Avalon » Serie komiksowe » Daredevil » Daredevil #503

Daredevil #503

Daredevil #503

"The Devil's Hand" - part 3

Postacie
Zapowiedź

W czasie, gdy Kingpin sekretnie buduje swoje podziemne imperium, Daredevil i Izo toczą brutalny pojedynek, którego stawką jest dalszy los klanu The Hand. Foggy zaczyna się obawiać że Matt Murdock, jakiego znał, mógł przepaść na zawsze.

Cytat

Becky Blake: "You ever read Goldfinger? "Once is happenstance. Twice is coincidence..."
Dakota North: "Three times is enemy action."

Streszczenie

Manhattan. Dok handlowy Oscorpu.
Hand pod przywództwem Daredevila atakują cały oddział policjantów. Przechwycone narkotyki mają trafić do rzeki. Śmiałek musi jeszcze zdecydować, jaki los spotka pokonanych policjantów.

Kancelaria Nelson, Murdock i Blake.
Foggy przekazuje Becky dokumenty wszystkich prowadzonych postępowań, przepraszając, że przez swoje zachowanie musi zrzucić na jej barki tyle pracy. Dakota zjawia się w biurze i dowiaduje się o tym, iż Foggy został skreślony z listy adwokatów, ale ten zapewnia, że będzie się odwoływał. Z kolei przeglądając swoją pocztę Dakota znajduje oficjalne pismo cofające jej licencję detektywistyczną. To nie może być przypadek.

Manhattan. Dok handlowy Oscorpu.
Detektyw Kurzt wraz z policyjnym technikiem ogląda miejsce zbrodni. Wszystkie ślady wskazują na strzelaninę, z tym, że tylko jedna strona konfliktu strzelała. Na dodatek znajdują ślady krwi około piętnastu różnych osób. Jedyne, czego brakuje, to ciała ofiar. Całemu zajściu przyglądają się Black Tarantula i White Tiger. Kobiecie nie podoba się ich postępowanie, ale Carlos zapewnia, że gdyby odesłali tych skorumpowanych gliniarzy przed sąd, Osborn przywróciłby ich do służby. Angela ma wątpliwości.

Chinatown.
Daredevil spotyka się z mistrzem Izo. Ten zaczyna wątpić w Matta i jego działania zmierzające do zniszczenia Hand od wewnątrz. Murdock buntuje się mówiąc, iż to nie jego pomysł. Miał tylko objąć przywództwo nad klanem, a teraz nie zamierza być niczyją kukłą. Ucina dyskusję i prosi Izo, aby opuścił miasto, gdyż będzie w zbyt dużym niebezpieczeństwie, jeśli Hand dowiedzą się, że przeżył. Izo dodaje, że byłoby to równie niebezpieczne dla samego Matta. Odchodząc dodaje, aby pamiętał, iż nie tylko on wie, jak nim manipulować.

Dolny Manhattan.
Transport z więźniami niespodziewanie zjeżdża do opustoszonego hangaru. Tam czekają już na niego Mosley i Todd, którzy opłacają strażnika, zabijają kierowcę i wypuszczają więźniów. Mosley daje im wolność, ale stawia dwa warunki. Po pierwsze nie wolno im opuszczać miasta. Po drugie od tej pory pracują dla Hooda i połowę swoich dochodów oddają jemu.

Biuro Kingpina.
Fisk gołymi rękoma zabija kilku byłych mięśniaków Owla, którym nie spodobała się jego pozycja nowego lidera. Zjawiają się Todd i Mosley, zdając raport z oswobodzenia więźniów. Zrobili tak, jak im kazał. Połowa transportów została poinformowana, że pracuje od teraz dla Hooda, a druga myśli, że robi dla Owla. Chcieliby jednak wiedzieć, dlaczego mieli wprowadzić wszystkich w błąd. Kingpin nie zamierza się tłumaczyć i ostrzega, aby nigdy więcej nie kwestionowali jego działań. Po ich wyjściu to same pytanie zadaje chowająca się w cieniu Lady Bullseye. Fisk tłumaczy, iż przyglądał się działaniom w kryminalnym półświatku i doszedł do wniosku, iż Osborn pozwala bez przeszkód działać Hoodowi. Pozostaje tylko pytanie, dlaczego?

Podziemne sanktuarium Hand.
Daredevil przemawia do zebranych przed sobą ninja. Mówi o korupcji i niesprawiedliwości, jakie przeszywają już każdy organ władzy w tym mieście i że najwyższa pora, aby się temu przeciwstawić i przejąć miasto, zaczynając od Hell's Kitchen. Po tym, jak tłum skanduje jego imię na znak akceptacji, DD przechodzi do kwestii niesubordynacji. Każe wystąpić temu, który podczas ostatniej akcji wbrew jego woli zabrał trofeum w postaci ludzkiej ręki. Jeden z ninja przyznaje się do winy i klęka przed swoim panem. Zanim Śmiałek skończy wygłaszać swoją reprymendę i wyznaczyć karę, ninja pod ciężarem wstydu popełnia seppuku, przebijając się mieczem. Gdy Daredevil dobiega do niego, jest już za późno. Wojownik zamienia się w zielone opary na rękach swego władcy. Matt nie tego oczekiwał, na co Angela uświadamia go, iż został liderem klanu zabójców i jeśli myśli, że teraz jest źle, to o ile sytuacja jeszcze się pogorszy?

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil #503 Daredevil #503 Daredevil #503 Daredevil #503 Daredevil #503 Daredevil #503 Daredevil #503 Daredevil #503

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.