którymi są Steve Rogers w stroju Kapitana Ameryki i Jim Rhodes. Przybyli tu, by pomóc w przywróceniu Starka do zdrowia. Słysząc o tym, kobieta gniecie swój list i rusza do sali, w której znajdują się pozostali.

Pierwszy etap zakłada wykorzystanie generatora znajdującego się w ciele Pepper i, rzecz jasna, zamontowanie go w ciele Iron Mana. Podczas operacji okazuje się, że Extremis doprowadził do poważnych zmian w organizmie Starka. Trudno dziwić się zaskoczeniu lekarzy, kiedy odnajdują we wnętrzu swego pacjenta przewody elektryczne. Następnie wykorzystany zostaje dysk zdobyty przez Hill, na którym znajdują się wszystkie myśli i wspomnienia należące do Tony’ego. Steve Rogers, Jim Rhodes i Donald Blake okazują się być natomiast ostatnimi elementem układanki.

W obozie znajdującym się na nieznanej pustyni dochodzi do oględzin znaleziska. Obecni szybko dochodzą do właściwych wniosków i Tony zakłada znalezione części swojej zbroi. Podczas rozmowy ze swoim ojcem, twierdzi, że zaczyna przypominać sobie pewne rzeczy. Przerywa im kolejny szturm robotów.

Gdzieś w Broxton Jim Rhodes pracuje nad zbroją Rescue. Wykorzystując wskazówki pozostawione przez Starka, przygotowuje urządzenie, które ma zostać połączone z zamontowanym w jego ciele generatorem oraz tarczą należącą do Kapitana Ameryki. W nią z kolei ma uderzyć piorun Thora, co pozwoli wygenerować ilość energii potrzebną do "wskrzeszenia" Iron Mana.

Nim jednak udaje się jednoznacznie stwierdzić w jakim stanie, po wykonaniu wszystkich instrukcji, jest aktualnie Tony, zaledwie kilka pięter poniżej pojawia się Ghost.

Autor: Pete

Galeria numeru

Invincible Iron Man #21 Invincible Iron Man #21 Invincible Iron Man #21 Invincible Iron Man #21 Invincible Iron Man #21 Invincible Iron Man #21 Invincible Iron Man #21 Invincible Iron Man #21 Invincible Iron Man #21 Invincible Iron Man #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.