Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men vol. 3 » Astonishing X-Men vol. 3 #31

Astonishing X-Men vol. 3 #31

Astonishing X-Men vol. 3 #31

"Exogenetic" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Abigail Brand, dyrektor agencji S.W.O.R.D. często pakuje się w tarapaty i rzadko prosi o pomoc. Ale kiedy lecisz w kierunku Ziemi w uszkodzonym statku, który został zaatakowany na asteroidzie 7,5 mln kilometrów od Ziemi nadszedł czas, by poprosić X-Men o pomoc. A ci mimo braku planu, czy dużej szansy powodzenia ruszą na ratunek.

Cytat

Abigail Brand: "No, no, I'm not, but listen you can't possibly get me out of here, don't be stupid."
Emma Frost: "Darling, we are the X-Men. A day without doing something stupid isn't worth getting out of bed for."

Streszczenie

Oddział S.W.O.R.D zbliża się do niewielkiego satelity w naszym układzie słonecznym. Rozkazy z góry wydają się bardzo proste. To jedna z tych misji, kiedy nie bierze się jeńców. Po dotarciu na miejsce żołnierzy dziwi niepokojący zapach unoszący się w całym kompleksie oraz ogrom zniszczeń panujących w laboratoriach. Nagle garstka ludzi zostaje zaatakowana przez rasę Brood. Używając najcięższego sprzętu udaje im się utrzymywać wrogie istoty na dystans i stopniowo wycofać się do własnych pojazdów. Abigaile Brand jako ostatnia opuszcza hangar. Potężna eksplozja wstrząsa stacją badawczą. Wybuch nastąpił zbyt szybko i jeden z silników w jej statku ulega zniszczeniu w wyniku zderzenia z odłamkami. Aparatura przestaje działać, a pole grawitacyjne sąsiedniej planety stopniowo daje o sobie znać. Kobieta postanawia wystrzelić się w kapsule ratunkowej by dać swym ludziom więcej czasu na udzielenie jej pomocy. Niestety znajdują się oni po drugiej stronie planety i nie zdążą dotrzeć do niej na czas.

 

Ziemskie laboratorium obserwacyjne. Uszkodzony statek kosmiczny S.W.O.R.D. zmierza w stronę Zachodniego Wybrzeża. Dyrektor placówki niechętnie wykonuje trudny telefon. Kiedy odkłada słuchawkę, informuje pozostałych, iż X-Men zajmą się tym problemem.

 

Zespół pośpiesznie wsiada do Blackbirda. Beast jest zdecydowany uczynić wszystko, by tylko ocalić ukochaną. Storm oznajmia, iż jej moce mogą nieznacznie spowolnić i ustabilizować trajektorię lotu pojazdu. Nie uda jej się jednak powstrzymać go całkowicie. Będąc coraz bliżej celu Emma nawiązuje telepatyczny kontakt z Brand. Mimo nikłych szans powodzenia postarają się uratować jej życie. W tym celu Ororo opuszcza pojazd i przywołuje tornado. Prędkość spadającego pojazdu spada, ale wciąż za mało by mówić o sukcesie. Wolverine używa harpuna, którym przebija kadłub pojazdu, by następnie na łączącej oba statki linie ześlizgnąć się do kokpitu. Z pomocą pazurów przecina blaszaną konstrukcję i uwalnia kobietę. Amor w tym czasie asekuruje go za pomocą swego pola, a Storm bezpiecznie sprowadza resztki pojazdu na wybrzeża San Francisco.

 

Przechodnie na molo przyglądają się całej akcji z zapartym tchem. Kiedy niebezpieczeństwo mija, a Blackbird ląduje w bezpiecznej odległości, wiwatujący tłum rzuca się w jego stronę. X-Men wychodzą na spotkanie ludzi. Niespodziewanie Emma telepatycznie wyczuwa obecność swej nieżyjącej uczennicy. Nie mogąc odczytać jej myśli kieruje się za oddalającą zakapturzoną postacią. Cyclops przypomina jej, iż Laurie Collins została zastrzelona przez Strykera. Kobieta pamięta to wydarzenie, ale jej moce jeszcze nigdy jej nie zawiodły. Przeciskając się przez tłum dogania zbiega. Kiedy chwyta ją za rękę dziewczynka przystaje, ogłaszając, że kontakt nastąpił. Jej ciało zostaje rozerwane na strzępy, a z jej wnętrzności wylania się Sentinel.

Autor: White King

Galeria numeru

Astonishing X-Men vol. 3 #31 Astonishing X-Men vol. 3 #31 Astonishing X-Men vol. 3 #31 Astonishing X-Men vol. 3 #31 Astonishing X-Men vol. 3 #31 Astonishing X-Men vol. 3 #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.