Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man » Ultimate Comics Spider-Man #5

Ultimate Comics Spider-Man #5

Ultimate Comics Spider-Man #5

"The New World According To Peter Parker" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Kto pomoże Spider-Manowi w walce z Mysterio? I czy jego ewentualny sojusznik zdąży mu pomóc?

Cytat

Gwen (o nowej sytuacji w domu Parkerów): "It's like our own little Avengers Mansion."

Streszczenie

Queens. Theresa Pryde wraca do domu, rozmawiając przez telefon z dyrektorem Midtown High, który uważa, że jej córka nie powinna chodzić do szkoły z "normalnymi" dziećmi. Kobieta uważa to za dyskryminację i zły przykład dla wszystkich uczniów, po czym stwierdza, że kolejną taką rozmowę będą musieli odbyć w obecności prawników, i rozłącza się. Po wejściu do środka Theresa dziwi się, że w domu jest bardzo zimno, a chwilę później słyszy hałas dobiegający z piwnicy. Pryde bierze nóż z kuchni i idzie na dół, gdzie znajduje Bobby'ego Drake'a. Chłopak wyjaśnia jej, że jest przyjacielem Kitty, która pozwoliła mu tu się przespać, ale nie spodziewali się, że Theresa wcześniej wróci z pracy, i prosi ją, żeby nie wzywała policji.

Most Queensboro. Mysterio chce ściągnąć maskę pokonanemu Spider-Manowi, ale pojawia się Shroud i kopie go w głowę. Złoczyńca w odpowiedzi strzela do niego wiązką energii, ale widząc, że nie zatrzymuje przeciwnika, stwierdza, że nie jest na niego przygotowany, chwyta go i zrzuca do wody. Następnie chce wrócić do Spider-Mana, ale ten zdążył się już podnieść i atakuje Mysterio. Peter próbuje zadawać ciosy złoczyńcy, jednak ten odpiera jego ataki, powala go na ziemię wystrzałem energii i zamierza wykończyć. Wtedy wraca Shroud i ponownie ratuje Parkera tym razem uszkadzając pancerz na plecach przeciwnika. Mysterio traci kontrolę nad swoim sprzętem rozmieszczonym na moście, co doprowadza do eksplozji. Po chwili Spider-Man dochodzi do siebie i zauważa złoczyńcę, który mówi mu, że go zabije, i teleportuje się. Peter chce sprawdzić, czy ze Shroudem wszystko w porządku, ale tamten nie chce, żeby go dotykał. Spider-Man dziękuje tajemniczemu bohaterowi za pomoc dzisiaj oraz uratowanie Mary Jane poprzedniego dnia i pyta się go, czy jest mężczyzną, czy kobietą, ponieważ nie może rozpoznać po głosie. Shroud mówi, że musi już iść, ale najpierw pokazuje Parkerowi fragment kostiumu Mysterio, który mu odpadł. Spider-Man zabiera go, zauważa, że jego sojusznik zniknął, a potem zaczyna rozdawać autografy zebranym ludziom.

Dom Pryde'ów. Pomimo próśb Kitty Theresa nie chce się zgodzić, żeby Bobby u nich został, ponieważ jej córka i tak już kłopoty w szkole z powodu bycia mutantem. Dziewczyna mówi, że jeżeli Drake odejdzie, to ona też, i proponuje, żeby chłopak spał w piwnicy, ale jej matka jest nieugięta. Wtedy Kitty wysuwa inną propozycję.

Posterunek policji. Spider-Man odwiedza kapitana Franka Quaida, który nie jest zadowolony, że bohater zabrał z miejsca przestępstwa fragment sprzętu Mysterio nie czekając na policyjnych specjalistów. Przyznaje jednak, że to istotny ślad, ale musi oddać go FBI, ponieważ po zabójstwie Kingpina, to oni zajmują się tą sprawą. Peterowi się to nie podoba, ponieważ ufa tylko Quaidowi.

Queens, później. Peter wraca do domu, gdzie na werandzie czeka na niego Gwen Stacy, która ostrzega go, że powinien być przygotowany na to, co zastanie wewnątrz: jeszcze jednego nowego współlokatora. Chłopak wchodzi do środka, gdzie siedzą Johnny Storm, Kitty, Theresa i Bobby. May prosi go na stronę i mówi mu, że Drake również zamieszka z nimi. Peter stwierdza, że ledwo go zna, ale ciotka wyjaśnia, że rodzice wyrzucili Bobby'ego z domu, ponieważ jest mutantem, a Kitty ma swoje problemy, więc ona chce się nim zająć. Mówi, że będzie mieszkać w pokoju z Johnnym, i dodaje, że, tak jak Peter, potrzebuje być Spider-Manem, ona czuje, iż musi pomagać innym w miarę swoich możliwości. Chłopak wreszcie zgadza się.

Gdzie indziej. Mysterio wścieka się na Spider-Mana, którego ponownie nie udało mu się zabić, a tym razem na dodatek jego kostium został uszkodzony. Nagle zauważa na nim ślady krwi i wiedząc, że to nie jego, wpada na pomysł jak ostatecznie rozprawić się ze swoim wrogiem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man #5 Ultimate Comics Spider-Man #5 Ultimate Comics Spider-Man #5 Ultimate Comics Spider-Man #5 Ultimate Comics Spider-Man #5 Ultimate Comics Spider-Man #5 Ultimate Comics Spider-Man #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.