Avalon » Serie komiksowe » Tales To Astonish » Tales To Astonish #27

Tales To Astonish #27

Tales To Astonish #27

"The Man in the Ant Hill!"

Postacie
Cytat

Hank Pym: "Save me, somebody, save me!! Don't let them drag me there! Not into the ant hill!"

Streszczenie

Koszmary mogą zaczynać się na wiele sposobów. Ten Henry'ego Pyma rozpoczął się okrzykiem radości. W swoim laboratorium doktor Pym w końcu opracował specyfik, dzięki któremu udaje mu się zmniejszać przedmioty i przywracać je do normalnego rozmiaru. Ma nadzieję, że w końcu uciszy wyśmiewających go przyjaciół z branży. Wie, że ten wynalazek zmieni świat, szczególnie sferę handlu i militarną.

Postanawia użyć specyfiku na samym sobie. Niestety wszystko zadziałało za szybko i Hank skurczył się, zanim zdołał zabrać ze sobą antidotum. Przerażony miota się po pomieszczeniu i w końcu wypada na dwór, gubiąc się w zaroślach. Tam zwraca na siebie uwagę mrówek, które zaczynają atakować. Naukowiec postanawia schować się w mrowisku i znaleźć sposób, aby wrócić do normalnego wzrostu. Niestety, przez przypadek wpada do miodu zbieranego przez mrówki. Wydaje się, że to już koniec naukowca, gdy nagle jedna z mrówek pomaga mu się wydostać i pozwala odejść wolno. Jednak reszta insektów nie daje za wygraną i nadal atakuje. Hank zauważa jednak wystającą obok nich zapałkę i celnym rzutem kamienia rozpala ją.

Używając zrobionego szybko sznurka, prawie wydostaje się z mrowiska, jednak na górze czeka już na niego kolejna mrówka. Ściska Hanka, jednak ten wykorzystuje chwyt judo, którego kiedyś się nauczył i zrzuca ją w dół. Hank dociera do mieszkania, nie wie jednak, jak się dostać do parapetu, na którym leży serum zwiększające. Na szczęście z pomocą po raz kolejny przychodzi ta sama mrówka co wcześniej i wnosi Pyma do okna. Tam doktor wypija serum i wraca szczęśliwy do swojej własnej postaci.

Hank wylewa swoją miksturę do zlewu, uważając ją za niebezpieczną. Na kolejnym zjeździe naukowców przyznaje, że nie udało mu się stworzyć mikstury zmniejszającej. Nigdy już również nie stanie na mrowisku, ponieważ wie, że gdzieś tam żyje mrówka, która uratowała mu życie.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Tales To Astonish #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.