Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #613

Amazing Spider-Man #613

Amazing Spider-Man #613

"Power to the People" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Podczas, gdy jego zdolności pojawiają się i znikają, sława Electro rośnie. On sam natomiast zacznie szukać pomocy u nieoczekiwanego sojusznika.

Streszczenie

Trwają zamieszki przed giełdą papierów wartościowych. Spider-Man jest bity przez tłum. Udaje mu się jednak odwrócić ich uwagę i ucieka do kanałów.

Wściekły Electro dzwoni do Mad Thinkera, aby ten mu pomógł, gdyż jego moce go zabijają, naukowiec jednak każe najpierw zapłacić za usługi. Wściekły Dillon oświadcza, że ma plan, co jednak nie wystarcza do przekonania rozmówcy. Po chwili łączność zostaje zerwana przez wyładowania elektryczne.

Wśród rozradowanego tłumu pojawia się Parker. Próbuje znaleźć Electro i przekonać ludzi, że Ścianołaz nie jest zły. Po Dillonie nie ma jednak śladu, mimo to Peter robi jeszcze kilka zdjęć.

Max wpada do łazienki Benneta. Zdenerwowany złoczyńca szantażuje redaktora, że jeśli nie otrzyma tego, co chce, to go zabije. Dexter pyta, ile będzie go to kosztować.

Mieszkanie Parkera. Peter konstruuje narzędzie do wykrywania wyładowań elektrycznych. Aby sprawdzić, czy wszystko zrobił dobrze, powoduje spięcie w kontakcie. Po chwili z łazienki wychodzi zdenerwowana Michele, która właśnie suszyła włosy.

Electro przychodzi do Thinkera z pieniędzmi. Naukowiec jest zadowolony i każe swojej asystentce przygotować miejsce "leczenia" Dillona.

Spider-Man przemierza na pajęczynach miasto w poszukiwaniu Maxa. W pewnym momencie odbiera silny sygnał.

May wraz z mężem postanawiają wpaść do Petera bez uprzedzenia. Otwiera im zdenerwowana Michele, która następnie ich zbywa. Małżonkowie postanawiają jechać na Hawaje.

Laboratorium Mad Thinkera. Trwa operacja mająca ulepszyć Electro. Przeszkadza w tym jednak Spider-Man, który dostaje się do pomieszczenia. Bohater chce się dowiedzieć, co się dzieje, naukowiec tłumaczy mu więc, że próbuje uratować życie Dillona. Okazuje się, że interwencja Parkera może zabić złoczyńcę. Electro nie chce jednak tego słyszeć i czując się wspaniale zaczyna atakować Petera. Przewagę w starciu ma Max, który wykorzystuje ulepszenie mocy. Ścianołaz próbuje zwalić różne rzeczy na Electro, jednak ten broni się przed tym. Spider-Man próbuje jeszcze oblać wodą złoczyńcę, co także nie skutkuje. Po chwili Parker zostaje znokautowany, a Dillon znika. W międzyczasie z laboratorium ucieka Mad Thinker wraz z asystentką.

Wściekły Electro wywołując wyładowania informuje całe miasto, że zamierza z pomocą ludzi zniszczyć Dextera Benneta. Redaktor jest przestraszony tym, co niedługo może się wydarzyć.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #613 Amazing Spider-Man #613 Amazing Spider-Man #613 Amazing Spider-Man #613 Amazing Spider-Man #613 Amazing Spider-Man #613 Amazing Spider-Man #613 Amazing Spider-Man #613

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.