Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #30

Mighty Avengers #30

Mighty Avengers #30

"The Unspoken" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Mighty Avengers, New Avengers, Young Avengers i Avengers Initiative łączą swoje siły w epickim starciu z Unspoken! Czy zdołają powstrzymać najpotężniejszego z Inhumans? Gościnnie pojawią się również Dark Avengers.

Cytat

Unspoken: "No words can save you now."
Quicksilver: "Really? Because we only need two."
Ronin: "Avengers Assemble!"

Streszczenie

Hank Pym, kontynuując swój eksperyment, powiększa się poza granice rzeczywistości. W przestrzeni, która jest wszędzie i nigdzie, spotyka Eternity.

W Infinity Avengers Mansion Jocasta traci nagle połączenie z Hankiem. Stara się skontaktować z Reedem Richardsem, a Jarvis udaje się sprawdzić, czy reszta zespołu wróciła. W holu, zaskoczony, natyka się na Young Avengers, którzy dochodzą do siebie po walce ze Scarlet Witch, i Ronina, który właśnie przyprowadził dostępnych członków swojego zespołu w osobach Captaina America, Spider-Woman i Ms. Marvel. Wszyscy są gotowi do starcia z Unspokenem.

W innych miejscach reszta Mighty Avengers stara się szybko zgromadzić jak największe siły do pomocy w walce. Vision i Starture przekonują Avengers Resistance, a Hercules i Cho udają się dzięki Infinity Avengers Mansion prosto do Avengers Tower Osborna. Cho stara się wyperswadować ten pomysł Hercowi, ale ten uważa, że mimo całego swojego zła, Dark Avengers nadal są wojownikami. Staje naprzeciw Osborna, który właśnie przegląda zdjęcia z walki Collective Mana z USAgentem i w swoim stylu prosi go o pomoc. Zanim wściekły Osborn zdąży zareagować, Cho wpycha przyjaciela w miedzywymiarowe drzwi siedziby Mighty Avengers, gdzie spotykają się z resztą bohaterów.

Poza czasem i przestrzenią Wasp rozmawia z Eternity. Hank ma wiele pytań, ale byt nagle uderza go w twarz i poprawia kopniakiem. Eternity tłumaczy, że tylko Hank może to przerwać, bo jeśli myśli, że cała rzeczywistość się na niego uwzięła, to tak będzie. Pomaga mu wstać i dziękuje za uratowanie w czasie ataku Chthona. Hank pyta się, dlaczego Eternity właśnie jego nakierowało na drogę zjednoczenia Avengers i pomocy, skoro takie sprawy to raczej skala Starka, Richardsa albo Dr. Strange'a. Byt tłumaczy, że Hank jest jego wybrańcem i Ziemskim Naczelnym Naukowcem.

W Tybecie niedobitki Avengers walczą ze swoimi zmienionymi przyjaciółmi i widzą, jak Slave Engine na nowo zostaje uruchomione. Unspoken zwraca się w stronę Atillanu, mówiąc, że to właśnie dla swoich ludzi zniewoli ludzkość. W tym czasie uśmiechnięty Quicksilver wskazuje mu otwierające się drzwi, z których wypada grupa zebranych Avengers. Wściekły Unspoken rzuca się na nich i jednym ruchem wrzuca większość w mgły Xerogenu, które zmieniają ich w Alpha Primitives. Odporny na mgłę Hercules i używający hełmu Ant-Mana w roli maski gazowej Cho udają się na Slave Engine, aby zniszczyć je od środka.

Pym nie może uwierzyć w tytuł nadany przez Eternity i mówi, że Mr. Fantastic jest mądrzejszy od niego. Byt się zgadza, ale tłumaczy, że Richards jest typem Odkrywcy, dla którego nauka to badania, odkrywanie i ciągłe powiększanie wiedzy. Stark natomiast jest Inżynierem, dla którego nauka jest zabawką, dzięki której może kształtować swój świat. Wasp jest natomiast typem Czarodzieja, któremu nauka pozwala robić niemożliwe możliwym tylko dlatego, że może. Eternity przywraca Hanka na Ziemię, tłumacząc mu, że wierzy w niego bardziej niż w siebie.

Hank pojawia się obok zdumionej Jocasty i Jarvisa. Nie ma czasu na tłumaczenia, co się z nim działo, więc zabiera tylko broń i rusza uratować świat.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #30 Mighty Avengers #30 Mighty Avengers #30 Mighty Avengers #30 Mighty Avengers #30 Mighty Avengers #30 Mighty Avengers #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.