Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #31

Mighty Avengers #31

Mighty Avengers #31

"The Unspoken" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Epickie zakończenie wielkiego starcia! Mighty Avengers, Young Avengers, New Avengers i Avengers Resistance mierzą się z The Unspoken. Tymczasem Quicksilver trafia na Inhumans - jak przebiegnie to spotkanie?

Cytat

Quicksilver: "Ah. Well. I can honestly say I never thought my last stand as an Avenger would come back-to-back with a founder of the Masters of Evil."
Radioactive Man: "And I never envisioned mine alongside one of the Brotherhood of Evil Mutants."
Quicksilver: "Touche, Dr. Chen. Touche."

Streszczenie

Chiny. Unspoken opiera się atakującym go siłom Avengers, tłumacząc, że starał się ukryć Slave Engine, aby ochronić ludzi. W czasie swojej tułaczki zobaczył jednak, jacy są bezużyteczni i zamiana w Alpha Primitives może tylko pomóc. Captain America każe bohaterom zgromadzić się obok Inhumana, ponieważ nie użyje on mgły Xerogenu na sobie. Unspoken tłumaczy, że to działa tylko na ludzi, po czym, używając mgły, zmienia kilku Avengers w prymitywne bestie.

Dawny król krzyczy, że kroplą, która przelała czarę goryczy, były wieści o tym, że ludzie rozpoczęli wojnę z Inhumans [Son of M #6 i miniseria Silent War - dop. Gamart], a on przecież specjalnie dla ich dobra dał się wygnać. Słyszy to przerażony Pietro, który zdaje sobie sprawę, że wszystko jest jego winą.

W tym czasie Hank Pym rusza na pomoc przyjaciołom, zaczynając ostrzeliwać Alpha Primitives. Staje ramię w ramię z Bartonem, który cieszy się na jego widok. Wasp kontaktuje się z Amadeusem, który właśnie z Herculesem niszczy Slave Engine od środka. Nagle zaskoczony Cho trafia do miejsca, w którym kryształy Xerogenu, za pomocą dziwnej maszyny, przetwarzane są w mgłę.

Na zewnątrz Hank powiększa swoje rozmiary i za pomocą toolbota uzbraja się w wielki miecz świetlny. Unspoken robi to samo, tłumacząc, że jego mocą jest to, że może posiąść każdą moc z nieskończonych możliwości, jakie dają mgły Terrigenu.

W innym miejscu Clint wie już, że nie uciekną przed mgłą i każe Cassie zwiększyć rozmiary, a wszystkim, którzy umieją latać, wspomóc Waspa. Stature tłumaczy, że nie ma już siły, aby zostać w zwiększonej postaci. Ronin każe jej więc się zmniejszyć, po czym wsadzając ją na strzałę wystrzeliwuje dziewczynę prosto do Slave Engine przez dziurę, którą tarczą zrobił Captain America. Na placu boju zostali już tylko Quicksilver i Radioactive Man, których moce pozwalają im unikać działania mgły.

W tym czasie Unspoken potężnym ciosem powala Waspa. Hank, leżąc na ziemi, zaczyna drwić z przeciwnika, tłumacząc, że posiada taką moc, a jedyne, co potrafi, to rozpaczać za przeszłością zamiast iść do przodu. Nieważne, jak zakończy się walka, bez umiejętności patrzenia w przyszłość Unspoken już przegrał. Słowa Pyma naprowadzają Amadeusa na sposób pokonania złoczyńcy. Chłopak zauważa Chronal Ray, promień, który potrafi zwiększać upływ czasu, co sprawia, że kryształy szybciej dojrzewają i można je od razu przetwarzać na mgłę. Na pomoc Cho przybywają Vision i Stature, a chłopak stara się ustawić Chronal Ray. Prosi Quicksilvera przez komunikator, aby jakoś odwrócił uwagę Unspokena. Maximoff używa klasyki i rzuca w przeciwnika kamieniami. W tej chwili Cho każe odsunąć się Waspowi z drogi i uderza w Unspokena promieniem, który sprawia, że złoczyńca momentalnie zaczyna się starzeć.

Chwilę później. Pym tłumaczy People's Defence Force, że Unspoken jest już niegroźny, gdyż jego moce odeszły z wiekiem. Tłumaczy też zebranym, że najlepiej będzie, gdy teraz zostawią go w jaskiniach, gdzie w ostatnich chwilach zajmą się nim Alpha Primitives. Chińczycy zgadzają się, gdyż nie chcą wszczynać wojny z Inhumans jak Amerykanie. Wasp tłumaczy też, że Chronal Ray pomógł cofnąć przemianę bohaterów w bestie, cofając ich do czasu przed zmianą, gdyż maszyna daje efekty jak podróż w czasie bez podróżowania. Clint pyta się Hanka, czemu nie użyje maszyny na sobie i nie wymaże wszystkich pomyłek, których dokonał. Wasp niszczy urządzenie, odpowiadając, że cofnąłby wtedy również lekcje, jakie wyniósł z porażek. Ronin wspomina jeszcze o tym, że Wanda, z którą teraz współpracują, nie jest prawdziwą Scarlet Witch. Hank stwierdza, że dzięki swoim goglom wiedział o tym, ale czekał na odpowiedni moment do konfrontacji. Po tej rozmowie żegna się z przybyłymi. Wtedy Quicksilver zaczepia go, tłumacząc, że wie, gdzie najlepiej zanieść pozostałe kryształy Xerogenu.

Attilan. Maximoff przekazuje kryształy Medusie, znowu kłamiąc, że kradzież kryształów Terrigenu to sprawka Skrulla [syn Magneto zrobił to w miniserii Son of M - dop. Gamart]. Wszystkie winy Quicksilvera zostają wymazane i odzyskuje obywatelstwo Inhumans. Crystal pozwala mu spotkać się z córką. Luna jednak, ku przerażeniu ojca, zdradza mu w sekrecie, że Pietro przecież wie, że jej moc pozwala jej dostrzegać prawdę. Wie, że Quicksilver kłamie, ale nikomu o tym nie powie, ponieważ go kocha. Nie wybaczy mu tego jednak nigdy i za każdym razem, gdy na nią spojrzy, będzie pamiętał, co zrobił.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #31 Mighty Avengers #31 Mighty Avengers #31 Mighty Avengers #31 Mighty Avengers #31 Mighty Avengers #31 Mighty Avengers #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.