Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #21

Cable vol. 2 #21

Postacie
Zapowiedź

Od chwili, gdy Cable i domniemany "Mesjasz mutantów" wskoczyli w strumień czasu, Nate miał jeden cel - utrzymać Hope przy życiu. Do czasu, aż dziewczyna będzie mogła decydować o sobie. W końcu nadszedł czas, w którym Hope informuje swojego opiekuna, iż chce wrócić do domu. Jeśli jej się to uda, dla X-Men wszystko się zmieni.

Cytat

Hope: "Nathan?"
Cable: "Yeah?"
Hope: "I'm ready."

Streszczenie

Chapter One: "The Long Sleep"

Cable i Hope przemierzają kosmos w stanie półsnu w kapsułach terraformujących. Cable domyśla się, iż coś poszło nie tak - powinien znajdować się w stanie stazy, tymczasem przez ostatnie dwa lata był półświadomy tego, co się działo dokoła. Jednocześnie czuje też, że śledzi ich Bishop, z którym łączy go teraz silna psychiczna więź. Próbuje telepatycznie go uśpić, jednak wola mutanta jest zbyt silna i w końcu Acanti połyka kapsułę Hope. Cable sam nie jest pewien, czy cała ta sytuacja to jawa, czy sen, ale postanawia uderzyć we wroga telepatycznym blastem, uwalniając Hope, samemu jednak tracąc przytomność.

Tymczasem dziewczyna zostaje rozbudzona i słyszy głos Emila oznajmiający, że przez niezidentyfikowany wybuch zboczyli z wyznaczonej trasy i wkrótce wylądują na Ziemi. Pomimo niewielkiej szansy na wyhodowanie roślinności, Hope nakazuje komputerowi w kapsule wylądować w okolicy dawnego Nowego Jorku. Kapsuła ponownie wprowadza ją w stan stazy, gdyż inaczej dziewczyna nie przeżyłaby jej rozbicia się, po czym wehikuły uderzają w powierzchnię Ziemi. Również Acanti wkrótce ląduje na planecie, a z trojga przybyłych na Ziemię ludzi pierwszy budzi się Bishop.

Chapter Two: "Rat On a Stick"

Hope wychodzi ze swojej kapsuły i niezgrabnie próbuje pomóc w tym samym Nathanowi, upuszczając go jednak na ziemię. Dziewczyna próbuje zapewnić im pożywienie korzystając z urządzeń do terraformingu kapsuły, lecz na najwcześniejsze zbiory mogłaby liczyć dopiero za 7,9 roku. Wreszcie uciekinierom udaje się upolować dzikie szczury, które pieką na ognisku. Wtem Hope wyznaje Cable'owi, iż "jest gotowa". Mężczyzna nie rozumie, o co jej chodzi, na co dziewczyna odrzeka, że już wie, dlaczego się narodziła, i całą sobą tęskni do X-Men. Cable odrzeka, że najpierw będą musieli zrobić coś nieprzyjemnego.

Następnego ranka Hope i Cable natrafiają na martwego Acanti, jednak mężczyzna stwierdza, że jeśli chodzi o Bishopa, to nie można być niczego pewnym. Umieszcza w potworze ładunek wybuchowy i wysadza go w powietrze, jednak nie ma tam śladu ciała ich prześladowcy.

Hope próbuje sobie przypomnieć, gdzie ojciec Emila trzymał broń, jednak nie poznaje ona już miasta. Stwierdza jednak, że wyczuwa Bishopa, i twierdzi, iż zna sposób, by go ominąć. Cable jest co do tego dość sceptyczny, gdy nagle para wpada wprost na mutanta. Bishop nie tracąc czasu strzela do Hope, lecz Cable zasłania ją własnym ciałem, po czym rzuca się na przeciwnika. Ten jednak chwyta go za głowę i podrzyna gardło, po czym celuje w dziewczynę i pociąga za spust.

Chapter Three: "One Last Chance to Get It Right"

Pocisk wystrzelony przez Bishopa zatrzymuje się zaraz przed twarzą Hope i upada przed jej stopy. Bishop uświadamia sobie, że oto objawiły się wreszcie jej moce, i próbuje z nią walczyć, lecz dziewczyna obezwładnia go i przymierza się, by zasztyletować. W ostatniej chwili jej rękę chwyta Cable, który wyjaśnia, że dzięki wirusowi technoorganicznemu nie da się zupełnie poderżnąć jego metalowego gardła. Mężczyzna używa sztyletu, by wymontować wehikuł czasu z ramienia Bishopa i naprawić za jego pomocą swój własny. Hope zastanawia się, jak uruchomić ponownie swoje moce, na co Cable odrzeka, że gdy wrócą do teraźniejszości, X-Men jej z tym pomogą. Wreszcie bierze ją na ręce i skacze w czasie. Okazuje się jednak, iż wylądowali w siedemnastym wieku.

Bishop nie ma już nadziei na wykonanie swej misji i chce po prostu umrzeć, lecz oto ogarnia go znajome odczucie podróży w czasie i pojawia się w przeszłości, gdzie wcześniej uciekli Cable i Hope.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Cable vol. 2 #21 Cable vol. 2 #21 Cable vol. 2 #21 Cable vol. 2 #21 Cable vol. 2 #21 Cable vol. 2 #21 Cable vol. 2 #21 Cable vol. 2 #21 Cable vol. 2 #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.