Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #6

New Mutants vol. 3 #6

New Mutants vol. 3 #6

"Necrosha: New Mutants" - chapter 1: "Dead Language"

Postacie
Zapowiedź

Martwi powstają z grobów. Przeszłość New Mutants nawiedza ich, kiedy Necrosha uderza w ich dom.

Cytat

Cypher: "Violence is a language that is new to me."

Streszczenie

Utopia. Profesor Xavier rozmawia z Danger, która odmawia mu zobaczenia się z synem, ponieważ jego stan nie jest jeszcze stabilny. Robot uważa, że kiedy jego osobowości zostaną opanowane, przyjdzie czas na ich spotkanie. Charles niechętnie zgadza się, a po chwili do jego kwatery przychodzą New Mutants, którzy jeszcze się z nim nie widzieli od czasu jego powrotu. Xavier cieszy się z odwiedzin jego dawnych studentów, jest pod wrażeniem tego, jak wyrośli, i tylko Magik go niepokoi. Pozostali również zdają sobie z tego sprawę i starają się odwrócić uwagę profesora od Illyany. Charles przeprasza Karmę za to, co spotkało ją ze strony Legiona, i zaprasza New Mutants na przechadzkę, aby dowiedzieć się o nich jak najwięcej. Tymczasem z zewnątrz scenie przygląda się przywrócony do życia przez Eli Barda Cypher, którego Selene przysłała z misją zabicia Magmy. Kiedy Doug ma ruszyć do ataku, kontaktuje się z nim Warlock i ingeruje w jego program. Techno-wirus w ciele Ramseya szybko jednak przezwycięża obce sygnały i chłopak znów myśli jedynie o swoim zadaniu.

Później. New Mutants wracają do swojej kwatery i planują spędzić razem wieczór. Magma idzie do swojego pokoju, aby się przebrać, i znajduje tam Cyphera, na którego widok jest oczywiście zaskoczona. Doug prosi o pomoc, odwraca jej uwagę i zaczyna bić metalową rurą. Następnie wyciąga za włosy nieprzytomną Amarę do salonu, gdzie znajduje się reszta drużyny, i mówi im, że to wiadomość od Selene. Sam zdaje sobie sprawę, że z ich przyjacielem jest coś nie tak, ale widząc ranną Magmę, daje sygnał do ataku. Odczytując ruch ciał New Mutants Cypher łatwo radzi sobie z Cannonballem, Sunspotem i Magik. Karma próbuje przejąć nad nim kontrolę, ale Doug skutecznie jej się opiera. Moonstar również nie może sobie dać z nim rady, a kiedy Sam i Bobby ponawiają atak, wpadają na siebie dzięki unikowi Ramseya. Cypher podchodzi do Dani i wyjaśnia jej, że dzięki jego zdolnościom są bezradni przeciwko niemu. Wtedy Karma przejmuje kontrolę nad pozostałymi, a ich ruchy stają się zbyt chaotyczne dla Douga, aby móc je poprawnie odczytać i odpowiednio na nie zareagować. Moonstar wbija mu nóż w nogę, a Magik i Sunspot naprowadzają na Cannonballa, który uderza Ramseya i wylatuje z nim przez okno. Shan uwalnia drużynę spod swojej kontroli, Bobby próbuje skontaktować się z ambulatorium, ale komunikacja nie działa, a Dani proponuje poszukać Sama. Po chwili na tarasie pojawia się trzymający Cannonballa i Cyphera Warlock, który chce wiedzieć, dlaczego New Mutants walczyli z jego przyjacielem. Guthrie mówi mu, że z Dougiem dzieje się coś złego, co kosmita potwierdza wykrywając techno-wirusa w jego ciele. Kiedy Warlock próbuje się go pozbyć, Cypher kontratakuje i pomimo błagań kosmity rozrywa jego ciało i odrywa mu głowę.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #6 New Mutants vol. 3 #6 New Mutants vol. 3 #6 New Mutants vol. 3 #6 New Mutants vol. 3 #6 New Mutants vol. 3 #6 New Mutants vol. 3 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.