Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: The List - Spider-Man » Dark Reign: The List - Spider-Man

Dark Reign: The List - Spider-Man

Dark Reign: The List - Spider-Man

"The Last Name"

Postacie
Zapowiedź

Gdy Norman Osborn tworzył swoją listę rzeczy do zrobienia, najlepsze zostawił sobie na koniec. Złe wibracje pomiędzy nim a Spider-Manem narastały od lat - teraz, po porażce, jaką poniósł podczas historii "American Son", Osborn jest zdeterminowany, by problem swojego nemesis rozwiązać na zawsze.

Streszczenie

Spider patroluje miasto i planuje swoje następne posunięcie. Ma wyrzuty sumienia, że Norman Osborn jest u władzy. Ten psychopata jest uwielbiany przez cały naród, a on tyle razy pozwolił mu uciec. Udaje się do redakcji Front Line, gdzie chce nakłonić Bena do napisania artykułu przeciwko Normanowi. Ma nadzieję, że dzięki temu mądry amerykański naród przejrzy na oczy. Niestety, dziennikarze nie mają nic na dyrektora H.A.M.M.E.R., a nie mogą go po prostu pomówić. Zespół redakcyjny zastanawia się, co można wykorzystać, ale okazuje się, że Green Goblin potrafi dobrze zacierać po sobie ślady. Najlepszy pomysł ma Norah. Kiedy pracowała pod przykrywką dla Oscorpu, podmieniła kilka adresów pocztowych i teraz dostaje trochę korespondencji firmy. Ostatnio dostała tajne plany biura na Manhattanie. Parker idzie o zakład, że jego wróg trzyma tam trochę brudów.

Wieczorem w tym tajnym biurze Iron Patriot rozmawia z Victorią Hand. Dziś Norman zajmie się największym i najważniejszym punktem na swojej liście. Ma zamiar zabić pewnego pająka. Kiedy otwiera pancerne drzwi do tajnego pomieszczenia, okazuje się, że w środku jest Spider-Man, który właśnie przegrał na pendrive'a pewne dane. To film, na którym Osborn wstrzykuje więźniowi mieszankę serum superżołnierza oraz formułę Goblina. Później na nieszczęśniku przeprowadza wiwisekcję. Spider głupim żartem odwraca uwagę swoich wrogów i ucieka przez okno. W pogoń rusza Patriot. Jeden z wystrzelonych promieni niszczy kawałek budynku, który zagraża niewinnym ludziom. Parker zatrzymuje się, aby ich uratować, podczas gdy Norman wzywa wszystkich do rozejścia się. Ta przerwa pozwala złoczyńcy trafić naszego bohatera. Pada on na ziemię, a sympatyzujący z władzą przechodnie rzucają się na niego. Dyrektor H.A.M.M.E.R. prosi ich, aby zostawili jemu tę pracę. Na miejsce docierają ekipy telewizyjne i teraz całe miasto ogląda pojedynek. Po chwili Iron Patriot trzyma za rękę ledwie przytomnego Pająka. Osborn drwi z herosa, co daje Peterowi trochę siły na dodatkowy cios. Wymierza go prosto w gwiazdę na piersi przeciwnika. W rewanżu szaleniec chce wystrzelić uni-beam z gwiazdy, ale dochodzi do przegrzania zbroi. Spider spędził trochę czasu ze Starkiem i wiedział, jak działa jego broń i gdzie uderzyć. Pajęczak wykorzystuje to zamieszanie i ucieka. Po chwili Iron Patriot znów zaczyna go szukać, ale znajduje tylko porzucony strój w zaułku. Norman zaczyna zastanawiać się, gdzie mógł udać się jego przeciwnik z danymi. Zauważa niedaleko kafejkę internetową i tam zmierza. Domyśla się, że Pająk będzie chciał przekazać materiały jednemu ze znajomych reporterów jak Betty Brant czy Parker. Po chwili widzi przy jednym z komputerów Petera. Kiedy chce go dorwać, ten zwraca uwagę innym klientom kafejki, z kim mają do czynienia. Obywatele rzucają się na ich idola po autograf. Tych kilka chwil wystarczy, aby Parker zdążył wysłać film do wszystkich w swojej skrzynce mailowej oraz puścić go na ekranach w lokalu. Normanowi puszczają nerwy i strzela do monitorów. Chce teraz zastrzelić wścibskiego reportera, ale ten nie boi się go. Publicznie rzuca mu wyzwanie. Jest płacącym podatki obywatelem i zna swoje prawa. Jeśli uważa, że film jest fałszywy, to może go co najwyżej pozwać do sądu. Osborn nie ma odwagi, aby zrobić coś złego publicznie i odlatuje. Od razu kontaktuje się też z Victorią, która ma za zadanie powstrzymać rozprzestrzenianie się filmu w sieci. Parker wychodzi z kafejki oklaskiwany przez ludzi. Dostaje też telefon od Robertsona z gratulacjami. Tylko Norah ma do niego pretensje, że Betty Brant dostała nagranie najpierw. Peter tłumaczy się, że nie miał czasu patrzeć do kogo i w jakiej kolejności wysyła maila. Kobieta rozłącza się. Bohater wie, że teraz będzie na niego obrażona przez kilka dni, ale może z tym żyć. Najważniejsze, że dostał Normana.

[W numerze znajduje się także przedruk historii "Thin Air" z Pulse #5.]

Autor: Spell

Galeria numeru

Dark Reign: The List - Spider-Man Dark Reign: The List - Spider-Man Dark Reign: The List - Spider-Man Dark Reign: The List - Spider-Man Dark Reign: The List - Spider-Man Dark Reign: The List - Spider-Man Dark Reign: The List - Spider-Man

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.