Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man Unlimited » Spider-Man Unlimited #9

Spider-Man Unlimited #9

Spider-Man Unlimited #9

"The Mark of Kaine" - Part 5: "Unholy Alliances!"

Postacie
Streszczenie

W swoim magazynie, który jest jego kwaterą główną, Hobgoblin zorganizował naradę, w której uczestniczą Beetle, Electro, Hobgoblin, Mysterio, Shocker, Vulture oraz Lady Scorpia. Zastanawiają się, co zrobić, gdyż Kaine likwiduje wrogów Spider-Mana jednego po drugim. Gdy Hobgoblin zaczyna przedstawiać plan, Vulture zaczyna podważać jego przywództwo. Dochodzi między nimi do krótkotrwałej walki, którą przerywa Shocker, niszcząc jeden z monitorów w bazie. Złoczyńcy zaczynają wcielać plan Hobgoblina w życiearrow-10x10.png. Podzieliwszy się na grupy przeczeszą miejsca na Manhattanie, w których był dotychczas widziany Kaine.

Przez miasto przemieszcza się Peter Parker w stroju Scarlet Spidera. Chce jak najszybciej dotrzeć do Mary Jane by upewnić się, iż jest bezpieczna. Gdy tylko to zrobi, zajmie się kwestią Kaine’a raz na zawsze. Nagle odzywa się jego pajęczy instynkt. Widzi jak Beetle przelatuje w pobliżu. Ten, po zorientowaniu się, że Scarlet Spider go wypatrzył, decyduje się uciec, ponieważ nic o tym przeciwniku nie wie. Peter postanawia go ścigać. Beetle wpada przez nieuwagę na antenę, a następnie uderza o komin. Chcąc jak najszybciej uciec, decyduje się przebić przez okna biurowca. Ścigający go Peter postanawia pomóc rannym z tego budynku. Policjanci dziękują mu za pomoc. Gdy Peter oddala się, od jego pleców odczepia się plecaczek z pajęczej sieci, w którym policjanci znajdują rękawice i maskę od czarnego kostiumu Spider-Mana. Obecny przy tym zdarzeniu reporter Ken Ellis zastanawia się, skąd Scarlet Spider je ma. Peter kontynuując swoją podróż do Mary Jane zastanawia się, co zrobić z Benem.

Przestępcy nie potrafią odnaleźć Kaine’a. Hobgoblin zaczyna zastanawiać się, czy plan przeszukania miasta sektor po sektorze był słuszny. Wie jednak, iż Kaine jest zbyt niebezpieczny, by zostawić go w spokoju. Nie zdaje sobie sprawy, że za jego plecami czai się jakaś postać.

Peter dociera do mieszkania. Woła Mary Jane. Ta wiedząc, że Peter jest w więzieniu, wyciąga z szuflady pistolet. Mówi do Petera by nie wchodził, albo będzie strzelać. Ten jednak nie daje za wygraną i opowiada, jak zamienił się z Benem miejscami i dlatego ma jego kostium. Mary Jane nie potrafi rozstrzygnąć, czy to jest prawda. By ją przekonać, Peter przypomina jej słowa, które wypowiedział, gdy dowiedział się od niej, iż jest w ciąży. Mówi jej, że odejdzie teraz, jeśli zapewni jej to dodatkowe poczucie bezpieczeństwa. Mary Jane odpowiada by został. Nagle pada ze zmęczenia na łóżko. Gdy dochodzi do siebie prosi, by Peter ją przytulił.

Na wyspie Rykera Ben martwi się o Mary Jane. Prosi strażnika o możliwość wykonania telefonuarrow-10x10.png. Chce zadzwonić do żony. Gdy szuka numeru telefonu w książce telefonicznej, wywołuje zdziwienie u pilnującego go strażnika. Niestety odzywa się automatyczna sekretarka, mimo, iż Peter i MJ stoją blisko telefonu. Peter zastanawia się, co zrobić z Benem. Nie może ignorować tego, co dla niego zrobił. Do Bena podchodzi strażnik, który mówi mu, iż ma gościa. Okazuje się, iż odwiedza go Felicia Hardy. Jednak Ben jej nie zna. Kobieta chce usłyszeć od Petera, iż jest niewinny. Ben nie wie, co jej powiedzieć. Felicia szepcze do niego pytanie, czy mężczyzna, którego zna jako Spider-Man, naprawdę nie ma nic do powiedzenia starej przyjaciółce. Ben jest zaskoczony, iż ona wie, że Peter Parker jest Spider-Manem. Jednak zbywa ją mówiąc, iż od paru dni boli go głowa. Kobieta odpowiada, że odwiedzi go za kilka dni ponownie. Wychodząc zastanawia się, dlaczego Peter wydawał się nie wiedzieć, kim ona jest.

Hobgoblin szykuje się do zakończenia poszukiwań Kaine’a. Nagle widzi przed sobą cień. Strzela ze swojej broni, jednak Kaine w stroju Spider-Mana niszczy ją po chwili. Następnie planuje zabić Hobgoblina. Ten stara się sięgnąć komunikatora. Tymczasem Mary Jane mówi do Petera, iż słyszała strzały. Parker zakłada maskę Scarlet Spidera i wyrusza by sprawdzić, co się dzieje. Obiecuje, że zarazarrow-10x10.png wróci. Peter ma nadzieję, iż jest to sprawka Kaine’a. Musi natychmiast zakończyć problemy i zagrożenia, jakie powoduje ten przeciwnik. Jednak w dalszym ciągu nie wie, co zrobić z Benem. Hobgoblin wykorzystuje swoje bomby by zaatakować Kaine’a. Ten umiejętnie się broni. Rzuca w Hobgoblina klimatyzatorem. Następnie planuje zrzucić na niego zbiornik z wodą. Jednak na miejsce przybyli właśnie członkowie zespołu przestępcy. Niszczą zbiornik, co skutkuje zmyciem Kaine’a i Hobgoblina z dachu. Vulture w ostatniej chwili chwyta towarzysza i wznosi się z nim w górę. Gdy Electro sprawdza, czy przeciwnik spadł i zginął, otrzymuje od niego powalający cios. Kaine zostaje otoczony przez zespół Hobgoblina i rozpoczyna się walka.

Stunner przesłuchuje jednego z szefów przestępczego świata, którym jest Tony Prescott. Całej sytuacji przygląda się detektyw Raven, który obawia się, czy nie przekroczył pewnej granicy, starając się oczyścić z zarzutów Petera Parkera. Prescott opowiada Stunner, w jaki sposób skontaktował się z Kainem, by ten pomógł mu w pozbyciu się przeciwnika, który mu zagrażał.

Tymczasem Peter dociera na miejsce walki z ekipą Hobgoblina. W ostatniej chwili atakuje Mysterio, który miał właśnie strzelić z pistoletu do ogłuszonego Kaine’a. W między czasie Mary Jane odbiera telefonarrow-10x10.png od Sewarda Trainera. Ten mówi jej, że nie ma się czego bać, jednak musi się z nią pilnie zobaczyć w laboratorium, by porozmawiać o wynikach badań.  Mary Jane czuje, że jednak wyniki są złe. Ubiera się i wychodzi na spotkanie z Trainerem. Tymczasem Beetle walczy z Peterem w stroju Scalet Spidera. Jest zdziwiony, skąd on o nim tyle wie. Jednak Peter pokonuje go z łatwością. W ostatniej chwili powstrzymuje Kaine’a przed zadaniem śmiertelnego ciosu Hobgoblinowi, za pomocą jego broni zwanej żądłami Kaine’a. Nim Peter zdążył dłużej porozmawiać z Kainem, zostają obaj trafieni przez Electro, a następnie Shockera. Do tego Vulture i Hobgoblin zrzucają na nich z powietrza bomby własnej roboty. Peter w ostatniej chwili spycha Kaine’a z dachu, ratując im obu życie.

W redakcji Daily Bugle J. Jonah Jameson i Joe Robertson przeprowadzają ostrą dyskusję. Jameson jest wściekły, że nie mają pod ręką dobrego fotografa, który zrobiłby zdjęcia walki, którą toczy właśnie Scarlet Spider z Sinister Seven. Robertson mówi mu, by pogodził się z faktami. Sugeruje by młody Cole Cooper się tym zajął. Jameson wyraża zgodę, komentując całą sytuację, iż nie sądził, że kiedyś to powie, ale chciałby żeby Parker był tu teraz.

Tymczasem Kaine nie jest wdzięczny Parkerowi za ratunek. Nagle atakuje ich Shocker. Lady Scorpia jest wściekła na Hobgoblina i Vulture’a, gdyż ich bomby trafiły Elektro. Teraz zostało ich już tylko czworo. Parker prosi Kaine’a, by ten pomógł mu w walce. Atakuje Vulture’a bronią, którą opracował Ben. Są to kulki, które po dotarciu do celu oplatają przeciwnika. Dodatkowo testuje żądła, które są dość efektywne. Peter zastanawia się, dlaczego sam nie opracował tak skutecznych broni. Nagle pojawia się dym, który nie był skutkiem wybuchu bomb, jednak nikt go nie zauważa.

W laboratorium Trainera zszokowana Mary Jane wysłuchuje od niego wyników ostatniego badania. Seward przeprasza, że musi przekazać jej tak złe wiadomości. Zapłakana Mary Jane wybiega z laboratorium.

Tymczasem Kaine rzuca kawałkiem muru w Hobgoblina, powodując jego upadek z lotni na dach samochodu. Shocker i Lady Scorpia atakują Kaine’a. Powoduje to jego upadek przez dziurę w dachu. Gdy Shocker chce sprawdzić, czy go zabili, zostaje wciągnięty na dół. Lady Scorpia atakuje Scarlet Spidera. Peter walcząc cały czas myśli, co zrobić z Benem. Kaine wyłania się z dziury w dachu. Peter wie, że pokonawszy przeciwniczkę, będzie musiał się z nim zmierzyć. Lady Scorpia otrzymuje potężny cios lewym sierpowym. Między Peterem i Kainem pojawia się tajemniczy dym, który ledwo jest widoczny. Nagle Kaine widzi jak Hobgoblin zabija Scarlet Spidera, o którym wie, że teraz pod kostiumem jest Peter Parker. Wściekły, ze nie zapewnił mu bezpieczeństwa, decyduje się go pomścić. Atakuje Scarlet Spidera widząc go jako Hobgoblina. Chce wykorzystać żądła Kaine’a do zadania śmiertelnego ciosu. W ostatniej chwili Peter atakuje Kaine’a nogami, co skutkuje jego lotem w kierunku innego dachu, po czym znika. Parker orientuje się, że za działaniami Kaine’a ktoś musi stać. Spostrzega, iż ciało Mysterio zniknęło. Wówczas przeciwnik pokazuje się Parkerowi. Jest zaskoczony, że ten tak szybko pokonał jego gas halucynogenny. Po chwili znika. Nagle Peter zaczyna obawiać się o Mary Jane. Kaine może dalej chcieć ją porwać. Decyduje się wyruszyć na jego poszukiwania, by nigdy więcej nie zagroził jego rodzinie. Wie, że potem będzie musiał zrobić wszystko, co w jego mocy, by Ben Reilly był wolnym człowiekiem.

Scrier przechadza się między policyjnymi taśmami w miejscu, w którym zakończyła się bitwa Petera, Bena i Kaine’a z klonem z kapsuły. Zdaje sobie sprawę z tego, że ten konkretny plan, który wcielili w życie, zupełnie się nie sprawdził. Zastanawia się, co zrobić z klonem. Stwierdza, że może im się przydać ponownie już niebawem. Zbiera jego szczątki i oddala się.

Felicia Hardy zastanawia się w swoim mieszkaniu, kogo spotkała w więzieniu. Wie, że to nie był Peter Parker, którego zna. Przeczytała właśnie w gazecie artykuł o tym, iż Scarlet Spider pozostawił policji części czarnego kostiumu Spider-Mana, po tym jak uratował rannych w budynku, przez który przeleciał Beetle. Do tego zobaczyła w telewizji jego walkę z Sinister Seven. Wie, że to był Peter, którego zna. Nagle słyszy dzwonek do drzwi. Mary Jane mówi jej, iż choć nie są najlepszymi przyjaciółkami, to jednak ona potrzebuje pomocy. Musi z kimś porozmawiać. Felicia zaprasza ją do środka.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man Unlimited #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.