Avalon » Serie komiksowe » Cable vol. 2 » Cable vol. 2 #19

Cable vol. 2 #19

Cable vol. 2 #19

"Brood" - Chapter Two: "Queen Takes Bishop"

Postacie
Zapowiedź

Jak się okazuje, kosmos nie jest bezpiecznym miejscem dla Nate'a i Hope, bowiem i tam odnalazł ich Bishop. Były X-Man schwytał bohaterów w pułapkę, więżąc ich statek kosmiczny i teraz chce jedynie ujrzeć dziewczynę, by być pewien, że pozbędzie się jej, gdy zdetonuje bombę atomową zamontowaną w bionicznej ręce. Dodatkowo na pokładzie statku jest jeszcze jeden pasażer - królowa Brood, która także chce dostać dziewczynę!

Cytat

Bishop: "Come on, you bastards. Take me to your leader."

Streszczenie

Brood wdzierają się na pokład Ensabahnura I i chcąc przejąć kontrolę nad Hope, zdejmują z niej unieruchamiające pole siłowe. Dziewczyna wykorzystuje to, by wyciągnąć z paska broszkę i wbić jej ostrza w jednego z obcych.

Bishop i Emil również zostają otoczeni przez kosmitów, lecz Bishop, który walczył już wcześniej z Brood, wykorzystuje ich zaskoczenie nieoczekiwanym oporem ze strony ofiar i powala wiele z nich. Mutant chce uruchomić bombę termonuklearną w swoim ramieniu, lecz Emil zwraca jego uwagę na to, iż Cable mógł już zabrać Hope ze statku. Bishop jest świadomy tego, że chłopak próbuje go zmanipulować, by uratować ukochaną, ale wie również, że może on mieć rację. Nie mogąc pozostawić ocalenia świata szansie, wyrusza na poszukiwania Hope.

Tymczasem Cable również stawia opór Brood, aż wreszcie natrafia na Hope, której wyjaśnia, w jaki sposób Brood przejmują kontrolę nad ofiarami i że aby rozbić ich siły, muszą zabić królową. Oboje trafiają wreszcie na mostek, gdzie kosmici zaczęli przejmować ciała załogi. Cable tłumaczy Hope, że nie udałoby im się uratować gospodarzy. Dziewczyna chce wracać po Emila, lecz Cable wciąż twierdzi, iż muszą przede wszystkim zniszczyć królową. Hope nie chce jednak zostawić ukochanego na pewną śmierć.

Bishop, po zdobyciu broni, walczy ze Sleazoidami, jednak okazuje się, iż była to broń użyta podczas abordażu, nastawiona na niszczenie jedynie ludzkiego ciała.

Cable i Hope również natykają się na grupę kosmitów. Mężczyzna podsadza dziewczynę do szybu wentylacyjnego, w który Brood się nie zmieszczą, i nakazuje jej się w nim schować. Sam stwierdza, że wróci do niej, gdy rozprawi się z królową i próbuje wymóc na Hope obietnicę, że nigdzie się nie ruszy, jednak dziewczyny już tam nie ma. Cable próbuje strzelać do atakujących kosmitów, jednak jego broń również na nich nie działa, co wypomina właśnie przybyły Bishop. Dodaje jednak, że zadziała ona na Nathana, lecz w strzale przeszkadza mu jeden z obcych. Cable, wykorzystując sytuację, zabiera Bishopowi swój nóż, który ten odebrał z kolei Emilowi, i rzuca się do walki ze Sleazoidami.

Hope dociera wreszcie do ukochanego i w ostatniej chwili ratuje go przed infekcją Brood. Emil stwierdza, że mogą uciec w kapsułach do terraformowania, jednak jedyna droga tam prowadząca jest pełna Brood. Chłopak zauważa jednak, iż kosmici otoczyli statek polem siłowym wypełnionym powietrzem i mogą się dostać do odpowiedniej części statku od zewnątrz.

Podczas walki z kosmitami Bishop strzela do Cable'a, wybijając dziurę w kadłubie statku i Nathan zostaje wyrzucony na zewnątrz. Lucas musi teraz tylko zobaczyć Hope, by móc zdetonować bombę.

W przestrzeni na zewnątrz statku Emil i Hope widzą olbrzymie, rybopodobne stwory, które Hope rozpoznaje jako statki pasożytniczych Brood. W tej chwili parę atakuje jednak starshark.

Na pokładzie Bishop nadal poszukuje Hope, lecz natrafia na królową Brood, która wyczuwa, iż nie jest zwykłym człowiekiem i ma zamiar wykorzystać go do stworzenia nowego, silniejszego pokolenia.

Na pomoc Emilowi i Hope przybywa Cable, który kopniakiem odpycha ich od starsharków, jednak zostaje zaskoczony przez Acanti, który połyka go na oczach Hope. Dziewczyna chce rzucić się opiekunowi na ratunek, jednak Emil przekonuje ją, iż tylko z wnętrza statku będzie go mógł uratować.

Bishop pertraktuje z królową Brood twierdząc, że na statku jest mutantka jeszcze potężniejsza od niego - tak bardzo, iż Brood nie są w stanie jej nawet namierzyć. Obiecuje zabrać królową do niej w zamian za swoje życie. Ta jednak chce zapewnić sobie całkowite posłuszeństwo Bishopa i infekuje go pasożytem.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Cable vol. 2 #19 Cable vol. 2 #19 Cable vol. 2 #19 Cable vol. 2 #19 Cable vol. 2 #19 Cable vol. 2 #19 Cable vol. 2 #19 Cable vol. 2 #19 Cable vol. 2 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.