Avalon » Serie komiksowe » War Machine vol. 2 » War Machine vol. 2 #11

War Machine vol. 2 #11

Postacie
Zapowiedź

Działania War Machine'a doprowadziły do procesu morderców z Santo Marco oraz Eaglestar International, ale czemu na ławie oskarżonych znalazł się również James Rhodes? Jaki zapadnie wyrok w jego sprawie?

Cytat

James: "I'm talking to you through a chip I made from silicon I extracted molecule by molecule from the concrete of my cell walls."
Suzi: "Yeah, and I've spend the last two weeks teaching a mind-wiped, liquid metal killer robot how not to murder people. So cry me a river, big guy."

Streszczenie

Redakcja Front Line. Joe Robertson nie może uwierzyć, że podczas jego chwilowej nieobecności miał miejsce największy wyciek informacji na temat nielegalnych operacji zezwolonych przez rząd, a jego asystent umieścił reportaż na ten temat na stronie czwartej. Ten broni się, stwierdzając, że nie mogli znaleźć żadnych dobrych zdjęć, a w obecnych czasach, gdy muszą konkurować z telewizją i Internetem, obraz jest wart więcej, niż tysiąc słów. Wskazuje na ekran telewizora, gdzie widać montaż wszystkich "zbrodni" popełnionych przez War Machine'a, który teraz staje przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze. Sędzina odczytuje mu listę zarzutów, po czym pyta, czy Rhodes ma coś do powiedzenia. Ten jedynie wspomina, jak ma wyglądać jego ostatnie danie. Gdy kobieta przypomina, że Trybunał nie ma uprawnień, by skazać kogokolwiek na karę śmierci, James odpiera, że w założeniu nie miał też być marionetką Normana Osborna i prowadzić pokazowego procesu. Odwraca się i każe odprowadzić się z powrotem do swojej celi.

Gdzie indziej. Parnell Jacobs wyjaśnia reszcie drużyny, w jakiej dokładnie sytuacji znajduje się Rhodey – wszystkie jego implanty zostały zastąpione plastikowymi, jego cela nie posiada żadnych obwodów, a jej drzwi są strzeżone przez "super-herosów", których moce nie są oparte na technologii – wszystko po to, by uniemożliwić mu absorbowanie technologii. Następnie wyjaśnia, jak zamierzają go odbić. Bethany Cabe przerywa mu stwierdzając, że nie tego Jim chce. Gdy reszta zespołu protestuje, kobieta wyjaśnia, że też oddałaby wszystko, by uratować Rhodesa i zrobiłaby to w mgnieniu oka, gdyby o to poprosił. Suzi Endo odkryła jednak, że zaoferowano mu rozmowę telefoniczną, a on, zamiast skontaktować się z nimi albo z jakimkolwiek superherosem, zadzwonił do prawnika.

Norman Osborn ogląda swój występ w jednym z talk-showów, pytając Victorię Hand, jaka była reakcja publiki. Jego asystentka oświadcza, że rozkochał w sobie społeczeństwo, a kanały informacyjne prawie całkowicie zignorowały procesy oczernionych przez Rhodesa polityków, których media ochrzciły jako "Dziesiątkę z Bainesville". Osborn nie może jednak jeszcze świętować zwycięstwa, do jego gabinetu wpada bowiem Ares, niezbyt uradowany faktem, że mężczyzna atakuje jego czempiona. Norman zauważa więc, że War Machine nie był zbytnio oddany bogu wojny. Wyjaśnia, że choć obaj chcą różnych rzeczy – on pragnie, by Rhodes zaprzestał swojej działalności, podczas, gdy Ares oczekuje, że dalej będzie on napełniał serca ludzi trwogą – istnieje sposób, żeby obaj byli zadowoleni. Stwierdza, że nie ma lepszego sposobu, by pokazać okropności wojny, niż w wysokiej rozdzielczości na ekranie telewizora, a tak właśnie się dzieje za każdym razem, gdy ktoś wspomina o Jamesie na antenie. Bóg wojny nie musi jednak ufać Osbornowi – po otrzymaniu zezwolenia na udział w procesie będzie mógł sam dopilnować, by wszystko potoczyło się po jego myśli.

Do celi Rhodesa wchodzi jego prawnik, Matt Murdock. James stwierdza, że nie był pewien, czy się on pojawi, według plotek bowiem broni jedynie niewinnych. Matt stwierdza więc, że może nagiąć swoje zasady, gdy jest świadkiem łamania praw oskarżonego i ujawnia, że Santo Marco wystąpiło o ekstradycję Rhodesa. Jim domyśla się, że to właśnie w ten sposób chcą go zabić, gdy jednak Matt zapewnia, że będzie mógł spowolnić proces, żołnierz odmawia. Wyjaśnia, że tego właśnie Osborn chce – im dłużej będzie trwać rozprawa, tym mniejszą uwagę ktokolwiek będzie zwracał na sprawę Dziesiątki z Bainesville. Pyta, czy Murdock wie, co ci politycy naprawdę zrobili, po czym przytacza jedną z historii: dowódca wojskowy z Aqirii uwięził połowę mieszkańców pewnej wioski pod pozorem poszukiwania terrorystów. Jego żołnierze wybrali z tłumu matkę ośmioletniego chłopca i zmusili go do patrzenia, jak biją kobietę, po czym zwrócili się na samego chłopca. Ze względu na implanty w swoim mózgu Rhodey nie jest w stanie zapomnieć żadnej z tych zbrodni. Pyta, co Murdock jeszcze tu robi, zamiast zająć się tą sprawą, ten odpiera więc, że chciał go wysłuchać. W tej chwili jego zmysły coś wykrywają stwierdza więc, że James wie, co robi, po czym odchodzi. Wtedy Rhodey staje pod ścianą, gdzie, w ukryciu przed strażnikami, umieścił niewielki chip.

Łączy się ze znajdującą się na orbicie Suzi Endo, wyjaśniając, że stworzył mikrotranzystor komunikacyjny z krzemu, który absorbował molekuła po molekule z betonowych ścian swojej celi. Suzi stwierdza, że udało jej się go namierzyć i zapewnia, że będą w stanie go odbić w ciągu dziesięciu minut, Rhodey jej tego zabrania. Jest jednak coś, co może dla niego zrobić. Po chwili od kuli Ultimo oddziela się sporej wielkości "kropla". Spada ona na laboratorium Osborntech w Bancor w Maine, gdzie niezauważona przekrada się do pilnie strzeżonego pomieszczenia.

Kilka godzin później. Rhodes staje przed sędziną Międzynarodowego Trybunału Karnego, która pyta go, gdzie jest jego obrońca. James wyjaśnia więc, że zwolnił go, by ten mógł się zająć sprawą Dziesiątki z Bainesville, zamierza jednak wszystko opowiedzieć. Wtedy z trybun powstaje Ares, który, ogłasza, że jeśli ktokolwiek – nawet sam Rhodes – spróbuje stanąć na drodze sprawiedliwości, osobiście odeśle go do najgłębszych otchłani Hadesu, po czym, dla podkreślenia ważkości swoich słów, demoluje salę. Stwierdziwszy, że nie może pracować w takich warunkach, sędzina ogłasza, że Rhodes nie może pozostać bez prawnika i że rozprawa zostanie wznowiona następnego dnia, gdy już znajdą mu nowego obrońcę.

Osborn z zadowoleniem czyta o wybryku Aresa, który trafił na pierwsze strony gazet, spychając proces Dziesiątki na dalszy plan. W tym momencie dzwoni do niego Bethany Cabe, która ogłasza, że zamierza zepsuć mu cały dzień. Norman namierza ją i odkrywa, że jej pojazd zbliża się do Hagi, wysyła więc Ms. Marvel, by go zniszczyła. Ku jego zdziwieniu nawet po destrukcji odrzutowca kobieta nie przestaje mówić. Jak się okazuje, znajduje się ona – wraz z resztą zespołu – w Bancor w Maine, gdzie odkrywa syntetyczne ciało Rhodesa stworzone dla niego przez Tony'ego Starka.

Autor: S_O

Galeria numeru

War Machine vol. 2 #11 War Machine vol. 2 #11 War Machine vol. 2 #11 War Machine vol. 2 #11 War Machine vol. 2 #11 War Machine vol. 2 #11 War Machine vol. 2 #11 War Machine vol. 2 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.