Avalon » Serie komiksowe » Black Panther vol. 5 » Black Panther vol. 5 #9

Black Panther vol. 5 #9

Black Panther vol. 5 #9

"Power" - part 3

Postacie
Zapowiedź

T'Challa wkracza na ścieżkę, która całkowicie go zmieni, a nowa Black Panther kontynuuje konfrontację z Predator. Wkrótce czeka ją jeszcze potężniejszy przeciwnik.

Cytat

Zawavari (po rytuale): "Do you live, my lord?"
T'Challa: "Oh yes... I live."

Streszczenie

Pojedynek między Black Panther a Ohyaku trwa. Wakandyjka daje się opleść biczem przeciwniczki, ale zanim otrzyma ostateczny cios, podcina kobietę i wbija ją w podłogę. Flea udaje się odzyskać kontakt z księżniczką i informuje ją o zbliżającym się oddziale przeciwników, Shuri łapie więc przenośny dysk i wzywa M'yrę, by po chwili odlecieć z siedziby firmy. Jeden z jet-packowych żołnierzy stwierdza, że ich szef nie będzie zadowolony z tego, że Panther uciekła, ale Ohyaku oznajmia, że wszystko poszło zgodnie z planem.

W chacie Zawavariego T'Challa, wymalowany od stóp do głów runami, otrzymuje od szamana dekokt, który pomoże mu w duchowej wędrówce. Król podkreśla, że pragnie mocy, czarownik uspokaja go więc stwierdzając, że jest to najszybszy sposób na jej zdobycie – choć także bardzo ryzykowny i wielu z tych, którzy go próbowali, zginęło w męczarniach. T'Challa puszcza to ostrzeżenie mimo uszu i wypija miksturę. W następnej chwili zaczyna bić od niego blask, a on sam pada nieprzytomny.

N'Dega podkreśla fakt, że dwa z największych banków w ich kraju upadło w związku z kryzysem. M'Toka zauważa, że pozostało ich jeszcze osiemnaście, a te dwa upadły tylko z powodu związków z handlem zagranicznym i nie ma powodów do histerii. Jego rozmówca przypomina więc, że Wakanda po raz pierwszy w historii zaciągnęła dług publiczny, a ich władca nic nie robi w związku z tym. Liberał zaprzecza temu stwierdzeniu, wspominając Ramondę i Ororo. N'Dega stwierdza jednak, że królowa-matka jest za stara, żeby rządzić, a Storm nie dość, że jest cudzoziemką, to od czasu abdykacji T'Challi nie ma związku z tronem i nie powinna się mieszać w politykę. Debatę czujnie śledzi w swojej bazie Doctor Doom.

N'iix przedstawia Shuri, czego się na razie dowiedzieli z danych wykradzionych w Hellerman Exports. Jak się okazuje, Broker, handlarz kradzionymi technologiami, przetrzymuje informacje o swoich kontrahentach, prawdopodobnie by użyć ich w przypadku zdrady. Jeden z nich – ten, który sprzedał Brokerowi atlantycki sprzęt – ukrywa się pod pseudonimem Rex. Księżniczka i jej przyboczni mają co do tego złe przeczucia.

Tymczasem Namor śledzi informacje o śledztwie mającym wskazać winnych ataku na T'Challę.

N'iix otrzymuje wiadomość od swoich ludzi, którą przekazuje Shuri – wśród danych na temat klientów Brokera znaleziono dwóch Wakandyjczyków, którzy mieli teoretyczny dostęp do układów scalonych wykorzystanych podczas ataku i którzy żyją w Ameryce. Black Panther decyduje wybrać się do tego mieszkającego na Brooklynie, wysyłając M'yrę i Zakara do Filadelfii. N'iix ma natomiast znaleźć jakieś solidne tropy związane z "Rexem".

T'Challa staje przed bogiem-panterą, którego pyta, co musi zrobić dla uratowania swojego kraju. Istota, przybierając kształt Black Panthera, wakandyjskiego wojownika, a w końcu Dooma, odpiera, że powinien zapytać wpierw, co musi zrobić, by uratować siebie samego.

Tajemnicze postacie informują swojego przywódcę, że Black Panther i jej ludzie złamali zabezpieczenia i dostali się do informacji, jednak minie jeszcze trochę czasu, zanim rozkodują film, który również jest na ich dysku. Jedna z osób pyta, czemu wysyłają Shuri przeciw Namorowi, a jej szef odpiera, że albo Namor pozbędzie się księżniczki za nich, albo ona pokona Sub-Marinera, pokazując, że jednak jest godna korony – tak czy inaczej, oni wygrają.

Podczas lotu do Nowego Jorku Shuri kontaktuje się z Reedem Richardsem. Po krótkiej rozmowie o stanie zdrowia i upartości T'Challi, Fantastic pyta, co może zrobić dla nowej Black Panther. Ta informuje go więc, że jej ludzie znaleźli połączenie między atakiem na nią a Namorem. Richards zamienia się w słuch.

Zawavari pali kadzidła nad nieruchomym ciałem T'Challi, zastanawiając się, czy król zagubił się na innej płaszczyźnie rzeczywistości. Nagle jednak, oczy mężczyzny otwierają się, a on sam wstaje, czując przepływającą przez jego ciało siłę.

Ororo odwiedza telewizyjną debatę, gdzie N'Dega pyta, co jest przyczyną kryzysu, który dotknął ich państwo i czy ma to związek z nieobecnością księżniczki-regentki. Storm odpiera jedynie, ciągłe używanie tego słowa do opisania wszelkich niepowodzeń pokazuje tylko, jak mało wiary pokładane jest w ich narodzie. Gdy mężczyzna zauważa, że w tej chwili praktycznie nie mają władcy, bo księżniczka spędza większość czasu za granicą, a nie tam, gdzie jest potrzebna, mutantka odpiera, że Shuri znajduje się dokładnie tam, gdzie powinna.

Black Panther w tym samym czasie ląduje w Nowym Jorku i już po chwili obserwuje przez okno swój cel, podczas gdy Flea przekazuje jej wszelkie informacje, jakie udało mu się znaleźć na jego temat. Gdy Shuri tylko dotyka parapetu, w pomieszczeniu, w którym znajduje się mężczyzna, rozlega się alarm, a on sam zaczyna uciekać. Panther przebija się więc przez szybę i przygważdża swoją ofiarę do ściany, chcąc wyciągnąć od niego jak najwięcej o Brokerze. Mężczyzna stwierdza jednak tylko, że ona i jej rodzina nie przyniosły Wakandzie nic poza cierpieniem, po czym, z okrzykiem "Desturi!" detonuje bombę, którą miał ukrytą pod ubraniem.

T'Challa obserwuje Dora Milaje trenującą z robotami przypominającymi te należące do Dooma. Choć wojowniczka zostaje ostrzeżona przez Anekę, żeby nie powtarzać żadnego ruchu w związku z możliwościami adaptacyjnymi maszyn, używa już raz wykorzystany manewr i zostaje raniona. T'Challa niewiele myśląc, wskakuje na arenę i w szybkich ruchach niszczy roboty, ku zaskoczeniu zebranych – i samego siebie.

Shuri wydostaje się spod gruzów, nie mogąc szczerze odpowiedzieć Flea, że wszystko z nią w porządku. Przyznaje jej rację atakująca ją od tyłu Ohyaku, która stwierdza, że jej sytuacja jest bardzo "nie w porządku".

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther vol. 5 #9 Black Panther vol. 5 #9 Black Panther vol. 5 #9 Black Panther vol. 5 #9 Black Panther vol. 5 #9 Black Panther vol. 5 #9 Black Panther vol. 5 #9 Black Panther vol. 5 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.