Avalon » Serie komiksowe » Daring Mystery Comics 70th Anniversary Special » Daring Mystery Comics 70th Anniversary Special

Daring Mystery Comics 70th Anniversary Special

Postacie
Streszczenie

W kawiarni reporter dostał okazję do przeprowadzenia wywiadu ze swoim wielkim kolegą po fachu i jednocześnie bohaterem – Phantom Reporterem. Heros zaczyna opowiadać o swoich początkach.

Pochodził z bogatej rodziny i wszyscy liczyli, że będzie podtrzymywał rodzinne tradycje. Postanowił jednak zostać dziennikarzem. Mimo, że był żółtodziobem nieźle mu szło. Jednocześnie był to czas, kiedy zaczęli się pojawiać ludzie o nadprzyrodzonych mocach. Chciał być jak oni i czynić dobro. Tylko z tą różnicą, że chciał to robić swoimi artykułami. Pewnego razu dostał zaproszenie od swojego znajomego z dzieciństwa. Był to Edmund Chancellor, syn Oswalda Chancellora, właściciela firmy farmaceutycznej, jednego z najbrudniejszych biznesmenów w kraju. Na spotkaniu stary przyjaciel przekazuje Dickowi smutną wiadomość. Ich przyjaciel z dzieciństwa, Billy Sullivan, zmarł w pożarze wraz ze swoją żoną. Kiedy to mówi, Edmund ma uśmiech na ustach. Jest równie zepsuty jak jego ojciec. Chciał tylko zobaczyć wyraz twarzy starego znajomego. Jones wspomina, kiedy widział Billy'ego ostatni raz. Było to w domu Chancellorów i Oswald wyrzucił małego Sullivana, ponieważ był z biednej rodziny. Dick nie poszedł z nim i ma z tego powodu wyrzuty sumienia. Może gdyby dalej się z nim przyjaźnił Billy nie zszedłby na złą drogę i nie zostałby drobnym złodziejaszkiem. Jones postanawia zbadać tę sprawę.

Dzięki rozmowom z ludźmi z biednej dzielnicy dowiedział się, że Billy Sullivan, dziecko irlandzkich imigrantów, pracował dla włoskiej rodziny mafijnej Manninos. Krążą też pogłoski, że ta mafia wspomagała Oswalda Chancellora i ponoć zginął jakiś profesor. Mówiono także, że mafia pobiła kiedyś senatora, ponieważ nie zagłosował za ustawą ważną dla Chancellora. Biznesmen mimo sędziwego wieku wciąż wygląda młodo, a podobno marzy o życiu wiecznym. W straży pożarnej dowiedział się, iż nie ma żadnych dowodów na podpalenie, jednak kiedy odwiedza pogorzelisko znajduje stłuczone butelki po koktajlu Mołotowa. Spotyka tam także brudną i poturbowaną kobietę. Okazuje się, że to Molly Sullivan, która miała zginąć w pożarze. Kobieta przy kawie opowiada reporterowi swoją historię. Nie było jej w domu w czasie wypadku i kiedy usłyszała, że jest uznawana za zmarłą, postanowiła nie wyprowadzać nikogo z błędu. Nie wie kim była kobieta, której ciało znaleziono. Pogłoski o zmarłym profesorze są prawdziwe i to Billy go zabił. Po tej rozmowie dziennikarz pisze wstępny artykuł. Po jego lekturze redaktor naczelny daje młodemu reporterowi pozwolenia na dalsze śledztwo. 

Dzięki kilku telefonom i wizytom w nielegalnych kasynach dowiaduje się, że szef straży ma wielkie długi i wisi dużo kasy rodzinie Mannino. Zrobił nawet kilka zdjęć grającemu szefowi straży, ale to nie był dowód na morderstwo Billy'ego. Kiedy myślał, że utknął w martwym punkcie, zadzwoniła Molly. Na spotkaniu powiedziała mu, że podejrzewa, iż jej mąż nie tylko zabił profesora, ale także mu coś zabrał. Jeśli Dick odkryje, co to było, znajdzie też zabójcę. Po rozmowie dziennikarz postanawia zbadać wątek zamordowanego naukowca i idzie na uniwersytet. Spotyka tam wielu studentów, którzy idą na bal kostiumowy. Chcą go zabrać ze sobą i nawet dają mu maskę. Jones wymiguje się i idzie się spotkać z sekretarką profesora. Naukowiec był historykiem i w jego papierach nie ma nic, co wskazywało by na motyw zabójstwa. Kiedy dziennikarz kończy wychodzi na korytarz i podsłuchuje, co sekretarka będzie robić. Okazuje się, że dzwoni do kogoś i donosi o wizycie reportera. Szybko zjawa się 4 uzbrojonych ludzi i Dick musi uciekać. Kiedy chowa się w ciemnej alejce, postanawia założyć maskę od studentów. Ona nie tylko ukryje jego tożsamość, ale również doda mu pewności siebie. Wyskakuje znienacka na zbirów. Udaje mu się ich zaskoczyć, a maska wywołuje dodatkowo ich nerwowość. Jones zwycięża i tak rodzi się Phantom Reporter. Dalej chciał odkrywać prawdę i dzięki niej zmieniać świat. Dzięki nowej tożsamości zyskał jednak nowe narzędzia i sposoby. Nie krępowała go dziennikarska etyka i nikt nie śmiał mu kłamać. W kostiumie odwiedził szefa straży oraz kilku pomniejszych żołnierzy mafii. Dzięki temu dowiedział się, że to Silvio Mannino zlecił zabójstwo jego przyjaciela. Zbir podobno całymi dniami przesiaduje w szpitalu. Phantom wpada tam i rozbija obstawę. Okazuje się, że Silvio siedzi przy swojej córce. Dziewczynka jest w śpiączce. Od lat szef mafii współpracuje z Oswaldem. Biznesmen był mózgiem, a Mannino mięśniami. Kiedyś zgłosił się do nich pewien profesor, który odkrył ponoć wzór na uzyskanie kamienia filozoficznego. Ten starożytny artefakt nie tylko zmieniał metal w złoto, ale dawał też nieśmiertelność. Billy zabił profesora i później próbował wszystkich szantażować. Niestety, w jego domu nie znaleziono formuły. Dlatego teraz los mafiosa jest w rękach Chancellora. Jeśli mafia nie będzie współpracować, Oswald nie da im formuły i córka Silvio pozostanie w śpiączce. 

Z tymi informacjami bohater postanawia skonfrontować się z głównym złoczyńcą. Po cichu włamuje się do apartamentu Chancellorów. Tam przy kominku Oswald robi synowi wyrzuty, że wciągnął do sprawy Jonesa. Okazuje się, że Molly ma kopię formuły. Mają do dyspozycji kilku żołnierzy Mannino, którzy właśnie jadą do jej pokoju hotelowego, aby zamknąć tę sprawę na dobre. Słysząc to, Phantom Reporter postanawia wkroczyć do akcji. Oswald nie jest zdziwiony i wie, kto kryje się pod maską. Dodatkowo Edmund wyjmuje broń. Zaskakujący kopniak wybija pistolet. Z ojcem nie idzie jednak tak łatwo. Zażył on już formułę i nie dość, że teraz może żyć wiecznie, to dodatkowo wzmocniła ona jego ciało. Posiada muskulaturę 5 zwykłych ludzi. W starciu z takim gigantem Dick nie ma szans. Zostaje rzucony na ścianę, ale mimo to wstaje do dalszej walki. Postanawia wykorzystać swoją szybkość. Kiedy Oswald na niego biegnie, Phantom odskakuje, a rozpędzony przeciwnik wypada przez okno. Formuła powstrzymała proces starzenia, ale nie czyniła niewrażliwym na obrażenia. Upadek z tej wysokości był śmiertelny. Jones wymusza na Edmundzie podanie adresu hotelu Molly. Następnie kradnie taksówkę i rusza na ratunek. Okazuje się, że jest już za późno. Do karetki wnoszone jest ciało przykryte prześcieradłem. 

To kończy opowieść o początkach bohatera. Dziennikarz dopytuje się jeszcze o formułę. Czy Phantom Reporter odnalazł ją i czy naprawdę działała? Dick odpiera, że nigdy jej nie znalazł i podejrzewa, że był to tylko jakiś środek na przyrost masy mięśniowej, jakich dziś jest pełno. Mówiąc to, patrzy na przechodzącą obok kobietę, która wygląda jak Molly. 

[Do numeru dołączony jest reprint historii: 'The Phantom Reporter" z Daring Mystery Comics #3 (kwiecień 1940)]

Autor: Spell

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.