Avalon » Serie komiksowe » X Necrosha: The Gathering » X Necrosha: The Gathering

X Necrosha: The Gathering

Postacie
Zapowiedź

Wewnętrzny krąg Selene ujawniony - Wither, Mortis, Senyaka, Eli Bard i Blink. Dlaczego byli X-Men stają po jej stronie? Kim jest Mortis? Jakim cudem Blink żyje? Odpowiedzi w środku.

Streszczenie

Nowy Jork, klub Hellfire, parę miesięcy temu. Selene siedzi samotnie przy stoliku i wspomina zdradzieckich Sebastiana Shawa i Emmę Frost. Choć gardzi Emmą, pochwala ją za otaczanie się dziećmi, które stają się  jej wyznawcami. Kiedy do stolika podchodzi kelnerka, Selene bez żadnych skrupułów wysysa z niej życie. Następnie wychodzi z klubu i spostrzega siedzącego na ławce Withera. Wtedy zamienia się w babcię i dosiada się. Razem udają się do różnych miejsc i wkrótce chłopak zabija dwóch policjantów w obronie "babci". Selene wie, co przeżył Wither, i że jest on urodzonym mordercą. Za to ofiarowuje mu swą miłość.

 

Miesiąc później. Wither rozmyśla na tarasie, a na jego szyi widnieją ślady po ukąszeniu. Naga Selene leży w łóżku i wie, że chłopak myśli o zajściu z Laurie [w New X-Men vol. 2 #20 - przyp. Jim]. Zabiera go więc na ulicę, gdzie ma zabić parę młodych ludzi. Kevin na początku opiera się, lecz nagle zamiast złapanej przez Selene pary widzi Laurie i Elixira. Zabija mężczyznę, myśląc, że to jego niegdysiejszy konkurent, a następnie dziewczynę, zdając sobie już sprawę, że to bezbronna i niewinna nieznajoma. O to właśnie chodziło jego królowej.

 


 

"Blink"


Postacie:

   * Blink, Wither, Selene

 

Po tym jak Blink poświęciła się w walce z Phalanx [X-Men #37 – przyp. Jim], została uznana za zmarłą. Selene czuje ją jednak i wraz z Witherem przypłynęła po nią statkiem. W pewnym miejscu, królowa po prostu wyciąga Blink z portalu, jakby z powietrza. Następnie wyjawia przestraszonej Clarice, iż przeżywała straszne męki, gdyż była zawieszona pomiędzy życiem a śmiercią. Emma Frost, choć słyszała jej zawodzenie, nie przyszła po nią, bo uważa ją za zbyt niebezpieczną.Teraz to Selene ofiaruje jej pomoc.

 

Parę tygodni później, Nowy Orlean. Pewien mężczyzna wchodzi do swej pięknej posiadłości. W środku czekają już  na niego Selene i Blink. Ta pierwsza pragnie tego domu, więc Clarice swą mocą rozdziera mężczyznę na kawałeczki.

 "Senyaka"

 

Postacie:

   * Senyaka, Selene

 

Dżungla w Sri Lance. Tutaj Senyaka poluje, zabija i czeka na kolejne ofiary. Przez ścieżkę usłaną szczątkami zwierząt i ludzi przedziera się mała dziewczynka. Gdy dochodzi do chaty, w środku zastaje zwierzęce tusze na hakach. Pojawia się też Senyaka. Wyczuwa, że dziewczynka nie jest tym, kim się wydaje, więc Selene pokazuje swą prawdziwą postać. Senyaka od razu zgadza się zabijać dla Czarnej Królowej.

 "Mortis"

 

Postacie:

   * Mortis, Selene, Nicholas Brown

 

Restauracja Ivy, Beverly Hills, czas migracji mutantów do San Francisco. Mortis patrząc na kelnera widzi swą dawną ofiarę. Jej ojciec, z którym siedzi przy stoliku, pyta, czy wszystko w porządku. Jest wdzięczny swej córce za to, że z nim została, po tym co zrobił jej i jej matce. Lois wyraźnie nie czuje się dobrze, wstaje i wychodzi.

 

Później, w swym mieszkaniu, Mortis ogląda w telewizji materiał o osiedleniu się mutantów w San Francisco. Widzi tam swą siostrę, Dazzler, której nienawidzi.

 

W nocy Lois zostaje wezwana do kancelarii prawnej swego ojca. Wezwała ją sekretarka, Claudia, która nie wiedziała, co zrobić, gdyż Brown jest pijany. Po wejściu do biura ojca, Mortis od razu zostaje nazwana potworem i mordercą. Następnie mężczyzna wymierza jej cios w twarz, a wtedy Lois zabija go swą mocą. Zaczyna rozpaczać nad ciałem ojca i chce nawet popełnić samobójstwo, lecz po chwili do pokoju wchodzi Selene pod postacią sekretarki. Pociesza Lois mówiąc, że Brown zasłużył na to. Uświadamia jej, że śmierć leży w jej naturze.

 

Restauracja Ivy. Mortis i Selene siedzą spokojnie przy stoliku a wokół nich leżą same trupy. Lois przyznaje królowej, że jest stworzona do zabijania.

 "Eliphas"

 

Postacie:

   * Eli Bard, Selene

   * Caliban, Senyaka, Wither, Blink, Mortis

   * Rzymianie

 

W okresie upadku cesarstwa, na cmentarzu w okolicach Rzymu, Eli Bard wychodzi z grobu i zabija pracującego tam akurat grabarza. Kieruje się następnie do swego domu, lecz minęło 700 lat od jego śmierci i zamieszkują tam potomkowie jego byłej żony oraz jego wroga, Masciusa. Bard zabija ich i podpala dom.

 

By zadowolić swą królową, Eli rozpoczął poszukiwania sztyletu potrzebnego do rytuału [patrz X-Force vol. 3 #11 – przyp. Jim]. Jego przykrywką zostały plagi, które sprowadził na Rzym. Wierzył, że jeśli da Selene odpowiednią ilość dusz, ta ponownie go pokocha. To zaprowadziło go do znalezienia techno-wirusa oraz potrzebnego do wykonania planu Calibana. Teraz, czy nienawiść Selene, która pojawiła się po jego zdradzie, zamieni się ponownie w miłość?

 

Autor: Jim J

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.