Avalon » Serie komiksowe » The Punisher Kills the Marvel Universe » The Punisher Kills the Marvel Universe

The Punisher Kills the Marvel Universe

The Punisher Kills the Marvel Universe

The Punisher Kills the Marvel Universe

Postacie
Streszczenie

Hell's Kitchen, lata temu. Mały Matt Murdock jest bity przez kilu szkolnych osiłków. Próbują oni zmusić młodego chłopaka do obrony, jednak on pozostaje bierny. Nagle z pomocą przychodzi nastoletni Frank Castle. Jednym ciosem nokautuje jednego z agresorów. Na ten widok pozostali napastnicy uciekają. Frank pomaga wstać Mattowi. Castle radzi, aby chłopak się postawił, inaczej inni nigdy nie zostawią go w spokoju. Trzeba samemu dbać o siebie.

Teraz. W Central Parku trwa zażarta walka między X-Men, Avengers i połączonymi siłami Brood i Skrulli. Policjanci mają polecenie, aby trzymać się z dala od pola bitwy. Mają zostawić walkę bohaterom. Jeden wóz nie słucha polecenia. To Frank Castle, którego rodzina miała być dzisiaj w parku. Bohaterowie szybko powstrzymali inwazję obcych. Niestety nie udało się uniknąć ofiar. Daredevil robi wyrzuty liderom obu grup. Ci tłumaczą się, że nie było czasu na ewakuację, a straty są małe i do przyjęcia. Po chwili pojawia się Frank. Jest zrozpaczony. Cyclops potrafi powiedzieć tylko, że mu przykro. Castle w odpowiedzi wyciąga pistolet i strzela Summersowi w głowę. Następnie otwiera ogień do pozostałych bohaterów. Zanim Wolverine go powstrzymuje, giną Hawkeye i Jubilee. Logan jest wściekły i chce rozszarpać policjanta, ale powstrzymuje go Colossus.

W areszcie do Franka przychodzi jego adwokat. To Matt Murdock, który przypomina mu ich wspólną przeszłość. Prawnik nie chce robić nikomu złudnych nadziei. Możliwe jednak, że jego służba w wojsku i policji złagodzi trochę wyrok. Niestety po rozprawie wyrok brzmi dożywocie. Kila dni później więzień jest konwojowany do więzienia. Castle jest jednak mocno zdziwiony, kiedy wypuszczają go gdzieś w górach. Wita go starszy pan o nazwisku Kesselring. Połowa jego twarzy jest zmasakrowana, dodatkowo utyka i nie ma jednej ręki. To on przekupił strażników, aby wypuścili Franka, i chce zaproponować mu pewną umowę. Starzec jest bardzo bogaty, jednak został okaleczony, kiedy Doctor Doom rzucił Human Torchem w jego samochód. W swojej rezydencji przedstawia byłemu więźniowi innych poszkodowanych, którzy zostali kalekami w wyniku działań superbohaterów lub superprzestępców. Podziwiają Castle'a za to, że miał odwagę się zemścić. Chcą mu dać nieograniczone fundusze oraz sprzęt, a on w zamian zabije wszystkich superludzi. Frank przyjmuje propozycję.

Kilka dni później Spider-Man walczy w kanałach z Venomem. Po chwili Parker wyczuwa niebezpieczeństwo i widzi, że otacza ich siatka drutów pod napięciem. Brock ignoruje niebezpieczeństwo, przez co obaj po chwili leżą porażeni prądem. Napięcie było tak duże, że zabiło symbiota, a Eddie leży ledwo żywy. Obok Parker ledwo może podnieść rękę. Do leżących podchodzi Frank. Dokonuje szybkiej egzekucji na Venomie. Spider pyta, dlaczego. Po strzale Punisher odpiera, że ktoś musi być pierwszy. Na powierzchni wsiada do samochodu, w którym czeka na niego Micro. Ten informatyk stracił obie nogi, ale palce i intelekt dalej ma sprawne. Następny cel to Hulk. Podczas gdy wielki i zielony demoluje miasto, Frank strzela do niego ze snajperki i umieszcza na nim pluskwę. W nocy dzięki lokalizatorowi odnajduje śpiącego w zaułku Bannera i szybko dokonuje na nim egzekucji. Teraz Castle mierzy wysoko. Chce się dobrać do Kingpina. Microchip ściągnął mu plany budynku oraz doprowadził finanse złoczyńcy do zera. Frank szybko rozprawia się z ochroną. Z samym bossem nie idzie jednak tak łatwo. Fisk wyrywa mu karabin i miażdży go w swoich wielkich rękach. Punisher, leżąc na ziemi, wyciąga jeszcze pistolet. Mimo wielu ran postrzałowych Wilson dopada bohatera i zaczyna go dusić. Strzał z bliska w głowę kończy jednak ten pojedynek. Kiedy na miejsce przybywają strażnicy, znajdują Franka przygniecionego wielkim cielskiem Kingpina.

W areszcie Matt próbuje dotrzeć do przyjaciela. Ten jednak jest zamknięty w sobie. Na kolejnej rozprawie zapada po raz kolejny wyrok dożywocia. Później Kesselring rozmawia z Punisherem. Wyciąganie bohatera z więzienia jest coraz droższe, a dotychczas zginęło tylko 4 superludzi. Frank odpiera, że zdobył u Kingpina zaawansowaną technologie i teraz zamierza przyspieszyć. Wraz z Micro lecą śmigłowcem do Latwerii. Dzięki maskowaniu od Kingpina Doom będzie myślał, że ma do czynienia z Fantastic Four. W pałacu okazuje się jednak, że złoczyńca nie dał się oszukać. Strasznie obity Frank wysłuchuje monologu o nieomylności Dooma. Bohater wykorzystuje to i przyczepia do głowy szaleńca magnetyczna bombę.  Castle specjalnie najpierw wykończył wszystkie doomboty, aby mieć pewność, że będzie walczył z oryginałem. Doktor myślał, że jest sprytny, ale teraz leży ledwie przytomny na ziemi. Zbroja uchroniła go przed śmiercią, ale Punisher zdejmuje ze ściany młot bojowy i postanawia zmienić ten stan rzeczy. Następnie wraz z Micro odwiedza zbrojownię. Znajduje w niej wiele użytecznej broni, roboty i nawet atomówkę. Teraz czas na sprytniejsze działanie.

Na księżycu dochodzi do spotkania wszystkich X zespołów i wszystkich ich odwiecznych przeciwników. Magneto cieszy się, że Storm zaproponowała rozwiązanie ich konfliktu w ten sposób. Ororo odpiera, że to oni otrzymali zaproszenie od złoczyńców. Zanim mogą wszystko sobie wyjaśnić, wybucha bomba atomowa. Na ziemi eksplozję oglądają Microchip i Punisher.

Kilka lat później w ciemnej alejce koło elektrowni Logan stara się wlać w siebie tyle alkoholu ile mu się uda. Cierpi po stracie przyjaciół. Wszyscy mutanci zginęli na księżycu. Później Avengers usmażyli się podczas wypadku z teleportacją. Ktoś spowodował powódź w więzieniu Vault i wszyscy więźniowie zginęli. Podobno Cap prowadzi śledztwo, ale ostatnio znaleziono ciało Mr. Fantastica w śmieciach. Wolverine jest przybity tymi zgonami i topi smutki w butelce. W takim stanie znajduje go Punisher. Frank przyznaje się do wszystkich zabójstw. Wściekły Logan rzuca się na zabójcę. Alkohol jednak go spowalnia i jego przeciwnik wstrzykuje mu w szuję środek odurzający. To jednak za mało na Wolverine'a i tylko kamizelka kuloodporna ratuje Castle'a. Następnie Frank rzuca przeciwnikiem i rozwala ogrodzenie elektrowni. Tam po ostrej walce przebija Logana jego pazurami i rzuca nim w transformator. Po chwili na ziemi leży dymiący szkielet.

W ciągu trzech lat Punisher zabił około 500 superludzi. Teraz ponownie czeka na proces. Matt próbuje odwieść go od tej krwawej wendetty. Jednak to nic nie daje. Jak tylko ponownie ucieka, spotyka Capa. Ten dość szybko rozkłada Franka na łopatki. Dziwi się, że żołnierz mógł dopuścić się tak okrutnych czynów. Castle mówi, że służył na wojnie w Wietnamie, która mocno się różniła od tej, w której walczył Steve. Przypomina mu o amerykańskich zbrodniach wojennych. Podczas dyskusji Punisher wyjmuje ukryty mały pistolet i strzela bohaterowi w głowę.

W posiadłości Kesselringa wszyscy wnoszą toast za Franka. Został tylko jeden bohater. Jednak Castle nie ma ochoty świętować. Wykonał swoją robotę i kończy z tym wszystkim. Milioner nie chce pozwolić mu odejść. Chcą, aby pilnował, by nie narodził się żaden nowy człowiek z mocami. Castle nie chce o tym słyszeć. Kiedy Kesselring zaczyna grozić mu bronią, Punisher zabija go.

W Hell's Kitchen nasz mściciel obserwuje ulice z dachu. Od tyłu zachodzi go Daredevil. Prosi Franka, aby zaprzestał walki. Nic to nie daje. Po krótkiej walce Matt zrzuca Punishera z dachu. Na ziemi ponownie próbuje trafić do sumienia zabójcy. Kiedy nachyla się nad pokonanym przeciwnikiem, ten łapie go za rękę i wbija nóż w serce. Punisher zdejmuje maskę bohaterowi i rozpoznaje w nim swojego prawnika. To był jedyny człowiek, który się nim przejmował. Frank stwierdza, że został jeszcze jeden bohater do zabicia. Następnie bierze broń i strzela sobie w głowę.

Autor: Spell

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.