Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: The Cell » The Punisher: The Cell

The Punisher: The Cell

The Punisher: The Cell

The Cell

Postacie
Streszczenie

W samym sercu więzienia na Wyspie Rikera jest cela, z której rządzone jest całe więzienie. Stary człowiek trzęsie wszystkimi. Nikt nie śmie mu podskoczyć, a strażnicy odwracają oczy. W końcu oni też maja długi hazardowe lub rodziny. W celi siedzi pięciu mężczyzn. George Apostolo – consiglieri w rodzinie mafijnej. Jego podszepty posłały do piachu setki osób. Enzo Gaucci – oddany żołnierz mafii. Typowy mięśniak, ale lojalny aż po grób. Paulie i Philly Germanie – bliźniaki. Psychopatyczni, sadystyczni mordercy na usługach mafii. No i jest jeszcze sam capo di tutti capi – Francesco Drago. Z pośród nich dwójka wie o straszliwej tajemnicy.

Frank Castle jest prowadzony do swojej celi. Dał się aresztować w październiku. Proces trochę trwał, ale w końcu jest tam, gdzie chciał. Prowadzi go szef klawiszy – sadystyczny Leonardo. Więźniowie w swoich celach wykrzykują, co zrobią z nowym współwięźniem. Konwój na chwilę przystaje, aby pokazać Frankowi najtwardszego kolesia w pudle. To jego wyślą, aby go zabić. Castle wyrywa się strażnikom i jednemu z nich zabiera pałkę. Przy jej pomocy tłucze dryblasa na miazgę. Prosi, aby przysłali drugiego najtwardszego kolesia w więzieniu.

Leonardo przychodzi do celi capo, aby zrelacjonować wydarzenia. Punisher został skopany i wrzucony do izolatki. Nie stawiał oporu. Niestety, jest tam nietykalny. Jest na tyle znaną postacią, że jeśli zginie karcerze, wszyscy dobiorą się im do ... (cenzura - gościnnie występujący Dunton). Drago przyznaje mu rację. Punisher to problem przestępców i to oni go rozwiążą. Frank ma siedzieć w izolatce, póki nie wymyślą jakiegoś planu.

Wieczorem Leonard przychodzi pod celę Punishera. Otwiera wizjer i naśmiewa się z więźnia. Celowo zabierają jedzenie, aby osłabić bohatera. Strażnik mówi wprost na temat planów mafii co do mściciela. W podpowiedzi Frank potężnym ciosem przez wizjer nokautuje klawisza. Zanim ten upada, łapie go i delikatnie zdejmuje z munduru plakietkę z nazwiskiem. Za to czeka go kolejna porcja kopania, ale jakoś to przetrzyma. Zanim poszedł na odsiadkę dobrze odrobił pracę domową. Przepytał kolesia, który siedział w Riker 20 lat. Opowiedział mu wszystko na temat Leonarda.

Frank wie, że ustalono już plan, ponieważ wypuścili go do normalnej celi. W nocy leży i czuwa. Położył się na górnej pryczy, a na dolnej położył swojego współwięźnia z celi. Kiedy przyszli Gaucci i bliźniaki zadźgali nieszczęśnika z dołu, a Punisherowi kazali spadać. Castle wykorzystuje ten moment aby przejść się po więzieniu. Teoretycznie wszystkie cele powinny być zamknięte, ale w rzeczywistości wszystko zależy od tego, kto kim jest i kto co komu jest dłużny. Leonard ma jeden sekret. Każdej nocy odwiedza nazistów i daje im ... (cztery litry - Dunton). Na drugim końcu budynku znajduje celę, która jest zawsze otwarta. Na górnej pryczy leży naćpany koleś, który nawet nie zdążył odłożyć strzykawki przed odlotem. Punisher daje mu jeszcze jedną dawkę, aby nie przeszkadzał. Na dolnej pryczy leży młody murzyn. Ten ma dziś pecha.

Rano z celi wynoszą czarnoskórego trupa. Z jego martwej ręki wypada plakietka z nazwiskiem Leonard. Strażnik próbuje się nerwowo tłumaczyć, ale nie może powiedzieć, co robi każdej nocy. Domyśla się, kto go wrobił, i Frank znów ląduje w karcerze. Później klawisz idzie do Dona i prosi go o wprowadzenie porządku. Jeśli nic nie zrobi, dojdzie do buntu i zamieszek. Drago odmawia i mówi, że zamieszki to doskonały pretekst do zabójstwa Punishera.

Później. Leonard odwiedza izolatkę Franka. Bohater prowokuje klawisza, aż ten nie wytrzymuje i próbuje złapać więźnia przez wizjer. Castle łapie jego ręce i grożąc łamaniem kości żąda uwolnienia. Kiedy jest już wolny, nokautuje strażnika i zabiera jego mundur i karabin. Zdążył akurat na początek zamieszek. Teraz nie obowiązują żadne prawa. Każdy dług zostaje odebrany, każda hańba zostaje zmyta krwią. Frak robi mocne wejście i od razy rozwala z karabinu jednego kolesia. Reszcie rzuca na pożarcie Leonarda.

W swojej celi Capo i jego ludzie zastanawiają się, co robić. Zostać tu i czekać na Punishera, czy wyjść na zewnątrz. Po początkowych przepychankach Francesco podejmuje decyzję o ucieczce. Po chwili na swojej drodze spotykają klęczącego więźnia. Przekazuje on wiadomość, aby zawracali, po czym pada martwy z rozwaloną głową. Don i jego ludzie próbują jeszcze 3 innych dróg, ale wszędzie spotyka ich to samo. Zostaje im tylko wrócić do celi. George domyśla się, że Punisher nie poświęciłby tyle czasu i wysiłku dla zabicia kilku ludzi mafii. Jeden z nich musiał zrobić coś naprawdę potwornego. Proponuje, aby każdy przyznał się do tego co zrobił. Następnie wybiorą najgorszego winowajcę. On będzie musiał odciągnąć mściciela i dać innym czas na ucieczkę. Enzo przyznaje się do strasznego mordu w Phoenix. Trzeba było pokazać jednemu kolesiowi, gdzie jego miejsce. Akurat jego żona miała rodzić. Enzo zakradł się do szpitala, zabił lekarzy, pielęgniarki i zmasakrował dziecko. Philly czekał kiedyś z prostytutką na brata. Ta strasznie go irytowała swoją paplaniną, więc gangster wziął brzytwę i ostro ją pocił. Cała wanna była we krwi. Paulie przyznaje, że potem odprowadził brata, ale wrócił do trupa. Nie wie czemu, ale zaczął ją myć. Nad sercem miała dość dużą ranę. W tym momencie brat prosi go, aby przestał opowiadać. George przyznaje, że od lat okradał swojego szefa. Uzbierało się tego ponad milion dolarów. Don przerywa tą spowiedź. To nie ma sensu. Tu nie chodzi o jakąś zbrodnie. To musi być coś osobistego. Na te słowa wchodzi Punisher. Od razy strzela wszystkim w nogi, aby nie próbowali uciekać. Castle zwraca się do Dona. Przypomina mu o jego bracie, którego wysłał na Florydę. Tam młodszy Drago spotkał Punishera. Wystraszony mafiozo myślał, że wykupi się informacją. Okazuje się, że Apostolo kiedyś chciał się pozbyć szefa i zastąpić go bratem. Na niego łatwiej mógłby wpływać. Zatrudnił do tej roboty Enzo. Ten zasadził się na capo w Central Parku. W tym momencie dociera do nich, kto zginął w czasie zamachu. Teraz nadszedł czas zabijania.

Pierwszy w kolejności jest Gaucci. Pierwsza kula trafiła córkę Franka w brzuch. W zamian wbija gangsterowi nóż w bebechy. Następnie żona dostała w samo serce i nuż trafia w ten sam organ u mordercy. Następni w kolejności są bliźniacy. Tego dnia ochraniali Dona. Nie wiedzieli, kto strzela, więc strzelali do każdego możliwego celu. Synek Punishera dostał w głowę. Kiedy Castle podnosił ciało, mózg dziecka wypadł na ziemię. W rewanżu mściciel bierze metalową pałkę i sprawia, że mózgi morderców wypadają na ziemię. W tym samym czasie Drago dorwał się do swojego consiglieri i go dusi. Jest to za duży wysiłek dla starca, więc później sam umiera na zawał. Frank napawa się ciszą. Strażnicy powoli tłumią bunt. Punisher siada w fotelu i spokojnie czeka na koniec.

Autor: Spell

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.