Avalon » Serie komiksowe » War Machine vol. 2 » War Machine vol. 2 #12

War Machine vol. 2 #12

Postacie
Zapowiedź

Kolejna część Procesu Stulecia Marvela. James Rhodes musi odpowiedzieć przed sądem za swoje kontrowersyjne metody pomocy potrzebującym.

Streszczenie

Cela Jamesa Rhodesa w więzieniu u wybrzeży Hagi. Daniel Cetewayo, jego nowy prawnik, prezentuje Jimowi zdjęcie z jego ataku na Santo Marco, przedstawiające go jako bezlitosnego mordercę. Na szczęście Trybunał zgodził się na użycie danych z jego urządzeń celowniczych jako dowodów, a dzięki temu będą mogli pokazać, że War Machine uratował ośmioletniego chłopca – i prawdopodobnie resztę mieszkańców jego wioski, z których wielu przybyło do Hagi, by zeznawać na jego korzyść – przed egzekucją. Jeśli jednak chcą wygrać ten proces, Rhodey sam musi przekonać sędziów, że nie jest mordercą. Jim stwierdza, że powinien mówić samą prawdę, a wtedy dostaje po uszach od swojej matki, która prosi prawnika o chwilę prywatności.

Gdy ten wychodzi, kobieta ujawnia, że wie, co planuje jej syn, pokazując artykuł o Dziesiątce z Beinesville. Rhodey wyjaśnia, że im dłużej trwa jego proces, tym większą szansę ma Osborn, by przemycić ich z kraju. Pani Rhodes stwierdza, że mężczyzna nie wie, jak trudno być rodzicem herosa, który jest gotów poświęcić swoje życie za każdego, kogo zobaczy. Wspomina, że syn jej znajomej jest dentystą i cały czas odwiedza matkę, zawsze przynosząc jej świeże papaje. Ona tymczasem cały czas z obawą czeka na wiadomość o śmierci syna. Zawsze wiedziała, że w końcu będzie musiała się z tym zmierzyć, nie sądziła jednak, że umrze on dlatego, że się poddał. Syn zapewnia więc, że nigdy się nie podda, po czym łączy się z zespołem.

Ten znajduje się nad Atlantykiem i kieruje się w jego stronę z jego nowym ciałem. Suzi Endo wyjaśnia, że gdy tylko zbliżą się na co najmniej tysiąc mil, będą w stanie przenieść świadomość przyjaciela. Na to jednak nie zamierza pozwolić Norman Osborn, który przysłuchiwał się całej rozmowie. Wyjaśniwszy, że udało mu się złamać szyfrowanie, Suzi bowiem wykorzystała do niego systemy Ultimo, zapomniawszy, że on sam był przez chwilę do nich podłączony, wysyła przeciwko zespołowi War Machine'a oddział agentów H.A.M.M.E.R.. Jim każe im się ewakuować, jego przyjaciele nie zamierzają go jednak zostawiać. Krzyczy więc, że priorytetem jest Dziesiątka z Bainesville, tym samym alarmując strażników. Podczas, gdy więcej agentów wpada do celi Rhodesa, Osborn ujawnia, że ostatni z oczernionych polityków właśnie trafili za granicę, po czym stwierdza, że nie potrzebuje już tej szopki i autoryzuje atak na więzienie. Wtedy do celi wpada Ares. Gdy jednak James ostrzega, by nie stawał mu na drodze, bóg wojny oświadcza, że nie zamierza walczyć przeciwko swemu czempionowi, ale ramię w ramię z nim.

Norman Osborn staje przed kamerami, oświadczając, że H.A.M.M.E.R. przypuściło atak na więzienie Międzynarodowego Trybunału Karnego po tym, gdy oddział agentów odbił z rąk terrorystów prawdziwego Jamesa Rhodesa. Ujawnia, że żołnierz był przez ostatni rok przetrzymywany w hibernacji, podczas, gdy stworzony przez Tony'ego Starka cyborg popełniał w jego imieniu zbrodnie wojenne. Prawdziwy Rhodes został oczyszczony z zarzutów, natomiast cyborg pod niego się podszywający został uznany za nielegalną technologię, a on autoryzował jego zniszczenie.

Tymczasem, w więzieniu. Podczas, gdy Ares walczy z agentami H.A.M.M.E.R., Jim pomaga ewakuować się sprowadzonym na wyspę świadkom. Nagle chłopiec, którego War Machine uratował w Aqirii, trafia prosto przed grupę strażników, którzy właśnie wystrzelili w jego stronę rakiety. Nie widząc innego wyboru, James przyjmuje na siebie pociski, po czym umiera, zapewniając, że było warto.

Jakiś czas później. Osborn zapewnia Dziesiątkę z Bainesville, że bazy danych Rhodesa zostały wielokrotnie wyczyszczone i zniszczone, wkrótce będą mogli oni więc wrócić do kraju. Nagle jednak mężczyźni zaczynają krzyczeć z bólu, a z kapsuły hibernacyjnej wychodzi Rhodes, który jednym ciosem powala Normana. Widząc, że jej przyjaciel jest przytomny, Suzi wita go z powrotem wśród żywych, ujawniając, że cały czas wiedziała, że Osborn przysłuchuje się ich rozmowom, dlatego skłamała, gdy przyszło do przenoszenia świadomości Jima do nowego ciała. Sam Rhodey ujawnia zaś, że zainfekowali Dziesiątkę Ultimo. Wyjaśnia, że jako cyborg nie był w stanie niczego zapomnieć, a teraz to politycy będą do końca życia przeżywać każdą zbrodnię, na którą zezwolili. Osborn pyta, czemu on uniknął tego losu, Rhodes stwierdza więc, że uznali, że pewnie by mu się to podobało. Po zapoznaniu się z jego psycho-testami stwierdzili, że najgorszą karą będzie dla niego świadomość, że on i jego zespół go przechytrzyli. W następnej chwili kula Ultimo przebija się przez ścianę i porywa Rhodesa, po czym odlatuje wraz z uwolnionymi członkami jego zespołu. Ze zdruzgotanym Osbornem łączy się Victoria Hand, informując, że właśnie odzyskali monitoring w jego kabinie i pyta, czy wszystko w porządku.

Dwa tygodnie później, rezerwat Indian Navajo. Pani Rhodes budzi się, widząc na stole przed sobą świeżą papaję. Stwierdza, że nigdy nie mówiła, że je lubi, na co uśmiechnięty Rhodey odpiera, że taką właśnie matkę pamięta, po czym odlatuje.

Autor: S_O

Galeria numeru

War Machine vol. 2 #12 War Machine vol. 2 #12 War Machine vol. 2 #12 War Machine vol. 2 #12 War Machine vol. 2 #12 War Machine vol. 2 #12 War Machine vol. 2 #12 War Machine vol. 2 #12 War Machine vol. 2 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.