Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #22

X-Force vol. 3 #22

Postacie
Zapowiedź

Necroshy ciąg dalszy. Selene pokazuje swój wewnętrzny krąg - Eli Barda, Withera, Mortis, Senyakę i Blink.
W komiksie dodatkowa historia z udziałem Cable'a.

Cytat

Selene (do Eli'ego): "After all these centuries nothing has changed."

Streszczenie

Necrosha. Ponad 16 milionów mutantów zostało wskrzeszonych. Selene pyta Negasonic Teenage Warhead o jej imię, lecz ta uważa to za nieważne, gdyż wie, że niedługo znów umrze. Królowa spostrzega, że coś jest nie tak. U większości wskrzeszonych ich mutacyjne zdolności zniknęły. Wither i Mortis tłumaczą, iż jest to efekt M-Day. Caliban twierdzi jednak, że wciąż zmartwychwstało milion mutantów, a to wystarczająco dużo dla jego pani.

 

Tymczasem w Utopii trwa walka na wszystkich frontach. Logan w końcu dopływa do brzegu wyspy, a Archangel ratuje Warpatha z rąk Risque i Mellancampa, przecinając w pół tego ostatniego.

 

W pomieszczeniu medycznym Nemesis usypia zastrzykiem cierpiącą Rahne. Dziewczyna wraca do swej ludzkiej formy i na jej brzuchu pojawiają się ogromne since. James stwierdza, iż Wolfsbane jest w ciąży, lecz na pewno nie z człowiekiem lub mutantem i to właśnie płód ją zabija. Hrimhari nie wytrzymuje napięcia i ucieka stamtąd.

 

Na terenie Necroshy Caliban znalazł Selene budowniczych, którzy mają jej zbudować miasto przed następnym wschodem słońca.  Jeśli oni nie zdążą, jest jeszcze przecież 16 milionów niewolników, którzy później dostąpią zaszczytu oddania się w ofiarze Selene, by ta stała się boginią. Kobieta każe Eliphasowi przygotować rytuał, czyli przede wszystkim przynieść jej specjalny sztylet.

 

Na dachu Utopii, Hrimharii wyje w rozpaczy. Na jego wołania odpowiada Hela, bogini śmierci. Pojawia się przed nim, lecz twierdzi też, iż popełnił ogromny błąd.

 

Necrosha. Eliphas zabiera Blink na rozmowę na osobności. Wyjawia jej, że stracił rytualny sztylet w walce z Demonicznym Niedźwiedziem, gdy wskrzeszał Calibana i plemię Apaczy. Teraz prawdopodobnie ma go Warpath, lecz razem mogą go dyskretnie odzyskać. Blink zgadza się pomóc, lecz teleportuje się z nim do Selene i mówi jej o oszustwie Eli'ego. Królowa kolejny raz się na nim zawiodła. Wzywa Wither’a i każe mu wraz z resztą jej kręgu udać się do X-Men i odnależć ostrze. Jeśli tam go nie będzie, mają zostawić Eli'ego wśród martwych i wracać.

 

W Utopii starzy i młodzi X-Men oraz Madison Jeffries są pod obstrzałem Darkstar, Bolta i Rusty’ego. Niespodziewanie z odsieczą przychodzą Warpath, Logan i Archangel. By opracować plan, Scott chce się wycofać w inne miejsce. Nagle, tuż przed nimi teleportują się złoczyńcy z kręgu Selene .

 

[Uwaga: W komiksie znajduje się także czwarta część historii "A Girl Called Hope"]

Autor: Jim J

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #22 X-Force vol. 3 #22 X-Force vol. 3 #22 X-Force vol. 3 #22 X-Force vol. 3 #22 X-Force vol. 3 #22 X-Force vol. 3 #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.