Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 2 » Amazing Spider-Man vol. 2 #33

Amazing Spider-Man vol. 2 #33

Postacie
Cytat

Spider-Man podczas wpadnięcia przez przypadek na imprezę: "No... No tickertape parade for me now, that's fine... I'm just proud to have been first man to walk on the sun... I'll... be going now, thanks ever..."

Streszczenie

Spider-Man spogląda na stojącego w płomieniach Morluna. Analizuje to, co do tej pory zrobił, następnie rzuca się na rywala. Oddaje kilka ciosów, które nie robią wrażenia na przeciwniku. W zamian zostaje rzucony w ścianę. Próbując grać na czas pyta, co skłoniło jego nieprzyjaciela do tego, aby z nim walczył. Dowiaduje się jedynie, że jest zabawny. Ku swojemu zdziwieniu dowiaduje się, że napastnik wcale nie chce go zabić. Niestety, musi to zrobić. Morlun mówi, że Ścianołaz będzie uciekał, a ten będzie go gonił, gdyż nie odczuwa zmęczenia. Potrwa to może kilka godzin, może kilka dni, ale nie trwało to nigdy dłużej niż tydzień. Jednak nie jest to nic osobistego. Peter, zdziwiony, że zamiary morderstwa to nic osobistego, denerwuje się jak jeszcze nigdy i zaczyna okładać go z całych sił, czym tylko ma pod ręką. Niestety rywal nie przestaje nacierać, nie odzywa się, nie śmieje się, nie kpi i nie wywyższa się. Parker postanawia uciec na pobliską kamieniczkę, przyczepiony do ściany czuje się bezpieczny – niestety, nie na długo. Nieprzyjaciel wspina się po ścianie, wbijając w nią swoje pięści. Wiedząc jednak, że wróg nie poleci, odlatuje na pajęczynie dwie przecznice dalej na 15. piętro wieżowca. Po minucie jednak daje znać pajęczy zmysł. Superbohater znów zostaje zaatakowany. Zdziwiony szybkością oponenta spada wraz z nim w dół. Morlun jednak się nie martwi, on nie umrze. Herosowi jednak to się nie podoba, zatrzymuje się na pajęczynie i wpada do mieszkania, w którym odbywa się impreza. Przeciwnik ląduje na chodniku i chwyta rękę kobiety, absorbując z niej energię. Przerywa mu to jednak Spider-Man, kopiąc go prosto w twarz, a następnie wyprowadza serię ciosów. Nieprzyjaciel ląduje na masce samochodu, który następnie podnosi i rzuca w bohatera, po czym podnosi Ścianołaza i zaczyna go dusić i walić mocno w brzuch. Peterowi udaje się odskoczyć, zaczyna uciekać. Następnie bierze czyjś strój wywieszony pomiędzy blokami i już ma wracać do domu, kiedy zauważa Morluna. Walka przenosi się do baru. Parker z powrotem zakłada maskę i atakuje oponenta. Rywal wpada do kuchni i podpala zapałką ulatniający się gaz. Herosowi udaje się uciec przed wybuchem. Widzi jednak, że przeciwnik stoi nago i nic sobie z tego nie robi. Prosi Dexa o nowe ubranie stwierdzając, że w superbohaterze jest coś nie w porządku. Mimo wszystko musi go złapać i tylko to się liczy

Spider-Man udaje się do biura Ezekiela i prosi o pomoc. Mężczyzna jednak mu odpowiada, że jest za późno i absolutnie nikt i nic nie może mu pomóc.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 2 #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.