Avalon » Serie komiksowe » Captain America: Reborn » Captain America: Reborn #5

Captain America: Reborn #5

Captain America: Reborn #5

"Reborn" part 5

Postacie
Zapowiedź

Steve Rogers powrócił! Ale czy na pewno? Avengers desperacko walczą o uratowanie swego przyjaciela przed planami Red Skulla. W ostatnim numerze miniserii przekonacie się, jaka będzie przyszłość Rogersa i Bucky'ego.

Streszczenie

Cap stoi zdezorientowany na środku ulicy. Wszystko wygląda jak Nowy Jork w latach 30., gdyby nie małe różnice w postaci wszędzie wiszących swastyk i zeppelinów latających nad miastem. Steve wie, że to już nie jest ani jego przeszłość, ani tym bardziej przyszłość. Nagle zauważają go niemieccy żołnierze i otwierają ogień. Captain przeskakuje kilka płotów i gubi pogoń. Nagle staje przed ścianą z gigantycznym plakatem. Jest to parodia słynnego plakatu rekrutacyjnego amerykańskiej armii. Napis brzmi" Wujek Skull chce, abyś umarł". Rogers już wie, gdzie jest.

Transportowiec AIM. na mostku Agent 13 jest przykuta do słupa, a na nią patrzy Red Skull w ciele Steve'a Rogersa. Kobieta wierzy, że jej ukochany wciąż gdzieś tam jest i próbuje do niego przemówić. Johann ze złością kopie ją w twarz. Jest pewny swojej wygranej. Sharon próbuje go wykpić. Wypomina mu, że stał się teraz pionkiem w rękach Osborna. Schmidt zaprzecza. Teraz może spotkać się z prezydentem USA i powiedzieć mu, że prawdziwy Captain powrócił. Przejrzał też plan akcji ratunkowej jej przyjaciół, których poda władzom na talerzu. Wie, że od godziny śledzą go w niewidocznym samolocie. W tym momencie na pokład fazuje Vision, ale zawisa nieruchomo w powietrzu. To dzięki nowej zabawce od Zoli, którą ma Sin. Na pokładzie Quinjeta Avengers wiedzą już, że stracili Visiona, ale nie wiedzą, jak. Skull każe odpalić pociski. Bucky robi wszystko, aby im uciec, ale jest ich zbyt wiele i po chwili ich samolot rozbija się w fontannie przed mauzoleum Lincolna w Waszyngtonie. Kiedy bohaterowie wychodzą z wraku, rzucają się nie nich agenci AIM. Na pokładzie swojego samolotu Red Skull napawa się swoim zwycięstwem i wybucha maniakalnym śmiechem.

Ten śmiech słyszy też Steve. Zaczyna uderzać w ścianę, przed którą stoi. Robi w niej dziurę, w którą skacze. Woła swojego przeciwnika, ponieważ wie, że gdzieś tu jest. Po chwili spada na Johanna, który nie może uwierzyć w to, co się dzieje. Zola zapewnił go, że stworzył idealne więzienie w jego umyśle. Rogers ze złością zadaje celny cios. Na pokładzie statku Schmidt zaczyna się zataczać. Agent 13 domyśla się, że to dzięki jej ukochanemu. Złoczyńca rozkazuje Zoli, aby uruchomił ich oddział specjalny. Jest to armia Super MODOKów pod dowództwem Crossbonesa. Roboty otwierają ogień nie bacząc, że ich żołnierze wciąż są na polu walki.

Bucky zauważa, że ze statku wyszedł Red Skull i Sin, więc zostawia przyjaciół i rusza na do walki z największym przeciwnikiem. Schmidt chce się zmierzyć z nowym Capem osobiście, ale jego córka go nie słucha i rzuca się na Jamesa. Ten jednym uderzeniem tarczy pozbywa się natrętnej dziewczyny. Obie postacie w strojach Captaina rzucają się na siebie. Walka trwa także wewnątrz umysłu, gdzie Skull wyśmiewa swojego przeciwnika. Próbuje go zdekoncentrować pokazując, jak Bucky powstrzymuje swoje ciosy, nie chcąc zranić swojego najlepszego przyjaciela. Do walki przyłącza się Sin, która strzela do bohatera. Pozwala to Johannowi wyrwać tarczę i kopniakiem przewrócić przeciwnika. Dodatkowo pozostali Avengers mają spore problemy z nowymi MODOKami i powoli padają w walce. Skull powala Steve'a i wyjawia mu rolę Sharon w całym przedsięwzięciu. Ten fakt mocno zaskakuje bohatera. W normalnym świecie zdesperowany i pobity James wyciąga pistolet. Nie jest jednak w stanie strzelić do przyjaciela, zwłaszcza kiedy Skull zdejmuje maskę. Tarcza opada i mechaniczna ręka trzymająca pistolet zostaje odcięta. Triumfujący Red Skull podnosi tarczę do następnego ciosu. Dziś będzie mógł zabić obu Captainów.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America: Reborn #5 Captain America: Reborn #5 Captain America: Reborn #5 Captain America: Reborn #5 Captain America: Reborn #5 Captain America: Reborn #5 Captain America: Reborn #5 Captain America: Reborn #5 Captain America: Reborn #5 Captain America: Reborn #5 Captain America: Reborn #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.