Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #59

New Avengers #59

Postacie
Zapowiedź

Spider-Man i Spider-Woman od dawna nie mieli czasu na spokojne spotkanie. Niestety tym razem również nie będzie im dana chwila wytchnienia, bo czeka ich walka z potężnym wrogiem.

Cytat

Spider-Man: "What's going on?"
Kapitan Ameryka: "They're punching each other."
Spider-Man: "Fantastic. Let me see. Can I see?"
Kapitan Ameryka: "No. These (binoculars) are expensive."

Streszczenie

Luke Cage powoli budzi się po operacji. Na rekonwalescenta nie czekają jednak dobre wiadomości. Na polecenie Osborna Victoria Hand oznajmia Luke'owi, że jest aresztowany. Na pocieszenie proponuje mu układ. W zamian za nazwiska i miejsce pobytu pozostałych Avengers jego żona i dziecko unikną oskarżenia.

Kryjówka Avengers. Zgromadzeni Mściciele debatują nad sposobem uwolnienia Cage'a. Udaje im się opracować plan z udziałem licznych przyjaciół: Dr Voodoo, Hellcat, Misty Knight, Thinga, Iron Fista, Daredevila, doktora Strange'a i Valkyrii. Jego pierwszy punkt to wizyta astralnych postaci Dr Strange'a i Dr Voodoo we wnętrzu Helicarriera H.A.M.M.E.R., gdzie szukają Luke'a. Znajdują go i stwierdzają, że ma się dobrze, o czym niezwłocznie powiadamiają Jessicę Jones i zgromadzonych przyjaciół. Ci przy okazji dowiadują się od Iron Fista, że prawdopodobnie Helicarrier jest wyposażony w urządzenia wykrywające niepożądanych magów i czarodziejów. Pora zatem przystąpić do drugiego punktu planu odbicia Cage'a.

Nowy Meksyk, Camp H.A.M.M.E.R.. Avengers pod dowództwem Kapitana Ameryki atakują obóz. Gdy informacja o tym dociera do Osborna, ten zbiera swoich Dark Avengers i rusza z odsieczą. Na miejscu zastają jedynie pobojowisko po bitwie. W tym samym momencie ma miejsce atak na Helicarrier H.A.M.M.E.R.. Wspólnymi siłami Jessica Jones i przyjaciele odbijają jej męża. Informację o zdarzeniu przekazuje Osbornowi Victoria Hand. Ten przygotował się jednak wcześniej na taką ewentualność. Świętujący przy szpitalnym łóżku Luke'a Avengers i przyjaciele nie wiedzą o zamontowanym na jego sercu miniaturowym urządzeniu.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #59 New Avengers #59

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.