Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #612

Amazing Spider-Man #612

Amazing Spider-Man #612

"Power to the People" - Part 1: "They're Hunting Spiders…"

Postacie
Zapowiedź

"The Gauntlet", event, który ma odświeżyć klasycznych przeciwników Spider-Mana, rozpoczyna się w tym numerze. Max Dillon staje się... rzecznikiem zwykłych ludzi w walce z bezlitosnym systemem? Spidey będzie musiał mu oczywiście zaglądać przez ramię, co zaoowocuje historią o bohaterze, którzy może stracić wszystko, występując przeciwko człowiekowi, który nic już nie może zyskać.

Streszczenie

Zamyślony Dillon siedzi w barze. Przez przypadek poraża prądem kobietę. Po chwili uwaga wszystkich gości lokalu skierowana jest na Maxa, robi on więc wyładowanie w całym lokalu i ucieka.

Spider-Man przemieszcza się po mieście, nagle zauważa awarię prądu w budynku i ratuje psa, który wypadł z okna. Właściciel zwierzaka nie pała jednak miłością do bohatera i w krótkich żołnierskich słowach zmusza go do odejścia.

Parker udaje się do redakcji DB, by spotkać się i wyciągnąć najnowsze informacje od Betty Brant. Dowiaduje się, że gazeta zwróciła się o dotację rządową z powodu kryzysu ekonomicznego. Po chwili okazuje się, że prośba została wysłuchana

Tymczasem Dillon udaje się do Mad Thinkera, aby ten mu pomógł. "Leczenie" jednak ma drogo kosztować. Powoduje to problem, gdyż Max zbankrutował przez kryzys ekonomiczny. Po wyjściu na ulice w jego ręce wpada gazeta, w której napisano o przyznaniu pomocy dla DB. Zdenerwowany Electro wyznacza sobie za cel ukaranie sprawców recesji gospodarczej.

Poniedziałek. Jameson cieszy się z medialnej krytyki Dextera Benneta, który teraz został wykreowany na symbol pazernego rekina biznesowego. W tym samym czasie Dillon umieszcza w sieci nagranie, w którym namawia ludzi do buntu przeciwko gospodarczej polityce rządu faworyzującego bogaczy takich jak naczelny DB. Pragnie, by każdy stanowczo i jak najgłośniej wyraził opinię o tych ludziach.

Wtorek. Wybuchają zamieszki pod redakcją byłej gazety Jamesona.

Środa. Zamieszki przybierają na sile. Wszystkiemu przygląda się bezradny Dexter.

Czwartek. Peter, podczas kłótni z Michele, zauważa na ekranie jej laptopa nagranie z przemówieniem Electro. Postanawia przyjrzeć się jednemu z protestów, jakie wywołał Max.

Pod siedzibą Giełdy Papierów Wartościowych trwa protest. Spider-Man dostrzega chowającego się nieopodal Dillona i postanawia go złapać. Złoczyńca jednak się broni, a całe zajście obserwuje tłum. Ludzie zaczynają wykrzykiwać zawołanie Maxa, które ten umieścił w sieci. Podbudowany tym Electro przechodzi do ofensywy. Po chwili Parker ląduje wśród rozwścieczonego tłumu."The Other Woman"

Postacie:
* Spider-Man, Black Cat
* Nroah Winters, Ashley Moon

Podczas nocnego patrolu Black Cat zadaje Parkerowi pytania o dzisiejszy dzień. Chłopak przypomina sobie przypadkowe spotkanie z Mary Jane i nie wie, czy Felicia nie będzie przypadkiem o to zazdrosna. Decyduje się jednak o tym powiedzieć. Nagle oboje wpadają na opryszków napadających jakąś dziewczynę. Po wszystkim Peter jest zdumiony tym, jak Hardy rozmawia i obiecuje pomoc niedoszłej ofierze gwałtu. Wieczorem Ścianołaz dyskutuje z Black Cat o ich związku. Ukrywa jednak fakt, że dzisiejszego dnia, wraz z Winters, spotkał w ratuszu ładną dziewczynę, Ashley Moon.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #612 Amazing Spider-Man #612 Amazing Spider-Man #612 Amazing Spider-Man #612 Amazing Spider-Man #612

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.