Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #20

Cable vol. 2 #20

Cable vol. 2 #20

"Brood" - Chapter Three: "Checkmate"

Postacie
Zapowiedź

Cable jest w fatalnej sytuacji: uwięziony na statku przemierzającym pustkę kosmosu z kosmitami-pasożytami, które chcą złożyć jaja w jego kręgosłupie. Na dodatek ciągle martwi się, co zrobi Bishop, który bezustannie poluje na dziewczynę, którą Nathan ochraniał przez piętnaście lat.

Cytat

Emil: "Could you tell her..."
Cable: "I will."

Streszczenie

Acanti po połknięciu Cable'a próbuje go zrozumieć i używa swoich narządów, by odnaleźć i pożreć jego mózg. Potem będzie mógł strawić go całego.

Królowa Brood decyduje przymocować jedno z młodych do kręgosłupa Bishopa, by zapewnić sobie jego posłuszeństwo, gdy będzie ich prowadził do potężnej mutantki, o której jej powiedział.

Hope i Emil docierają do kapsuł, które miały za zadanie służyć do terraformowania znalezionych planet. Chłopak wyjaśnia, że mogą w nich uciec, jednak Hope zwraca uwagę, iż kapsuły są tylko dwie, a ona nie zostawi Cable'a.

Bishop jest kontrolowany przez Brood, jednak pozostawiono mu świadomość, by mógł ich doprowadzić do Hope. Wie jednak, że wystarczą mu dwie sekundy po wyrwaniu się spod kontroli królowej, by sięgnąć do dziewczyny i skręcić jej kark.

Cable walcząc z Acanti wyrywa jedno z jego żeber i zaczyna ranić istotę od wewnątrz. Monstrum stwierdza, iż mężczyzna nie jest wart zjedzenia i wypluwa go wprost przed Brood i Bishopa, który przekonuje kosmitów, że by dostać się do dziewczyny, muszą zabić jej opiekuna.

Hope nie chce tymczasem odlecieć bez Nathana, na co Emil podaje jej zastrzyk z środkiem usypiającym i umieszcza w kapsule wbrew jej woli, wiedząc, że próba pomocy Cable'owi byłaby w tej chwili samobójstwem.

Cable rozgramia Brood, walcząc zdobytą kością Acanti. Bishop oferuje kosmitom swą pomoc, lecz ci nie chcą go wypuścić spod swojej kontroli. Obcy są tymczasem zmieszani taktyką Cable'a, który wykorzystuje swoją broń, by zabić ich królową. Powoduje to jednak uwolnienie Bishopa, który wraca na statek, by odnaleźć i zabić Hope.

Cable rozgramia resztę Brood i dociera do pomieszczenia, w którym spotyka celującego w niego z broni Emila. Mężczyzna wyjaśnia mu, że Bishop od urodzenia Hope ściga ją, próbując powstrzymać wydarzenia, za które ją obwinia, tak naprawdę jednak Hope ma uratować miliony i wielu w czasach Cable'a uważa ją za zbawcę. Emil w końcu nakazuje Nathanowi wejść do drugiej kapsuły i tłumaczy, iż są one wyposażone w kriogeniczny system, który będzie podtrzymywał życie ich obojga, przynajmniej w teorii. Mężczyzna zwraca uwagę, że w kapsule Hope jest jeszcze miejsce, jednak chłopak odrzeka, że zmniejszyłby jej szanse na przeżycie. Ze łzami w oczach wystrzeliwuje kapsuły i oczekuje na przybycie Brood. Wcześniej jednak zjawia się Bishop, który widząc brak kapsuł zaczyna kalkulować, czy wybuch ładunku nuklearnego dosięgnie jeszcze Hope i Cable'a. Emil nie ma jednak zamiaru na to pozwolić i strzela do Bishopa, sprawiając, że wypuszcza on z dłoni bombę, a do pomieszczenia wdzierają się Brood. Mutant wyrywa się spod chmary kosmitów i wyskakuje w przestrzeń, wprost w paszczę Acanti, który łączy się z nastawionym wyłącznie na zabicie Hope i uratowanie świata mózgiem Bishopa. Emil uruchamia tymczasem bombę nuklearną i Ensabahnur I zostaje pochłonięty przez olbrzymią eksplozję.

Dwa lata później. Kapsuły z Cablem i Hope nadal przemierzają kosmos, wraz z podążającym za nimi Bishopem.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Cable vol. 2 #20 Cable vol. 2 #20 Cable vol. 2 #20 Cable vol. 2 #20 Cable vol. 2 #20 Cable vol. 2 #20 Cable vol. 2 #20 Cable vol. 2 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.