Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Initiative » Avengers: The Initiative #29

Avengers: The Initiative #29

Avengers: The Initiative #29

"Nightmares"

Postacie
Zapowiedź

Zarówno Initiative, jak i Avengers Resistance mają poważny problem. Potężny demon z innego wymiaru zamierza podporządkować sobie świat Marvela. I nie jest nim Dormammu!

Cytat

Hood: "I've got enough wannabe alpha dogs thinking they can test me these days."

Streszczenie

W laboratorium barona von Blitzschlaga Norman i Hood starają się przekonać wściekłego Night Thrashera, że mogą mu przywrócić brata. Miałby to zrobić Parker, lecz Thrasher musiałby przystać na ich warunki.

Las Vegas, pokój hotelowy Heavy Hitters. Tigra zachodzi śpiącego w łóżku, bez swych ostrzy, Razorfista. Ten tylko udawał i wzywa Grimma i Cutthroata, którzy zostali już jednak wcześniej obezwładnieni przez tygrysicę. Pułapka im nie wyszła, gdyż bohaterka potrafiła ich wyczuć już z daleka. Dziewczyna łapie złoczyńcę za szyję i domaga się informacji o miejscu przetrzymywania Thrashera. Wtedy do pokoju wjeżdża Komodo na wózku inwalidzkim. Twierdzi, że widziała Donyella, gdy ją usypiali. Tłumaczy Tigrze, że pozbawili ją mocy, bo postanowiła odejść z Inicjatywy [poprz. nr – przyp. Jim]. Razorfist nie jest już więc potrzebny i dostaje potężny cios od tygrysicy, po czym zostaje związany. Komodo wyjawia, że Thrasher jest przetrzymywany w Camp H.A.M.M.E.R. i że chce przystąpić do ruchu oporu jako cenne źródło informacji. Tigra nie daje się długo prosić.

W Camp H.A.M.M.E.R. Trauma, podczas sesji terapeutycznej z Penancem, przekonuje go o jego zasługach i uznaniu wśród ludzi. Ten jednak ma wątpliwości, śnią się mu jego rodzice oskarżający o popełnienie okropnych rzeczy. Gdy Trauma mówi mu, że to nie jego wina, Robbie nie wytrzymuje i swą mocą rozwala stolik. Domyśla się, dlaczego nie chcą mu ujawnić jego prawdziwego imienia czy zabraniają kontaktów z rodziną. Jego terapeuta wychodzi i udaje się od razu do Hooda. Krzyczy, że ma dość niszczenia Penance'a i domaga się, by Parker uzdrowił jego matkę jak najszybciej. Temu nie podoba się to i zaczyna grozić Traumie. Terrence zamienia się wówczas w matkę Hooda, która twierdzi, iż jest skazany na piekło. W odpowiednim momencie wkracza Taskmaster i łagodzi konflikt. Obiecuje Traumie zajęcie się sprawą jego matki i strofuje za napaść na wyższego rangą. Ten wraca do pracy, twierdząc, że potrzebuje dla Penance'a zwierzaka. Następnie Tasky zwraca się do Hooda z nadzieją, że spełni obietnicę.

Na lotnisku w Baltimore grupa Inicjatywy walczy z terrorystami z R.A.I.D.. Jeden z nich, nieupilnowany, wystrzeliwuje rakietę w nadlatujący samolot. Nie mając jak go zatrzymać, bohaterowie uciekają. Gdy ogromny samolot już ma z impetem wjechać w lotnisko i stojącą mu na drodze Diamondback, nagle się zatrzymuje. Okazuje się, że to Constrictor powstrzymał go swymi biczami. 15 minut później na miejscu jest już pełno reporterów. Do Constrictora podchodzi matka z dzieckiem, wdzięczni za uratowanie ich ojca. Bohater jest zmieszany i odchodzi na bok. Dołącza do niego Diamondback, która chce go uspokoić po ekstremalnej akcji. Jemu chodzi jednak o jego trudną przeszłość. Rachel dziękuje mu za uratowanie życia pocałunkiem.

W obozie H.A.M.M.E.R. Taskmaster strofuje Cloud 9 za to, że nie zabiła Night Thrashera. Odsyła ją do trenowania umiejętności snajperskich u nowych rekrutów. Po tym rozmawia z Osbornem i stwierdza, że to właśnie Cloud 9 na pewno jest wtyką ruchu oporu. Norman każe dopilnować, by ta na pewno dosłyszała, gdzie trzymają Thrashera. Każe również nagrodzić Constrictora, a Prodigy'emu zapewnić dobre warunki w więzieniu 42, gdyż wielu obserwuje tę sytuację. Na koniec chwali też Taskmastera za całokształt.

Do kwatery Penance'a przychodzi Trauma z kotem, którego mu ofiaruje. Na początku obojętny Robbie szybko obdarza sympatią zwierzaka i daje mu imię Niels. Tymczasem Traumę trapią wątpliwości i postanawia się przespać. Nagle podnosi się alarm, na który jednak nie wszyscy członkowie Inicjatywy reagują.

Przed obozem trwa już walka ruchu oporu z Inicjatywą. Penance skądś poznaje swych dawnych kolegów, lecz Taskmaster szybko przywołuje go do porządku. Tymczasem w Traumie obudził się Nightmare.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Avengers: The Initiative #29 Avengers: The Initiative #29 Avengers: The Initiative #29 Avengers: The Initiative #29 Avengers: The Initiative #29 Avengers: The Initiative #29 Avengers: The Initiative #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.