Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #19

Invincible Iron Man #19

Invincible Iron Man #19

"World's Most Wanted" - part 12: "Into the White (Einstein On the Beach)"

Postacie
Zapowiedź

Koniec wszystkiego!

Cytat

Norman Osborn: "So what do you have to say for yourself now, smart guy?"
Tony Stark: "I win."

Streszczenie

Victoria Hand, przebywająca w Avengers Tower, wysłuchuje lekarza informującego ją o stanie zdrowia Madame Masque. Na pytanie, czy o zaistniałej sytuacji poinformowała już Normana Osborna, odpowiada jedynie, że zrobi to dopiero gdy zlikwiduje oszustkę, gdyz w innym wypadku mężczyzna wszystkich ich zabije. Tymczasem trójka uciekinierek nadal znajduje się na terenie budynku nieświadoma faktu odkrycia ich obecności. W międzyczasie Potts nawiązuje kontakt z J.A.R.V.I.S.E.M, który informuje swoją właścicielkę, że wysyłanie wirusa zakończyło się sukcesem. Ta jednak ma ważniejsze sprawy na głowie - nim udaje im się dotrzeć do głównego holu, z głośnika dobiega głos Victorii Hand, informującej personel o obecności szpiegów na terenie budynku. Pepper po raz ostatni komunikuje się ze sztuczną inteligencją sterującą swoim pancerzem, każąc jej zdobyć dysk i odłożyć próby uratowania ich trójki. Kiedy kończy zdanie, drzwi windy otwierają się, a kobiety stają naprzeciw wymierzonym w nie lufom.

Tymczasem Norman Osborn, wysłany nad Pakistan, nie jest w stanie nigdzie dostrzec swojej ofiary. Odpowiedzialny za zmylenie przełożonego, Walsh próbuje usprawiedliwić się problemami natury technicznej. Robi to jednocześnie wpatrując się w monitor i znajdujące się na nim dwa, systematycznie oddalające się od siebie punkty. Iron Patriot zaczyna tracić cierpliwość i podejmuje próbę nawiązania kontaktu z Hand. Zamiast głosu asystentki słyszy jednak ponownie swojego podwładnego, który informuje go o problemach w Avengers Tower. Dowiedziawszy się o całym zajściu, mężczyzna wpada w furię i dosłownie wysadza jedno ze znajdujących się pod nim wzniesień. Nie ma jednak pojęcia, że Tony Stark znajduje się w tej chwili na terenie Iranu.

Niestety przełożony Walsha zaczyna orientować się w sytuacji. Szybko wydaje rozkaz zatrzymania oszusta, a sam wskazuje Osbornowi poprawny kierunek. Okazuje się, że cały ten podstęp nie przełożył się na więcej niż dodatkowe pół godziny pościgu. Chwilę po tym Victoria Hand nawiązuje kontakt z Iron Patriotem. Na jej szczęście, jego pilot jest w zbyt dobrym nastroju, by przejmować się szpiegami w jego siedzibie.

Stojące twarzą w twarz z uzbrojonymi żołnierzami, Hill, Potts i Romanova nie mogą liczyć na chwilę wytchnienia. Na szczęście generator zamontowany w klatce piersiowej Pepper zdołał powstrzymać lecące w ich kierunku pociski. Zaraz po tym kobietom udało się zamknąć drzwi windy.

Wyczerpany Tony Stark nie zdołał w porę dostrzec zbliżającego się zagrożenia. Nie mija chwila, a otrzymuje kilka potężnych uderzeń. Staje się oczywistym, że w tym starciu nie ma szans, co gorsza - w tej sytuacji nawet ucieczka nie wchodzi w grę.

Przebywające na terenie Avengers Tower, kobiety docierają tymczasem na trzydzieste trzecie piętro. Jak się okazuje, żadna nie ma pojęcia, co znajduje się na dysku, który mają zdobyć. Nie zmienia to jednak faktu, że Black Widow i Maria Hill ruszają, by go odzyskać. Niezauważone docierają do pomieszczenia pełnego naukowców, którzy poddają się bez chwili zastanowienia.

Nad terenie Iranu Iron Patriot nadal bezlitośnie masakruje pancerz Starka. Mężczyzna zdaje się być już w zbyt zaawansowanym stadium amnezji, by w ogóle zdawać sobie sprawę ze swojego położenia. W ostatniej chwili zatrzymuje jednak jeden z ciosów i po raz pierwszy odpowiada ogniem.

Pepper Potts udaje się natomiast dotrzeć do pancerza Rescue. Po krótkiej rozmowie, w której J.A.R.V.I.S. objaśnia jej działanie zaimplementowanego wirusa, kobieta zakłada zbroję i wydostaje się z budynku. Przy okazji dowiaduje się również o aktualnie toczonej w Iranie walce. Zamiast jednak ruszyć na ratunek przyjaciela, kontaktuje się z siedzibą CNN na terenie Dubaju. Wkrótce cała redakcja obserwuje na monitorach, jak Osborn dokonuje mordu w świetle prawa.

Nadal znajdujące się w Avengers Tower, Hill i Black Widow ponownie podejmują próbę dostania się na parter. Ich droga znowu zostaje jednak zablokowana przez oddział żołnierzy. Na szczęście są to byli agenci S.H.I.E.L.D., którzy nie potrafią strzelić do niedawnej przełożonej. W rezultacie po prostu pozwalają im przejść.

Gdy wydaje się, że los Starka jest już przesądzony, na niebie pojawiają się dwa helikoptery wypełnione reporterami. Pozbawiony swojego hełmu, Tony jest mimo wszystko w stanie poinformować Osborna, że ostatecznie to on zwyciężył. Kiedy przeciwnik Iron Mana traci cierpliwość i ma zamiar zabić rywala, w jego komunikatorze odzywa się głos Hand, informującej go o tym, że ich walka jest nagrywana. W obliczu widowni stanowiącej większość ludzi na świecie zostaje zmuszony ustąpić.

Stan poszukiwanego jest tragiczny. Dyrektor H.A.M.M.E.R. podejmuje decyzję o odłączeniu aparatury, ale okazuje się, że nie ma prawa tego zrobić z uwagi na ostatnią wolę, zgodnie z którą tylko lekarz Starka ma taką możliwość. Owym doktorem jest Donald Blake, który telefon informujący go o zaistniałej sytuacji odbiera w towarzystwie Pepper Potts, Marii Hill, Black Widow i Kapitana Ameryki.

Autor: Pete

Galeria numeru

Invincible Iron Man #19 Invincible Iron Man #19 Invincible Iron Man #19 Invincible Iron Man #19 Invincible Iron Man #19 Invincible Iron Man #19 Invincible Iron Man #19 Invincible Iron Man #19 Invincible Iron Man #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.