Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Weapon X » Wolverine: Weapon X #7

Wolverine: Weapon X #7

Wolverine: Weapon X #7

"Insane In The Brain" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Zakręcona przygoda Logana trwa - nasz bohater dowiaduje się co nieco o Dunwich Sanatorium, w którym przebywa, ale nie są to dobre wieści. Doktor Algernon J. Rottwell, który rządzi w tym ośrodku, lubi eksperymentować na mózgach swoich pacjentów i teraz bierze na cel Wolverine'a.

Cytat

Doctor Rot: "You just want someone shot? Some boring old politician? And you come to me? That's like hiring Michelangelo to paint your bathroom!"

Streszczenie

Dunwich Sanatorium. Pacjent X, zgodnie z poleceniem doktora Rottwella, zostaje potraktowany biczami wodnymi. Gdy woda zostaje wyłączona, lekarz każe choremu wybrać broń spośród przedmiotów codziennego użytku znajdujących się na pobliskim stoliku i zaatakować obsługujących węża strażników ośrodka. Wyjaśnia, że zanim rozpoczną leczenie, pacjent musi pozbyć się mroku ukrytego w jego wnętrzu. Gdy mężczyzna stwierdza, że nie chce nikogo skrzywdzić, Doktor Rot każe swoim pracownikom stłuc go pałkami elektrycznymi.

Jakiś czas później Pacjent X udaje się do stołówki, gdzie widzi, jak jeden z szaleńców, Charlie Chainsaws, trzyma innego pacjenta za ramię, oskarżając go o dotykanie jego jedzenia. "Nowy" stwierdza, że ktoś powinien pomóc nieszczęśnikowi, ale sam nic nie robi, aż w końcu Charlie łamie swojej ofierze rękę.

Tej nocy, gdy Charlie próbuje uciec przed Rottwellem z krwawiącymi kikutami zamiast rąk, Pacjent X zastanawia się, kim był i czy naprawdę ma w sobie ciemność. Gdy zapada w sen, widzi siebie, nagiego, z różnymi urządzeniami przyczepionymi do ciała i z pazurami wystającymi z rąk, stojącego wśród trupów i krzyczącego, że nie jest szalony. Gdy budzi się, zauważa na swojej dłoni trzy podłużne rany między knykciami. Stwierdza, że coraz trudniej mu odróżnić sny od rzeczywistości, bo w obu nieustannie widzi krew i słyszy opętańcze krzyki. Stwierdza, że ktoś szalony nie byłby w stanie dojść do siebie w takim miejscu. Ale skoro nie powstało ono, by im pomóc, to czemu istnieje?

Mniej więcej w tym samym czasie dwóch mężczyzn podjeżdża pod budynek. Otwiera im Rottwell, któremu wyjaśniają, że chcą skorzystać z pomocy jego pacjentów. Początkowo Rot nie ma pojęcia, o czym mówią, ale w końcu domyśla się i wpuszcza ich, wyjaśniając, że poprzedni ordynator zmarł na syfilis. Gdy prowadzi ich do swojej pracowni, jeden z mężczyzn wyjaśnia, że potrzebują kogoś do szybkiej robótki, lekarz prezentuje im więc Charliego Chainsaws, teraz z prawdziwymi piłami łańcuchowymi zamiast dłoni. Gdy niedoszły klient wybucha krzycząc, że szukali kogoś do szybkiego i cichego zabójstwa, a nie takiej abominacji, Rot się obrusza, stwierdzając, że nie doceniają jego sztuki, po czym, gdy mężczyźni są odwróceni, szybko uruchamia swoje nowe dzieło. Charlie natychmiast rozpruwa jednego z gości, a drugiego środkiem usypiającym szpikuje Rot. Gdy mężczyzna się budzi, jest unieruchomiony na stole operacyjnym, a Rottwell przygotowuje się do usunięcia jego mózgu.

Następnego dnia na stołówce Pacjent X obserwuje wściekły, jak strażnicy męczą pacjenta ze złamaną ręką [tego samego, co poprzedniego dnia Charlie – przyp. S_O]. Spomiędzy jego palców zaczynają wysuwać się pazury, krzyczy więc z bólu i łapie się za swoją rękę, widząc, że na dłoni znowu pojawiły się trzy rany. Jeden z ochroniarzy każe mu się uspokoić, wraca więc do obiadu, starając się zignorować fakt, że pacjentowi zostaje złamana druga ręka.

Kolejne dni upływają pod znakiem coraz brutalniejszych terapii, od zamykania w klatce po elektrowstrząsy. W końcu Pacjent X wraca pod bicze wodne, tym razem jednak, gdy chory nie chce sięgnąć po broń, Rotwell każe swoim pracownikom go zabić, stwierdzając, że nie będzie już z niego pożytku. Mimo wszystko próbuje popchnąć okładanego pałkami pacjenta do ataku. W końcu Pacjent X wstaje i wysuwając pazury krzyczy, że nazywa się Logan. Następnie w berserkerskim szale atakuje strażników, ku zafascynowaniu Rottwella.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine: Weapon X #7 Wolverine: Weapon X #7 Wolverine: Weapon X #7 Wolverine: Weapon X #7 Wolverine: Weapon X #7 Wolverine: Weapon X #7 Wolverine: Weapon X #7 Wolverine: Weapon X #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.