Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #16

Deadpool vol. 2 #16

Deadpool vol. 2 #16

"Want You to Want Me" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Deadpool jest przekonany, że po latach bycia najemnikiem odnalazł swoje powołanie. Zostanie X-Manem. Jest mały problem - X-Men go nie chcą. I naprawdę nie możemy ich za to obwiniać. W końcu Wade strzelając obdziela pociski sprawiedliwie - część wrogom, część przyjaciołom. Cyclops jednak nie chce, aby Wade pokazał swoją złą stronę. Scott chce trzymać Deadpoola w odpowiedniej odległości. Tak blisko, by go kontrolować i na tyle daleko, żeby nikt przy tym nie zginął. Ale Deadpool też ma plan...

Cytat

Domino: "You sure as hell aren’t acting like a friend."
Deadpool: ""Act?" Me? Never! I keep it real!"

Streszczenie

Utopia. Na propozycję Deadpoola wstąpienia do X-Men, Cyclops odpowiada kategorycznym nie. Później tego dnia Logan zgłasza obiekcje co do tej decyzji, twierdzi, iż Wade jest zbyt niebezpieczny, by nie trzymać go na wodzy. Dagger również jest zdania, iż podejście Scotta jest zbyt rygorystyczne.

 

Tymczasem wściekły Deadpool przechadza się po ulicy i zauważa otoczonego przez krąg dziennikarzy wychodzącego z sądu mężczyznę. Gdy zaczyna do nich przemawiać, okazuje się, że jest to ojciec Mercury, Ellis Kincaid. Uważa, iż X-Men zabrali mu córkę i przetrzymują ją wbrew woli. Prawo Californii nie obejmuje Utopii, więc sąd nic nie może zrobić i to właśnie najbardziej boli ojca dziewczyny. Oglądając to z innymi mutantami, Mercury jest zażenowana, tak naprawdę Ellis nigdy się nią nie przejmował. Prodigy dowiaduje się, że firma, którą prowadzi pan Kincaid, ostatnio znacznie się wzbogaciła, gdyż wykupił ją Oscorp, czyli korporacja Osborna, i stąd zapewne takie nagłośnienie przez media. Cyclops obiecuje Mercury  załatwienie sprawy poprzez prawników Angela.

 

Deadpool  z "głupim i ryzykownym" planem w głowie wchodzi do swojej kryjówki, czyli do obskurnej, starej pływalni. Zabiera z niej broń.

 

Cyclops wysyła Domino, by odnalazła Wade’a. Ta nie jest wcale chętna, lecz Scott nalega twierdząc, iż ma najdłuższą historię z tym wariatem.

 

Na dachu swej miejscówki, Wilson wypatruje przez karabin snajperski ludzi Osborna. Zachodzi go Domino z propozycją wstąpienia do X-Men. Ten nie wierzy, mówiąc, iż pewnie Cyclops wysłał ją, by go zabiła. Grożąc dziewczynie bronią każe jej cofnąć się parę kroków. Domino znajduje się na oszklonej części dachu, która pęka pod nią i bohaterka spada do basenu… pełnego naleśników upieczonych wcześniej z nudów przez Deadpoola. Teraz Wade wie już, że Neena nie przyszła go zabić, gdyż byłaby pewnie z większą ekipą, która ujawniłaby się w momencie upadku do basenu. Chwilę później Wilson i Domino jedzą wspólne śniadanie i omawiają warunki wstąpienia do X-Men. Bohater chce koniecznie nosić ich kostium, sam nawet jeden zaprojektował i wykonał. Co gorsza, by przejść z powodzeniem "okres próbny", postanawia zabić Ellisa Kincaida!

Autor: Jim J

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #16 Deadpool vol. 2 #16 Deadpool vol. 2 #16 Deadpool vol. 2 #16 Deadpool vol. 2 #16 Deadpool vol. 2 #16 Deadpool vol. 2 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.