Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: Frank Castle (MAX) » The Punisher: Frank Castle (MAX) #75

The Punisher: Frank Castle (MAX) #75

Postacie
Zapowiedź

Z okazji jubileuszowego numeru specjalne powdójne wydanie! Pięć duetów twórców wróci do najważniejszego momentu życia Franka Castle'a, chwili, w której zginęła jego rodzina. Pięć krótkich historii przedstawi w nowym świetle tamte tragiczne wydarzenia.

Streszczenie

"Dolls"

Scenariusz: Tom Piccirilli
Rysunki: Laurence Campbell

Postacie:
•    Punisher
•    Maxwell Hawthorne
•    Becky
•    Ojciec Becky

Punisher obserwuje przez snajperkę swój kolejny cel. To Maxwell Hawthorne, który dziś obchodzi 47 urodziny. W tej chwili w jego mieszkaniu odbywa się przyjęcie. Max pracuje w porcie i dostaje działkę z przemytu prostytutek ze wschodniej Europy. 4 noce temu sześć rumuńskich kobiet zmarło w kontenerze. Hawthorne nie zadał sobie nawet trudu, żeby wyrzucić ciała do oceanu. Dziś jubilat wyjeżdża z żoną na  sześciotygodniowy rejs. To ostatnia szansa, żeby go zabić. Kiedy Frank ma oddać strzał zaczepia go mała dziewczynka. Nazywa się Becky i nie wie, gdzie jest jej tatuś. Castle nie ma czasu, ale od razu zgadza się pomóc dziecku. Mała jest bardzo otwarta i opowiada o przygotowaniach do jej urodzin. Punisher ciągle myśli o swoim celu i co chwilę przystaje, aby przez lornetkę sprawdzić, jak się mają sprawy na imprezie. Kiedy przechodzą koło sklepu z zabawkami, Becky pokazuje lalkę, którą chce dostać od ojca. Frank wspomina swoją córkę i jej ulubioną lalę. Castle bez zastanowienia wchodzi do sklepu po zabawkę. Po chwili znajduje się ojciec dziewczynki. Jest on strasznie wdzięczny obcemu za zajęcie się córką. Dopiero teraz może się przyjrzeć, komu dziękuje. Kiedy dostrzega strój staje przerażony. Punisher każe mężczyźnie się odwrócić. Biedny facet przytula swoje dziecko. Myśli, że Castle chce go zabić i zaczyna się spowiadać. Okazuje się, że bohater wykorzystuje go jako podpórkę pod broń. Frank przymierza i po chwili Maxwell nie ma głowy. Na dowidzenia Castle radzi ojcu, aby nigdy nie spuszczał córki z oka.

"Gateway"

Scenariusz: Gregg Hurwitz
Rysunki: Das Pastoras

Postacie:
•    Punisher
•    Pośrednik
•    George Apostolo, Enzo Gaucii, Paulie Germaine, Philly Germaine, Francesco Drago

Pewien mężczyzna szykuje się rano do pracy. Ma rodzinę, z która się żegna. Jest pośrednikiem. Zanosi zdjęcia od jednej osoby dla drugiej. Nie podejmuje żadnych decyzji. Nie czuje się za nic odpowiedzialny. On tylko świadczy usługę. To, co się dzieje później, nie jest jego winą. Dziś odwiedza George Apostolo. Dostaje zlecenie, aby zanieść kopertę do Enzo Gauciiego. Pośrednik wypełnia swoje zadanie bardzo dokładnie. Jest z tego znany i zawsze szanuje prywatność klientów. Enzo odbiera kopertę, po czym bierze broń i idzie do parku. Tam dostrzega szefa mafii, Francesco Drago, i otwiera ogień. Na linii ognia znajdują się Frank i jego rodzina.

Później w szpitalu Castle ma gościa. To jego dawny kumpel z wojska. Teraz pracuje w policji. Uważa, że to, co się stało, jest straszne, i chce jakoś pomóc przyjacielowi. Na miejscu zdarzenia znalezioną karteczkę z nazwiskiem. Na niej jest odcisk palca. Zidentyfikowali go jako odcisk pośrednika, który kojarzy zabójców ze zleceniodawcami. Policja nadała mu kryptonim Gateway.

Po wyjściu ze szpitala Frank siedzi zrozpaczony w domu. Wszędzie leżą rzeczy jego rodziny, wszystko mu o niej przypomina: nadgryziona kanapka, niedopita kawa, płatki z mlekiem, szminka na szklance. Castle co chwilę zerka na stojak z bronią. Po chwili w domu nie ma ani jego, ani strzelby.

Pośrednik wstaje wcześnie rano. Lubi przygotować śniadanie dla swojej rodziny. W kuchni rozwija żaluzje w oknie. Nie wie, że za nim stoi Frank. Słyszy tylko odgłos przeładowywanej broni. Jest jednak za późno. Castle rozwala mu głowę.

"Ghoul"

Scenariusz: Duane Swierczynski
Rysunki: Tomm Coker

Postacie:
•    Punisher
•    Sierżant Hickey

Podstarzały mężczyzna siedzi w piwnicy nad komputerem. W necie sprawdza, jak idą jego aukcje. Koło niego leży skrzynka z dowodami ze sprawy zabójstwa rodziny Castle. Facet sprzedaje pamiątki po Franku i jego rodzinie. Zarabia na tym krocie, a martwi nie potrzebują już tych rzeczy. Teraz sprzedał najlepszy towar – zakrwawioną koszulkę syna Punishera. Zgarnął za to kupę kasy. Ubiera się i idzie na nocne spotkanie z kupcem. Facet chce się wymienić na koc z pikniku. Jeśli jest prawdziwy, frajer nie wie, ile jest to warte. Dzięki temu artefaktowi nasz sprzedawca będzie mógł pójść na emeryturę. Umawiają się w miejscu publicznym, jednak daje się zaskoczyć i traci przytomność.

Budzi się przywiązany do krzesła. Napastnikiem jest Punisher, który rozpoznaje w handlarzyu sierżanta Hickey'a. Był on odpowiedzialny za dowody ze sprawy. Facetowi puszczają nerwy i zaczyna przepraszać. Zrobi wszystko, aby ocalić życie. Te rzeczy tylko zbierały kurz, a on musi utrzymać syna i byłą żonę. Frank ma to gdzieś i w milczeniu podchodzi do sierżanta z sekatorem. Przy pomocy tego narzędzia odcina ofierze palec. Castle następnie opatruje kolesia i zleca mu misję. Daje mu torbę pełną kasy i każe odkupić wszystkie rzeczy jego rodziny, a następnie je spalić. Ma też to nagrać, aby Frank miał pewność, że wszystko zostało wykonane tak, jak należy. Jeśli tak się nie stanie, Punisher wróci po całą rękę.

Później. Hickey nerwowo śledzi aukcję. Kasy nie starczy mu na zawsze, a musi przebić oferty wielu świrów.

"Fathers Day"

Scenariusz: Peter Milligan
Rysunki: Goran Parlov

Postacie:
•    Punisher

Frank leży na zakrwawionym łóżku i próbuje pozszywać swoje rany. Aby pokonać ból przypomina sobie list od swojej córki z okazji dnia ojca. Jednocześnie przed oczami widzi różne sceny ze swojego życia, jak pojedynek z Barracudą, różne zabójstwa, śmierć jego przyjaciół itp. Córka pisała, jak bezpieczna czuła się z ojcem.  Tata mówił jej, aby nie bała się ciemności, ale ona bała się tego, co jest w mroku. Dziecko porównuje swojego ojca do ojca koleżanki. Porównanie wypada na korzyść Franka. Castle nigdy nie krzyczy, jest przystojniejszy i jest chyba najlepszym ojcem na świecie. Frank jest miły i zabawny, oprócz momentów, kiedy jest naprawdę zmęczony. Wówczas jest bardzo cichy. Kiedyś myślała, że wyjdzie za tatę za mąż, ale teraz wie, że to nie możliwe. Ojciec jest dla niej za stary. Mogą jednak być najlepszymi przyjaciółmi, a kiedy rodzice się zestarzeją, ona się nimi zaopiekuje. Na końcu Punisher ma wizję masakry w parku, przed którą pierwszy raz czytał ten list.

"The smallest bit of this"

Scenariusz: Charlie Huston
Rysunki: Ken Lashley

Postacie:
•    Punisher
•    Gangster

Frank leży na podłodze. Wokół niego masa trupów, a lokal jest kompletnie zdemolowany. Castle nie może chodzić, a oprócz niego przytomny jest jeszcze jeden zbir. Między nimi na ziemi leży pistolet. Obaj zaczynają czołgać się w jego kierunku. Punisher dodatkowo pomaga sobie nożem. Bohater ledwo żyje i aby się dodatkowo zmotywować, wspomina swoją rodzinę i ich ostatni piknik. Chce, aby gniew dodał mu sił. Wmawia sobie, że zabicie przeciwnika jest jego życiowym celem. To jest warte więcej niż jakieś wspomnienie. Pozwala, aby marzenia o przyszłości z rodziną go krzywdziły. Obaj mężczyźni docierają do broni w jednej chwili. Frank swoim nożem odcina gościowi dłoń, a następnie wkłada mu lufę pistoletu do ust i pociąga za spust.

Autor: Spell

Galeria numeru

The Punisher: Frank Castle (MAX) #75 The Punisher: Frank Castle (MAX) #75 The Punisher: Frank Castle (MAX) #75 The Punisher: Frank Castle (MAX) #75 The Punisher: Frank Castle (MAX) #75 The Punisher: Frank Castle (MAX) #75 The Punisher: Frank Castle (MAX) #75 The Punisher: Frank Castle (MAX) #75 The Punisher: Frank Castle (MAX) #75 The Punisher: Frank Castle (MAX) #75 The Punisher: Frank Castle (MAX) #75 The Punisher: Frank Castle (MAX) #75 The Punisher: Frank Castle (MAX) #75

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.