Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Armor Wars » Ultimate Comics Armor Wars #4

Ultimate Comics Armor Wars #4

Postacie
Zapowiedź

Po pościgu przez całą planetę Iron Man wreszcie staje twarzą w twarz z dawno niewidzianym przyjacielem... a może wrogiem?

Cytat

Iron Man: "Everywhere I go, people in metal suits trying to turn me into dog food..."

Streszczenie

Londyn. Jeden z policjantów używających pancerzy zbudowanych na podstawie technologii Starka wyciąga tonącego Iron Mana z Tamizy, mówiąc mu, iż ma szczęście, że otrzymał nowe rozkazy. Na brzegu Justine znajduje Tony'ego i mówi mu, że udało się jej przekonać władze, że używają skradzionego sprzętu, i zdecydowały się oni zniszczyć wszystkie pancerze. Stark odpowiada, że zanim został zestrzelony, spryskał Ghosta znacznikiem, dzięki któremu odnajdą go i zakończą całą sprawę.

Później. Tony i Justine wracają samolotem do Stanów, gdzie znajduje się Ghost. Stark próbuje naprawić uszkodzony pancerz, ale obawia się, że nie wytrzyma on kolejnej walki. Pyta się swojej towarzyszki, czy kiedy będzie już po wszystkim, nie chciałaby z nim zostać. Justine mówi, że woli nie wiązać się z nikim na dłużej, ale po odpowiedniej perswazji postanawia tym razem spróbować. Kiedy para jest w łóżku, samolot zostaje zaatakowany przez dwóch osobników w pancerzach. Tony każe swoim pracownikom uciekać zaraz po tym, jak on i Hammer opuszczą samolot i zajmą się napastnikami. Na zewnątrz Justine szybko zostaje zestrzelona, a Iron Man w odpowiedzi trafia jednego z przeciwników w głowę. Okazuje się, że w pancerzach nie ma ludzi, i Stark, którego zbroja nie jest w pełni sprawna, zostaje pokonany.

Później. Tony budzi się związany w jakimś bunkrze. Obok niego siedzi Justine, a przed znajduje się postać w zielonym pancerzu, która przedstawia mu się jako Howard Stark senior, jego dziadek. Mężczyzna opowiada, że kiedy jego wnuk był dzieckiem, dostał propozycję pracy nad tajnym projektem rządowym i musiał upozorować własną śmierć. Wyjaśnia, że dzięki pokrewieństwu z Tonym udawało mu się otwierać jego skrytki wymagające kodu genetycznego Starka. Howard otwiera klapę na piersi i pokazuje wnukowi, że jest cyborgiem. Opowiada, że celem jego projektu było połączenie człowieka z maszyną i jest pewny, że ktoś z jego pracodawców kiedyś sobie w końcu o nim przypomni, a wtedy chce być w jak najlepszej formie i dlatego kradł technologię Tony'ego, aby ulepszyć swoje dzieło. Howard wyjawia, że Justine mu w tym pomagała, ale ponieważ nie wywiązał się z umowy i nie dał jej danych o technologii nano-botów potrzebnych jej do przeżycia, dziewczyna wróciła do siedziby Stark Industries, gdzie spotkała Iron Mana. Hammer przeprasza Starka, że nie powiedziała mu całej prawdy, i mówi, że nie chciała, aby tak się to skończyło. Tony zauważa, że Justine nie jest nawet związana, a Howard mówi, że odkrył znacznik na pancerzu Ghosta i wiedząc, że spotkanie z wnukiem jest nieuniknione, wysłał swoich ludzi po niego, ponieważ jest mu potrzebny do otworzenia pudełka z Pozostałością 242. Sądząc po poziomie zabezpieczeń, jest w nim coś naprawdę cennego. Kiedy dziadek daje Tony'emu do zrozumienia, że zginie, jeżeli mu nie pomoże, ten wymawia frazę otwierającą pojemnik i okazuje się, że we wnętrzu znajduje się ludzka głowa w hełmie Iron Mana. Stark wyjaśnia, że podczas jednego z eksperymentów z międzywymiarowymi bramami Reeda Richardsa przez portal wypadła głowa jego odpowiednika z Ziemi 242. On sam oczywiście był już martwy, ale technologia w jego pancerzu wciąż działała, ale jej badanie było niezwykle trudne, ponieważ niszczyła ona maszynerię znajdującą się w pobliżu. Tony mówi, że za pierwszym razem nano-boty w jego ciele zostały wyłączone, ale od tego czasu zaaplikował sobie odpowiednią osłonę. Pozostali obecni w pomieszczeniu jej nie mają i ponadto, w przeciwieństwie do Starka, potrzebują swoich mechanicznych komponentów do życia. Po wystawieniu na działanie pancerza z innego wymiaru Justine, Ghost, Howard i jego ludzie umierają.

Pub w Berlinie, jakiś czas później. Zrozpaczony z powodu kolejnych śmierci na swoim sumieniu Tony wznosi kolejne toasty pijąc za walkę ze złem i ratowanie świata. Przed nim samym.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Armor Wars #4 Ultimate Comics Armor Wars #4 Ultimate Comics Armor Wars #4 Ultimate Comics Armor Wars #4 Ultimate Comics Armor Wars #4 Ultimate Comics Armor Wars #4 Ultimate Comics Armor Wars #4 Ultimate Comics Armor Wars #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.