Avalon » Serie komiksowe » Daredevil » Daredevil #132

Daredevil #132

Daredevil #132

"Bullseye Rules Supreme!"

Postacie
Cytat

Bert Rose: "So, glory-hound, we go over your story again... from the beginning."
Daredevil: "Awww--nuts!"

Streszczenie

Bullseye kontynuuje swoje przedstawienie. Rzuca w Daredevila różnymi przedmiotami, których ten z trudem unika. DD stara się odciągnąć przeciwnika jak najdalej od publiczności, jednak Bullseye sprowadza go boleśnie na ziemię, po czym próbuje stratować za pomocą cyrkowego słonia. Daredevilowi udaje się uniknąć niebezpieczeństwa, by po chwili zostać powalonym przez Ludzką Kulę Armatnią. Bullseye postanawia się oddalić. Rzuca w DD worek z pyłem, który utrudnia mu oddychanie, po czym stwierdza, iż spodziewał się trudniejszego przeciwnika. Strzela ze swojego dźwiękowego pistoletu w zbiornik z wodą, co wytwarza parę i wywołuje popłoch wśród publiczności. Tłum rzuca się do ucieczki, a Bullseye ucieka.

W siedzibie firmy, Heather jest zaniepokojona długą nieobecnością Matta. Foggy uspokaja ją mówiąc, że mężczyzna nigdy nie narzekał na bycie ślepym, a nawet twierdził swego czasu, że jest Daredevilem [DD #29]. Twierdzi, iż najprawdopodobniej prowadzi dochodzenie, które jest powiązane z ojcem Heather. Dziewczyna, choć przejęta tą sprawą, bardziej martwi się o Matta, z którym przeżywa obecnie wspaniałe chwile. Franklin oznajmia, iż jeśli coś się stanie, to dzięki swoim kontaktom szybko odnajdzie Murdocka.

W tym samym czasie porucznik Rose wypomina Daredevilowi, iż pozwolił uciec przestępcy. Twierdzi, że wszyscy zamaskowani bohaterowie uważają się za lepszych, na co DD ripostuje, że dzięki swoim umiejętnościom jest w stanie zmierzyć się z takim super-złoczyńcą, jakim jest Bullseye.

Kilka godzin później Matt wraca do domu, gdzie czeka na niego nadal podenerwowana Heather. Oboje wybierają się do restauracji, gdzie dziewczyna przyznaje, że ostatnio trochę na niego naciskała. Winna temu jest sprawa z ojcem Heather i przedsiębiorstwem Glenn Industries. Matt dopiero teraz uświadomił sobie zbieżność nazwisk i prosi dziewczynę o rozmowę na ten temat.

Kilka ulic dalej Bullseye szykuje się do kolejnego napadu. Pocisk wystrzelony przez niego przebija się przez okno w mieszkaniu państwa Henry'ego i Fredy Fosterów i unieruchamia mężczyznę. Ten, dzięki wiadomościom w prasie, rozpoznaje napastnika. Jest nim Bullseye we własnej osobie, który domaga się stu tysięcy dolarów. Fosterowie zgadzają się zapłacić, jednak potrzebują co najmniej dnia na zebranie podanej sumy. Przestępca daje im dwadzieścia cztery godziny na zebranie pieniędzy i ostrzega, że jeśli zawiadomią policję, to z ich układu nici i nie pozostanie mu nic innego, jak zabić oboje. Udaje, że się oddala, po czym ukrywa się niedaleko, obserwując, co zamierzają Fosterowie. Ci postanawiają mimo wszystko zawiadomić policję.

Dzięki swojemu super słuchowi, przebywający wciąż w restauracji Matt wyłapuje odgłos pistoletu Bullseye'a. Przeprasza Heather i oddala się.

Bullseye przebija rękę Fostera szablą, lecz gdy próbuje go zastrzelić, zostaje zaatakowany przez Daredevila, który zaskakuje przestępcę większą szybkością i siłą niż w pierwszym pojedynku. DD zastanawia się, czy wygraną w tym pojedynku nie przypłaci utratą Heather, lecz jego rozmyślenia przerywa potężne uderzenie zadane w jego już wcześniej kontuzjowany bark. W ostatniej chwili uchyla się przed pociskiem rzuconym przez Bullseye'a. Wykorzystuje moment rozluźnienia i atakuje zaciekle. Po kilku chwilach przeciwnik leży nieprzytomny, a on prosi o zawiadomienie porucznika Rose'a i oznajmienie mu, że czeka na niego prezent od Daredevila, z wyrazami miłości i całusów.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Daredevil #132

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.