Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #518

Uncanny X-Men #518

Uncanny X-Men #518

"Nation X" - part 3 of 7

Postacie
Zapowiedź

Cyclops odbywa podróż do wnętrza głowy Emmy z zamiarem poradzenia sobie z częścią złoczyńcy/drugiej osobowości Sentry'ego - Voida - która tkwi tam od Utopii. Dodatkowo X-Men będą musieli sobie poradzić z nowymi członkami drużyny i faktem, że wyspa, na której zbudowali swoje państwo, tonie.

Cytat

Beast do Icemana: "They tortured me, Bobby. And Scott let it happen until the time was right for him to stop it."

Streszczenie

Nowy Jork. Gargouile, była członkini Acolytes, żebrze na ulicy o pieniądze. Następnie udaje się do swojej kryjówki w tunelu metra. Gdy wchodzi do środka, atakuje ją Predator X.


Cyclops, Psylocke i Professor X rozmawiają o trudnej sytuacji, w jakiej się znaleźli. Bez Emmy i Kukułek ich linia telepatów znacznie się osłabiła. Scott mówi, że muszą usunąć cząstkę Voida. Informuje Bettsy, że Xavier połączy jego umysł z umysłem White Queen. Po połączeniu spróbuje usunąć lub zlikwidować Voida znajdującego się wewnątrz umysłu Emmy. Psylocke nie rozumie, dlaczego w takim razie się tu znajduje. Summers wyjaśnia jej, że jeśli coś się stanie, ona będzie musiała użyć swoich mocy telepatycznych i unieszkodliwić jego lub Emmę w zależności, które z nich będzię zagrożone przez Voida, a następnie ewakuować wyspę.


W innym pomieszczeniu dochodzi do siebie Magneto. Widzi w pokoju Angela, Beasta i cały X-Club i jest tym trochę zdziwiony. Dr. Nemezis informuje Eryka, że cała wyspa powoli tonie. Jednak Magneto jako osoba, która posiada moce magnetyczne, może im pomóc wzmocnić silniki unoszące wyspe na wodzie i zapobiec jej utonięciu. Eryk zgadza się.


Scott tymczasem przenosi się do umysłu Emmy. Trafia do hotelu wypełnionego różnymi wcieleniami White Queen. Kiedy chce się zbliżyć do prawdziwej Frost, część wcieleń nagle go atakuje, natomiast pozostałe chwytają prawdziwą Emmę i znikają z nią w podłodze. Xavier prosi Psylocke o pomoc, ponieważ wyczuwa, że umysł White Queen próbuje zerwać połączenie z Cyclopsem.


Na zewnątrz Iceman pali pozostałości Predatorów X. Podchodzi do niego Beast i pyta, czy ma czas, by z nim porozmawiać. Bobby stwierdza, że to Hank jest ciągle zajęty razem zresztą swoich super mądrych kolegów i nie ma na nic czasu. McCoy mówi Icemanowi, że nie wie, czy dalej może pomagać Scottowi, gdyż stracił do tego całą swoją determinację. Bobby stwierdza, że Cyclops potrzebuje ich teraz bardziej niż wcześniej. Beast odchodzi. Wcześniej jednak mówi, że ludzie Osborna torturowali go, a Summers pozwolił im na to tak długao, aż nie uznał, że może przyszedł już czas, by go odbić.


W umyśle Emmy. Cyclops walczy z różnymi wcieleniami White Queen, próbując odnaleźć tą prawdziwą. Frost słyszy jego myśli i nawiązuje z nim kontakt telepatyczny. Scott każe jej kierować się w stronę, z której dobiegają jego myśli. Kiedy Emma jest blisko, niszczy podłogę, która ich oddziela, jednym optycznym wystrzałem i przyciąga ją do siebie. Stwierdza, że wewnątrz jej umysłu jest podobnie jak u niego - pełno różnych kobiet. Kiedy Emma to słyszy, zaczyna krzyczeć i odzyskuje przytomność już w ludzkiej, a nie diamentowej formie. Zaskoczone Xavier pyta White Queen, co się stało. Ta, przytulając nieprzytomnego Scotta, stwierdza, że Void jest teraz wewnątrz Scotta Summersa.


Wewnątrz swego umysłu tyłem do zniszczonego hotelu siedzi Cyclops i woła Emmę...

Autor: Selwa

Galeria numeru

Uncanny X-Men #518 Uncanny X-Men #518 Uncanny X-Men #518 Uncanny X-Men #518 Uncanny X-Men #518 Uncanny X-Men #518 Uncanny X-Men #518 Uncanny X-Men #518

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.