Avalon » Serie komiksowe » Dark Avengers » Dark Avengers #11

Dark Avengers #11

Postacie
Zapowiedź

Dark Avengers mierzą się z wrogiem nie do pokonania - no bo jak wygrać z człowiekiem, który może manipulować dowolną cząsteczką świata? Nawet Norman Osborn nie da sobie rady z tym zadaniem i ktoś zginie...

Streszczenie

Dawno temu. Victoria Hand ćwiczy ze swoją partnerką. Kobieta prosi ją, aby nie wysyłała listu do Fury'ego. Hand obiecuje, że tego nie zrobi.

Helicarrier, tydzień później. Nick Fury otrzymuje formularz budżetu kwartalnego do podpisania. Zamiast dokumentów znajduje jednak w środku list napisany przez Victorię. Wściekły każe zająć się swoim ludziom tą sprawą. W swoim mieszkaniu w Waszyngtonie Hand pakuje swoje rzeczy. Jej partnerka pyta, co się stało. Kobieta odpowiada, że została przeniesiona. Na pytanie dlaczego, milczy. Dziewczyna pyta, czy Victoria wysłała list, a widząc twarz Hand orientuje się, że to zrobiła. Wychodząc oświadcza jej, że między nimi wszystko skończone.

Helicarrier, teraz. Victoria stara się zapanować nad ogólnym chaosem. Próbuje skontaktować się z Avengers.

Dinosaur, Kolorado. Owen przedstawia się Osbornowi. Wyjaśnia, że wie, kim jest Norman i dlaczego tu trafił. Iron Patriot pyta, czego Reece i jego przyjaciele chcą od niego. Molecule Man wyjaśnia, że jego towarzysze to stworzone przez niego kopie. Osborn pyta, czy to wszystko jest iluzją, jednak Owen zapewnia go, że wszystko jest prawdziwe. Norman pyta, czy to groźba, ale ten zapewnia go, że nie chce go zabić ani zastraszyć. Mógłby, ale tego nie zrobi, ponieważ wtedy pojawią się inni, którzy przyjdą po niego. Osborn domaga się, aby Owen wypuścił go i resztę Avengers. Nagle Norman pojawia się na szczycie Mostu Brooklińskiego, a przed nim stoi Gwen Stacy. Po chwili Osborn jest ścigany przez różnych superbohaterów, z którymi zetknął się w swoim życiu. Molecule Man mówi, że wszyscy czekają na moment, w którym Osborn straci kontrolę, aby go usunąć. Nawet jego sojusznicy wiedzą, że to tylko kwestia czasu.

Helicarrier. Victoria uspokaja agentów. Jedna z nich pyta, czy mają się przygotować do ataku. Hand zaprzecza. Co oni mogą zrobić, jeśli wszyscy Avengers zostali pokonani bez problemu?

Sentry otwiera oczy. Jest w sali gimnastycznej. Za nim pojawia się Molecule Man. Pyta, czy Bob chce go skrzywdzić. Reynolds zaprzecza. Owen stwierdza, że Sentry zrobi to, czego chce od niego Osborn, po czym rozrywa ciało Boba na kawałki.

Gargan prosi o pomoc, biegając opuszczonymi ulicami miasteczka. Nagle symbiot odrywa się od jego ciała i pożera go. Po bezkształtnej mazi przechodzi Molecule Man.

Ms. Marvel jest zamknięta w jaskini. Pojawia się za nią Owen. Mówi, że chce z nią porozmawiać. Ta atakuje go. Widząc, że rozmowa nie dojdzie do skutku, Reese niszczy jej ciało.

W sklepie Daken walczy z efektem transformacji wywołanej przez Molecule Mana. W końcu jednak zmienia się w drzewo.

Owen siedzi w swoim pokoju, przyglądając się unieruchomionemu Aresowi. Pyta swoich "przyjaciół", czy widzieli Hawkeye'a. Ci pokazują mu beczkę wypełniona wodą. Reese próbuje zaplanować swoje dalsze posunięcia. Nie wie, czy powinien zabić Avengers, czy uciekać. Nagle słyszy za sobą kobiecy głos. Odwraca się i widzi idącą w jego stronę Victorię Hand. Kobieta oświadcza, że ona i jej ludzie poddają się.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Dark Avengers #11 Dark Avengers #11 Dark Avengers #11 Dark Avengers #11 Dark Avengers #11 Dark Avengers #11 Dark Avengers #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.