Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: The List - Punisher » Dark Reign: The List - Punisher

Dark Reign: The List - Punisher

Postacie
Zapowiedź

Punisher poważnie zaszkodził Normanowi Osbornowi, który ma dość i wysyła na Franka wszystkie siły H.A.M.M.E.R. wsparte Dark Avengers. Ktoś nie ujdzie z życiem z tego one-shota.

Cytat

Punisher do Dakena: "Gonna keep gummin' all night, boy? Or you wanna get to the work?"

Streszczenie

Henry leci przez miasto na swojej desce i próbuje nawiązać łączność z Frankiem. Chłopak wie, że Punisher zerwał z nim kontakt, ale ma dla niego coś ważnego. Osborn postawił całe H.A.M.M.E.R. na nogi z jednym zadaniem - mają dorwać naszego bohatera i raczej martwego niż żywego. Nad miastem w helicarrierze Iron Patriot koordynuje akcję.

Castle w swoim vanie wstaje przygnębiony. W ostatnim czasie przeżywa trudne chwile. Rany gorzej się goją, a on ma koszmary o swojej rodzinie. Kiedy przygotowuje sobie śniadanie, na ekranie pojawia się ostrzeżenie.

Ludzie Normana namierzyli cel w samochodzie zaparkowanym w opuszczonych dokach. Osborn ponagla ludzi, aby przestali analizować dane i zaczęli strzelać. W kierunku wozu zostaje wystrzelonych kilka pocisków. Następuje wielka eksplozja, która niszczy przy okazji okoliczne budynki. Osborn patrzy na monitor z zadowoleniem. Doznaje jednak rozczarowania, kiedy dostaje informację, iż nie trafili. Franka nie było w samochodzie podczas eksplozji. Dyrektor H.A.M.M.E.R. każe ruszać do ataku swoim żołnierzom na gliderach oraz Wolverine'owi. Kawałek dalej Castle wraca do swoich normalnych rozmiarów. To były ostatnie cząsteczki Pyma, jakie miał. Znajduje go Henry. Chłopak cieszy się, że jego partner żyje. Nie ma możliwości jednak powiedzieć za dużo, ponieważ Punisher nokautuje go pokrywą od kubła na śmieci, a następnie nieprzytomnego wkłada do kontenera. Wszystko w samą porę, ponieważ nadlatują myśliwi. Za zakrętem Pogromca używa bata, który przywiązuje kilka metrów nad ziemią. Na tę niespodziewaną pułapkę daje się nabrać kilku agentów. Bohater nie chce im zrobić poważnej krzywdy. To w końcu także przedstawiciele prawa. Postanawia uciec do kanałów, ale podczas schodzenia do studzienki zostaje postrzelony w nogę. W ślad za nim zostają zrzucone dyniowe bomby. Na szczęście tarcza Taskmastera ochrania mściciela przed eksplozją. Pod ziemią Frank ma chwilę spokoju, ale za jednym z zakrętów staje zaskoczony. Czeka tu na niego Daken. Castle wyciąga swoją broń, ale w bliskim dystansie jest ona mało poręczna. Kończy się to tym, że Wolverine przebija mu bok. Korzystając z tego, że walczący są praktycznie przytuleni, Punisher chwyta zębami wargę przeciwnika i odrywa kawałek ciała. Teraz jest miejsce na broń palną. Frank używa specjalnej broni energetycznej, która trochę przypala przeciwnika, a następnie ucieka. Daken poprzysięga zemstę i powoli zbiera się z ziemi. Kiedy wchodzi po drabince na powierzchnię, zauważa, że do ręki ma przyczepiona małą bombę.

Kiedy następuje eksplozja, Punisher jest już na dachu pobliskiego budynku. Staje przed nim prawdziwa armia agentów na gliderach. Frank wyciąga z kabury pomniejszony karabin, który po chwili jest już w normalnych rozmiarach. Zanim dochodzi do walki, zjawia się ponownie Wolverine. Chce to skończyć sam, reszta ma się trzymać z boku. Dark Avenger unika pocisków i pazurami z jednej ręki pozbawia przeciwnika broni, a te z drugiej zagłębiają się w piersi Franka. Kiedy obaj lądują na ziemi, Mściciel oddaje kilka strzałów z pistoletów w pierś napastnika. Dochodzi do szybkiej wymiany cisów. Castle ma przebitą rękę, a Daken wydłubane oko i nóż w szyi. Jednak to on ma ostatnie słowo. Pierwszy cios trafia Franka w twarz, a drugi przecina jego gardło. Punisher próbuje jedna ręką tamować krwawienie, a w drugiej ściska nóż. Jest jednak już zbyt powolny i Wolverine bez problemu unika ciosu, a następnie odcina całkowicie rękę bohaterowi. Frank wie, że to już koniec. Maria patrzy i czeka na niego. Punisher próbuje jeszcze walczyć. Chwyta nóż w drugą rękę, ale i ona ląduje odcięta na ziemi. Po kolejnym ciosie głowa Punishera spada z dachu. Daken z pogardą wykopuje resztę ciała przeciwnika na ziemię. Iron Patriot z zadowoleniem wydaje rozkaz pozbierania szczątek ofiary i powrotu do bazy.

W numerze znajduje się kilka pierwszych stron z Punisher vol. 2 #11

Autor: Spell

Galeria numeru

Dark Reign: The List - Punisher Dark Reign: The List - Punisher Dark Reign: The List - Punisher Dark Reign: The List - Punisher Dark Reign: The List - Punisher Dark Reign: The List - Punisher Dark Reign: The List - Punisher Dark Reign: The List - Punisher

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.