Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #17

Deadpool vol. 2 #17

Deadpool vol. 2 #17

"Want You to Want Me" - part 3 of 4

Postacie
Zapowiedź

Czy to możliwe? Deadpool oficjalnie dołącza do X-Men???

Cytat

Deadpool (o krowach): "And that’s all they do. Stare at you. Waiting."

Streszczenie

Mercury dzwoni do ojca i chce mu coś przekazać, lecz ten myśli, że dziewczyna jest przetrzymywana w Utopii wbrew własnej woli i nie daje jej nawet dojść do słowa. Słuchawkę przejmuje Cyclops i wyjawia mężczyźnie, iż jest w dużym niebezpieczeństwie. Okazuje się, że Kincaid jest akurat w programie telewizyjnym na żywo. Ku uciesze oglądającego to Osborna, pyta się Summersa, czy była to groźba. Scott zaprzecza, po czym doznaje szoku, gdyż do programu właśnie wpadł Deadpool w kostiumie X-Men, z bronią w ręku i z zamiarem zabicia Kincaida. Na szczęście Cyclops wysłał tam wcześniej Domino, która celnym strzałem ze snajperki zwala na Wade’a oświetlenie, gdy ten ustalał, w co ma strzelić swej ofierze. Wade wraz ze swymi wewnętrznymi głosami zastanawia się, jak opuścić to miejsce, gdyż jest już otoczone przez policję. Nagle z pomocą pojawia się Domino i zaprasza go... na drinka do hotelu.

 

Osiemnaście minut później w hotelowym pokoju Deadpool wypija szklankę duszkiem i czuje dziwny smak. Domino wyjawia mu, że to pigułki gwałtu, po czym przywiązuje go do łóżka.

 

Z powrotem w Utopii mutantka przedstawia Cyclopsowi i innym sytuację. Stwierdza, że z Deadpoolem nie da się dogadać. Scott każe wyjść wszystkim, oprócz Logana. Każe mu pozbyć się Wade’a. Rozmowę podsłuchuje Neena.

 

Wolverine wchodzi do hotelowego pokoju, lecz łóżko jest już puste. To Domino uwolniła Wilsona, myśląc, że Rosomak chce go zabić. Okazuje się, że miał go po prostu zabrać ze sobą do Chin na misję. Szukając poszlak, gdzie mógł pójść Wade, Neena przypomina sobie, iż mówił coś o tym, że boi się krów. Ona natomiast powiedziała mu, że boi się kurczaków, i wypchnęła go przez okno. Ustalają, że pewnie poszedł za Kincaidem. Tymczasem sam Kincaid kontaktuje się z Osbornem. Logan wątpił w tą opcję, gdyż to właśnie Norman najbardziej teraz chce śmierci ojca Mercury, bo wina poszłaby na mutantów. By ten scenariusz się spełnił. wysyła po niego dwóch debilnych agentów amatorów, którzy zabierają go na zatłoczoną stację metra. Po chwili namierza go tam Prodigy, więc Wolverine i Domino udają się tam.

 

Na miejscu Logan ustawia zasilanie tak, żeby wszystkie światła zgasły za 5 minut. Oni tymczasem przejdą wentylacją nad Kincaida, korzystając z zamieszania złapią go w ciemności i uciekną. Gdy już idą na czworakach przez tunel wentylacyjny, Domino nagle zatrzymuje się. Okazuje się, że na jej drodze stoi... kurczak. Na stacji gaśnie światło i wybucha panika. Kincaid boi się i ma czego, gdyż wyposażony w noktowizor Deadpool właśnie pojawił się na dachu metra.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #17 Deadpool vol. 2 #17 Deadpool vol. 2 #17 Deadpool vol. 2 #17 Deadpool vol. 2 #17 Deadpool vol. 2 #17 Deadpool vol. 2 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.