Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #32

Astonishing X-Men vol. 3 #32

Astonishing X-Men vol. 3 #32

"Exogenetic" - part 2

Postacie
Zapowiedź

X-Men nieraz mierzyli się z Sentinelami, ale tym razem przeciwnik będzie wyjątkowy. Nigdy wcześniej Sentinel nie był z krwi i kości, na dodatek ubrany w skórę jednego ze zmarłych X-Men i z dostępem do najbardziej zaawansowanej technologii. Wszystko wskazuje na to, że ten potwór został stworzony przez Brood.

Cytat

Emma Frost: "That's definitely not Laurie. I taught her manners."

Streszczenie

Sentinel przymierza się do ataku na ludzi. Emma skanuje jego umysł, ale nie odnajduje żadnego śladu swej byłej uczennicy. Cyclops rozkazuje jej natychmiastową zmianę formy. Telepatka wykonuje jego polecenie w momencie, gdy przeciwnik uderza ją, ciskając jej ciałem w kierunku pobliskich sklepów. Pozostali X-Men starają się znaleźć pomiędzy wrogiem a uciekającymi ludźmi. Wolverine rusza do ataku, ale dość szybko zostaje zatrzymany poprzez miotacze ognia. Beast i Abigail Brand udają się w przeciwnym kierunku z powrotem do wnętrza pojazdu. W tym czasie Sentinel wystrzeliwuje z dłoni pociski, które przepoczwarzają się w Brood. Storm udaje się powstrzymać większość z nich za pomocą swych błyskawic, a Amor miażdży bestie znajdujące się w jej pobliżu. Jej moc skutecznie chroni ją przed pazurami stworów. Beast, przekomarzając się z agentką Brand, wystrzeliwuje w stronę Sentinela olbrzymi harpun i stara się odciągnąć go w kierunku otwartego morza. W bezpiecznej odległości odpala kilka pocisków. Głowa potwora eksploduje.

 

Baza operacyjna X-Men. Kilka helikopterów transportuje olbrzymie ciało. Beast musi przyjrzeć się tej sprawie znacznie dokładniej.

 

Emma pyta Scotta i Logana, czy może im pomóc w związku z odniesionymi w walce ranami. Obaj mężczyźni odmawiają, jednak drugi z nich każe telepatce uważnie zająć się liderem. Najlepiej zmusić go do zażycia dużych ilości środków przeciwbólowych. Nie ma bowiem nic gorszego niż na współ martwy kolega, który nieustannie uważa, że nic mu nie jest.

 

Przybycie pozostałych X-Men skłania zebranych do zmiany tematu. Emma wyczuwa, iż kosmitka zataja przed nimi pewne fakty odnośnie Brood. Abigail Brand oświadcza, że od kilku miesięcy stara się udowodnić pewną koncepcję. Zgonie z zebranymi przez nią informacjami drastyczny spadek populacji mutantów tylko wpłynął na wzrost liczby ludzi dążących do ich całkowitej eksterminacji. W jakiś sposób udało im się dotrzeć do zapisków Beasta. Kolejnym krokiem było wykopanie ciał poległych homo superior i przemienienie ich w narzędzia. Wiedza technologiczna zawarta w skradzionych informacjach umożliwiła im połączenie genotypu X wraz z pozaziemskim czynnikiem Brood. Innymi słowy, cała wiedza Beasta odnośnie mutacji, przeradza się w niepowołanych rękach w narzędzie totalnej zagłady.

 

Autor: White King

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #32 Astonishing X-Men vol. 3 #32 Astonishing X-Men vol. 3 #32 Astonishing X-Men vol. 3 #32 Astonishing X-Men vol. 3 #32 Astonishing X-Men vol. 3 #32 Astonishing X-Men vol. 3 #32 Astonishing X-Men vol. 3 #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.