Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #229

X-Men: Legacy #229

X-Men: Legacy #229

"Devil At The Crossroads" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy Rogue kontynuuje swoją misję, Gambit wyrusza na własne wyzwanie. Jego przygody zaszokują x-fanów.

Cytat

Ariel: "...Why did nobody tell me that this jacket needs a belt?"

Streszczenie

Inny wymiar. Po domostwie Emplate'a Rogue ucieka przed duchowymi drapieżnikami, które nasłał na nią D.O.A. Ukrywa się za urządzeniem, które pyta ją o jakieś współrzędne, zdradzając stworom jej położenie. Uciekinierka trafia wreszcie do pomieszczenia, w którym przetrzymywana jest Roxy, jednak nie może jej na razie pomóc. Rogue przelatuje przez kolejne piętra nie mając pojęcia, jak powstrzymać drapieżniki, które coraz bardziej się do niej zbliżają.

Na Utopii Gambit robi wyrzuty Cyclopsowi, że wysłał Rogue w nieznane. Ten próbuje mu wytłumaczyć, że Rogue zgłosiła się do misji na ochotnika, lecz Gambit nagle odwraca się i prędko odchodzi. Emocje wywołały w nim przemianę w formę, jaką nadał mu Apocalypse. Mężczyzna ładuję jedną ze swoich kart i rzuca ją przed siebie, wywołując eksplozję czarnej energii.

Laboratorium X-Club. Naukowcy kończą pracę nad sidłami progowymi, mającymi utrudniać zakrzywianie przestrzeni. Gdy Doctor Nemesis prosi Ariel, by otworzyła jedne ze swoich teleportacyjnych portali na stały ląd, ta jest w stanie utworzyć połączenie jedynie z drzwiami po przeciwnej stronie pokoju. Nemesis jest bardzo zadowolony z wyniku, lecz Ariel narzeka, oglądając samą siebie przez drzwi, że do jej płaszcza przydałby się pasek.

Rogue nadal jest ścigana przez potwory, jednak wpada na pomysł, by podlecieć na pobliską planetę, gdzie wcześniej widziała inne duchowe stwory. Zgodnie z planem, większe istoty pożerają jej prześladowców, a Rogue może wrócić na pomoc Roxy.

D.O.A. wchodzi do prywatnego pomieszczenia Emplate'a wbrew jego zakazowi, by oznajmić, że X-Men prawdopodobnie są na ich tropie. Dodaje, że Rogue udało się dostać do posiadłości, jednak nasłał na nią Vespertines. Emplate nie chce jednak ryzykować, że X-Manka nie przybyła sama i postanawia skonsumować całe siły życiowe Bling!, porzucić ją w pustce i przenieść dom w inne miejsce.

Przemierzając dom Emplate Rogue ponownie trafia na tajemnicze urządzenie, pytające ją o współrzędne. Anna-Marie chce powrócić do X-Men, ale mechanizm nie rozumie polecenia. Zamiast tego Rogue pyta je więc o ostatnie wydane mu polecenie.

W bazie X-Men Nemesis oznajmia Cyclopsowi, że udało im się ustalić kąt przecięcia wymiaru Emplate'a z ich własnym i mogą użyć sideł. Wtem Stepford Cuckoos kontaktują się ze Scottem mówiąc, że Trance zaczyna się budzić.

Emplate wkracza do pokoju Bling! i oznajmia, że ma zamiar ją zabić, wysysając wszystkie siły życiowe. Gdy zbliża się do dziewczyny, ta atakuje go i powala energetycznymi pociskami. Okazuje się, że to Rogue nauczyła się wreszcie używać bio-żądła Trance i skryła w ciele Roxy. Emplate nie daje się jednak zaskoczyć po raz drugi i dostosowuje gęstość swojego ciała do walki z Rogue. D.O.A. staje pomiędzy walczącymi, a chcącą pomóc mutantce Bling!. Emplate wyciąga w stronę Rogue dłonie, na których znajdują się uzębione paszcze.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

X-Men: Legacy #229 X-Men: Legacy #229 X-Men: Legacy #229 X-Men: Legacy #229 X-Men: Legacy #229 X-Men: Legacy #229 X-Men: Legacy #229 X-Men: Legacy #229 X-Men: Legacy #229

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.