Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Weapon X » Wolverine: Weapon X #8

Wolverine: Weapon X #8

Wolverine: Weapon X #8

"Insane In The Brain" - part 3

Postacie
Zapowiedź

W lochach Dunwich Sanatorium Logan odchodzi od zmysłów, a dr Rot buduje coś z ludzkich mózgów.

Cytat

Logan: "Stay out... of my brain..."
Doctor Rot: "No. No, I don't think I will."

Streszczenie

Pielęgniarka obchodzi pokoje pacjentów, myślą będąc już w pełnej piany wannie w swoim mieszkaniu. Gdy jednak wchodzi do jednego z pomieszczeń, widzi zmasakrowane ciała chorych. Nagle gasną wszystkie światła, a kobieta zostaje zaatakowana przez wściekłego Logana. Mutant jednak w porę się opamiętuje i zaczyna się zastanawiać, co właściwie robi. Nagle pielęgniarka każe mu atakować – okazuje się bowiem, że wszystko to była symulacja stworzona przez Rottwella. Wolverine uwalnia się i chce rozprawić się ze swoim ciemiężcą, jednak Rot jedynie wciska jeden z przycisków na swojej maszynie, a mutant pada bez przytomności na podłogę.

Tydzień wcześniej. Logan przygważdża do ściany seryjnego mordercę, trzymającego ludzkie narządy w słojach. Wariat opowiada mu o Doktorze Rocie, który potrafi sięgnąć w głąb jego umysłu i pokazał mu wiele cudownych rzeczy, a następnie wysłał go w świat, by rozpowszechniał dobrą nowinę. Zniesmaczony, Wolverine wbija swoje pazury w głowę mężczyzny.

Jakiś czas później, na podziemnym parkingu. Melita Garner przedstawia Loganowi zdjęcia trzech seryjnych morderców, w tym jednego, z którym mutant dopiero co się rozprawił. Stwierdza, że wszyscy trzej pojawili się w przeciągu roku i że wszyscy mieszkali przez jakiś czas w tym samym schronisku dla bezdomnych. Wolverine postanawia to sprawdzić, ignorując stwierdzenie dziennikarki, że mógłby jej podziękować zabierając ją na kolację.

Później, tej nocy, we wspomnianym schronisku przebrany Logan czatuje, myśląc o tym, że Melita ma do niego wyraźne ciągoty. Przypomina sobie jednak wszystkie kobiety, z którymi był i które stracił, i stwierdza, że nie może sobie na to pozwolić. Tymczasem pod schronisko podjeżdża furgonetka, z której wychodzi mały oddział pod dowództwem Rottwella. Doktor uruchamia pewne urządzenie podłączone do pływających w słojach mózgów, a po chwili Wolverine zaczyna odczuwać sensacje typowe dla ataków telepatycznych i pada zemdlony.

Dzisiaj. Strażnicy znoszą spętanego Logana do oddziału dla nieuleczalnie chorych, a Rot stwierdza, że pacjent sam to na siebie sprowadził. Gdy psychiatra udaje się przygotować stół operacyjny, Wolverine zostaje sam w pomieszczeniu pełnym zmaltretowanych ludzi. Gdy zaczyna się głośno zastanawiać, co to za miejsce, słyszy z dołu głos tłumaczący, że niegdyś była to najlepsza w kraju hurtownia zabójców, ale wszystko to zmieniło się po tym, jak władzę przejął Rottwell – żaden doktor, ale świr, który był zbyt niestabilny, by zostać zamachowcem. Został więc zamknięty w specjalnie dla niego zbudowanym oddziale dla nieuleczalnie chorych, nawet to jednak nie powstrzymało go przed wznieceniem buntu, po którym zastąpił cały personel szpitala pacjentami. Prawdziwi lekarze albo od razu zginęli, albo zostali zamknięci w tym pomieszczeniu, tak jak kończący tę opowieść doktor Marshall Swinson, niegdyś "ordynator" tej placówki, teraz kadłubek leżący na desce z kółkami. Wyjaśnia Loganowi, że "doktor" Rot kontroluje wszystko za pomocą swoich maszyn, i ostrzega swego rozmówcę, by nie pozwolił się podłączyć do jednej z nich. W tej chwili jednak zjawia się Rottwell, który zabiera mutanta do sali operacyjnej.

Jakiś czas później. Rot wyrzuca kolejną zniszczoną piłę, stwierdzając, że będzie się musiał dostać do mózgu Logana w inny sposób, i prosi Siostrę Fester o przygotowanie elektrod. Wtykając je do głowy mutanta, zgaduje, że myśli on o zaatakowaniu go przy pomocy swoich pazurów, i opowiada o swoich pierwszych doświadczeniach z zabójstwem. Stwierdza, że Logan wie dokładnie, o co mu chodzi, bo na pierwszy rzut oka widać, że morderstwo to dla niego nie pierwszyzna i że w głębi duszy kocha on zabijać równie bardzo, co on. Kończy podłączać Wolverine'a do aparatury i ją uruchamia, spotyka się jednak z niezwykłymi blokadami. Podrzyna więc gardło jednemu ze strażników i usuwa jego mózg, który następnie wrzuca do gigantycznej machiny podłączonej do dziesiątek mózgów w słojach, którą nazywa "God Machine". Gdy ponownie uruchamia urządzenie, tym razem przebija się przez osłony w umyśle mutanta.

Zupełnie gdzie indziej Melita Garner budzi się słysząc w głowie krzyk Logana. Stara się przypomnieć, co widziała, aż w końcu odkrywa nazwę miejsca, w którym znajduje się mutant – Dunwich Sanatorium.

Na zewnątrz "szpitala" zbiera się grupka gangsterów, których doprowadził tu trop pozostawiony przez ich zaginionego kolegę. Nie wiedzą, czego oczekiwać w środku, więc są uzbrojeni po zęby. Nagle jeden z nich słyszy czyjś krzyk.

Jak się okazuje, krzyczącym jest Logan. Rottwell studiuje wyniki przeprowadzanej "sondy" i jest nimi tak zaaferowany, że ignoruje strażnika informującego go o intruzach.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine: Weapon X #8 Wolverine: Weapon X #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.