Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #7

New Mutants vol. 3 #7

New Mutants vol. 3 #7

"Necrosha: New Mutants" - chapter 2: "Trojan"

Postacie
Zapowiedź

Kolejna część crossovera pomiędzy seriami o mutantach. Nie tylko Doug Ramsey powrócił zza grobu - dawni rywale New Mutants też ożyli. Jak nasi bohaterowie zareagują na powrót Hellions?

Cytat

Colossus: "Illyana, get behind me. The dead walk."
Magik: "We are not ones to talk."

Streszczenie

Utopia. Cypher wyrzuca głowę Warlocka przez okno do oceanu i widząc zdziwienie New Mutants swoim czynem, rusza w ich kierunku, stwierdzając, że zaraz zademonstruje coś podobnego jeszcze raz. Sunspot mówi pozostałym, że kostium Magmy zatamował jej krwawienie i wydaje mu się, że jej stan jest stabilny. Słysząc to Doug wie, że jeszcze nie wykonał zadania, ale nagle zaczynają wracać jego wspomnienia i jego prawdziwa osobowość próbuje wyprzeć techno-wirus Eliego Barda. Część New Mutants waha się, co zrobić, a Cannonball powstrzymuje Moonstar, która chce ruszyć na Cyphera z nożem. Nagle pojawia się diabeł, który przypomina Dougowi, że podczas wykonywania zadania miał nie wchodzić w kontakt z Warlockiem i chociaż udało mu się go zniszczyć, kosmita zrobił swoje. Dani pyta się stwora, czy to on wrócił Ramseya do życia, ale szybko okazuje się, że jest on tylko jednym z wytworów Tarot, która razem z resztą Hellionów właśnie pojawiła się na tarasie. Bevatron stwierdza, że Cypher będzie musiał znów zostać zarażony techno-wirusem, ale kiedy jego grupa chce go zabrać, Moonstar zamyka pancerne drzwi, które przecinają Jetstreama na pół i oddzielają pozostałych Hellionów od New Mutants. Dani mówi, że nie chciała zabić Al-Rashida, sądząc, że jest szybszy. Kiedy techno-wirus próbuje odzyskać kontrolę nad Cypherem, Sunspot proponuje, aby skorzystać z okazji i zabrać Magmę do ambulatorium. Diabeł się sprzeciwia, ale Magik bez problemu przecina go mieczem na pół. Nagle Jetstream rzuca się na Cyphera, który wciąż walczy z techno-wirusem, a zaraz potem przez drzwi wdzierają się pozostali Hellioni. Komunikacja w Utopii zostaje przywrócona i Cyclops powiadamia Cannonballa, że za wszystkim stoi Selene. Magik otwiera portal i New Mutants przechodzą przez niego pomimo błagań Douga, żeby go nie zostawiali. Na zewnątrz trwa walka X-Men z przywróconymi do życia mutantami. Karma mówi, że kiedy próbowała wejść do umysłu Cyphera, wyczuła, że jest pod czyjąś kontrolą, i uważa, że to rzeczywiście on. Sam ma wyrzuty, że zostawił go, ale Bobby przypomina, że ich dawny przyjaciel skrzywdził Amarę. Nagle obok New Mutants ląduje Colossus uderzony przez Stonewalla, który przechwala się, że nie można go przesunąć, kiedy jego stopy dotykają ziemi. Sunspot łamie mu więc jedną z nóg, a Rasputin rzuca go na Super Sabre'a. Colossus ostrzega Magik, że zombie szybko się podniosą, i radzi jej dotrzeć do Cyclopsa, a sam rusza gdzie indziej. Bobby przypomina o Magmie, ale Illyana mówi, że nie wie, gdzie jest ambulatorium, i nie może się tam teleportować. Cannonball mówi Moonstar, żeby pomogła Sunspotowi zająć się ranną, a on, Magik i Karma pójdą po Cyphera. Sam wyjaśnia Dani, że skoro Doug jest potrzebny do czegoś Hellionom, to zamierza pokrzyżować im plany.

Gdzie indziej. Mimo oporu Cyphera Hellionom udaje się zrestartować techno-wirus w ciele Douga i wraca on pod kontrolę Selene. A tymczasem na dnie oceanu głowa Warlocka absorbuje plankton i wraca do życia.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #7 New Mutants vol. 3 #7 New Mutants vol. 3 #7 New Mutants vol. 3 #7 New Mutants vol. 3 #7 New Mutants vol. 3 #7 New Mutants vol. 3 #7 New Mutants vol. 3 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.