Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Initiative » Avengers: The Initiative #30

Avengers: The Initiative #30

Avengers: The Initiative #30

"Walking Nightmare"

Postacie
Zapowiedź

Czy Avengers Resistance i Initiative mogą połączyć siły i pokonać potężnego wroga? Nightmare przybywa do świata śmiertelników, korzystając z tego, że Hood stracił wsparcie Dormammu. Gościnnie Tigra, Justice i Taskmaster.

Cytat

Nightmare: "Nothing is impossible... if you only dare to dream!"

Streszczenie

20 lat temu, Pittsfield w Massechusets. W domu kultu Nightmare'a jego sługa Karl wyjawia pewnej dziewczynie, że poprzez niego jego pan "zasieje" w niej ziarno. Ta, do końca nieświadoma powagi sytuacji, zgadza się. Dwa tygodnie później dziewczyna ucieka z młodym chłopakiem, którego imię poznaje dopiero teraz – Terry Ward. Karl mógłby ich zatrzymać, lecz jego pan podpowiada mu, że to dobrze, że jego syn zostanie wychowany w normalnym domu. Cierpienie i szaleństwo, jakiego dozna on i jego rodzice, przyczyni się w końcu do przejęcia jego ciała.

Teraz, Camp H.A.M.M.E.R.. Penance, na rozkaz Taskmastera, atakuje swoich dawnych przyjaciół. Świta mu w głowie imię Vance'a, lecz wtedy Justice i Rage atakują go, nie wiedząc, że to Robbie. Ten kontruje atak, lecz kieruje go także na Taskmastera, którego ma dość. Wszystko to obserwuje i analizuje Trauma, jednak przejął go już Nightmare. Król koszmarów przywołuje monstra ze swego wymiaru i zabiera się za Penance'a. Sprawia, że ten wszystko sobie przypomina w jednej chwili. Jest to dla niego dużym szokiem, po którym pada na ziemię. Nightmare atakuje Taskmastera i Cloud 9. Dziewczyna wie, że w środku złego boga jest Trauma. Hood próbuje szczęścia strzelając swymi magicznymi kulami, lecz te nie działają. Król koszmarów pokazuje mu wówczas wizję, w której Parker zabija swoją rodzinę.

W środku obozu Tigra, Scarlet Spider i Slapstick odbijają Night Thrashera. Znajdują go w laboratorium von Blitzschlaga. Ten oddaje im Thrashera i wita się ze swym "synem", Scarlet Spiderem.

Na zewnątrz Penance wciąż leży w szoku. Tigra ma już Thrashera i podchodzi do Robbiego, wyczuwając swą wzmocnioną empatią jego cierpienie. Ten budzi się wówczas i z całą mocą atakuje Nightmare'a. Pokonał swe obawy i dzięki empatii tygrysicy wie, co przeżył Trauma. Przemawia do niego, a wtedy Terry dosłownie wychodzi ze swojego ojca. Król koszmarów wraca do swego wymiaru, więc na polu bitwy zostają tylko Inicjatywa i ruch oporu. Gdy ma już dojść do walki, Penance oddziela ich ogniem wznieconym ze zniszczonego gazociągu. Justice przed ucieczką proponuje jeszcze Traumie i Robbiemu dołączenie do nich, lecz ci mają swoje powody, by zostać. Podczas gdy Hood przebija się przez ogień swymi magicznymi kulami, obaj wyjaśniają sobie wszystko. Nie mają jednak nic do powiedzenia swoim przełożonym. Hood stwierdza, że odchodzi z Inicjatywy. Taskmaster jest tym wszystkim zakłopotany, a zwłaszcza powrotem pamięci Penance'a.

Parę godzin później ruch oporu kontaktuje się ze swym szpiegiem w Camp H.A.M.M.E.R., Diamondback. Gdy ta informuje ich o wirusie, którym ma zamiar zainfekować ich system, nakrywa ją jej nowy kochanek, Constrictor.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Avengers: The Initiative #30 Avengers: The Initiative #30 Avengers: The Initiative #30 Avengers: The Initiative #30 Avengers: The Initiative #30 Avengers: The Initiative #30 Avengers: The Initiative #30 Avengers: The Initiative #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.