Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man » Ultimate Comics Spider-Man #3

Ultimate Comics Spider-Man #3

Ultimate Comics Spider-Man #3

"The New World According To Peter Parker" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Świat Spider-Mana staje na głowie - ściga go Mysterio, nie wiadomo kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. A na dodatek powraca Hulk. Poza tym, znany superbohater wprowadza się do domu May Parker.

Streszczenie

Midtown High. Członkowie redakcji szkolnej telewizji oglądają wiadomość wysłaną miastu przez Mysterio. Jessica Jones pyta się Mary Jane Watson, czy chce zająć się tym tematem. Ona nie rozumie, co to ma wspólnego ze szkołą, więc jej przełożona wyjaśnia jej, że Spider-Man chodzi do Midtown High, a Mysterio właśnie zabił jednego z jego największych wrogów, Kingpina. Mary Jane podejrzewa, że Jessica wciąż próbuje odkryć tożsamość bohatera, ale ona mówiła, że jej plany się zmieniły i chce po prostu pokazać, że Spider-Man inspiruje ludzi i jest ważny dla wielu. Watson odpowiada, że ona nie należy do tej grupy.

Dom Parkerów. Johnny opowiada May, że jego ojciec zginął w powodzi wywołanej przez Magneto [Ultimatum #1/Ultimatum: Fantastic Four Requiem] i po tym wszystkim okazało się, że Fantastyczna Czwórka się rozpadła, więc spakował swoje rzeczy i ruszył w świat. Przez jakiś czas był w Europie, a kiedy wrócił do Nowego Jorku, nie chciał mieszkać w Budynku Baxtera, więc postanowił poprosić o pomoc Petera, którego uważa za swojego dobrego przyjaciela. May mówi, że rozumie go, bo ona też musiała się wyprowadzić z poprzedniego domu, kiedy jej mąż w nim zginął. Kobieta dowiaduje się od chłopaka, że ma jeszcze siostrę, i proponuje, żeby do niej zadzwonił.

Centrum handlowe. Peter śpi na swoim stanowisku pracy, aż wreszcie budzi go jego szef, każe iść na przerwę, a potem wracać do roboty. Parker jest zdenerwowany, ponieważ chciał wziąć dzień wolnego, żeby dowiedzieć się, co Johnny robi w jego domu, ale mu nie pozwolono. Nagle wpada na Mary Jane i wylewa jej napój na bluzkę. Dziewczyna dziwi się, że pracuje tu, skoro powinno go być stać na coś lepszego, i chce odejść, ale Peter pyta, czy go nienawidzi, ponieważ on tego do niej nie czuje, nawet jeżeli z nim zerwała i nie powiedziała dlaczego. Watson odkrzykuje, że zaczął od razu chodzić z Gwen, co ją trochę brzydzi, ponieważ myślała, że są dla siebie jak rodzeństwo, a poza tym, wolałaby się tego dowiedzieć od niego, a nie usłyszeć od innych. Parker wyjaśnia, że ze Stacy związał się dopiero niedawno, długo po rozstaniu z Mary Jane, i powiedziałby jej o tym, gdyby dziewczyna odbierała jego telefony. Para wymienia jeszcze parę złośliwych uwag i rozchodzi się w przeciwnych kierunkach.

Queens. Gwen wraca do domu i widzi, że Johnny rozmawia z Sue. May mówi jej, że jeszcze nie wie, o co chodzi, ale z pewnością się szybko dowiedzą.

Manhattan. Spider-Man dziwi się, widząc tłum uciekających ludzi, ale nie rozumie, co ich goni. Próbuje się zapytać policjantów, ale ci są przestraszeni na jego widok i zaczynają strzelać. Peter przeskakuje nad nimi i biegnie tam, skąd przybyli, kiedy nagle zauważa ogromne pająki. Atakuje je siecią, ale ta przenika przez nie, więc rzuca się na nie, ale nie może ich dotknąć. Tymczasem kilka ulic dalej Mysterio wynosi złoto z nowojorskiego Banku Rezerw Federalnych, mówiąc do strażników, żeby się nie przejmowali zjawami, ponieważ za jakąś godzinę przestaną je widzieć. Nagle rzuca się na niego Spider-Man, który mówi, że zastanawiał się, po co ktoś miałby spryskiwać okolicę "gazem strachu" i wtedy przypomniał sobie, co się w niej znajduje. Peter próbuje unieruchomić przestępcę pajęczyną, ale ten zmienia się w mgłę, opuszcza kombinezon, otacza bohatera i zaczyna dusić, mówiąc, że zmarnował jego kilkutygodniowy wysiłek i nie może pozwolić, aby dalej się wtrącał w jego sprawy. Parkerowi udaje się uwolnić z "rąk" Mysterio, a ten wraca do swojego kostiumu, oznajmia, że między nimi właśnie zaczęła się wojna, po czym znika. Policjanci znajdują Spider-Mana przy ciężarówce pełnej złota, ale temu szybko udaje się wytłumaczyć, że to nie on jest złodziejem, i drugi raz dzisiaj dostaje podziękowania za pomoc w zapobiegnięciu przestępstwa.

Queens. Przed domem Peter spotyka Sue Storm, która mówi mu, że jej brat uważa go za wzór do naśladowania, i prosi go, aby się nim opiekował, a jeżeli będzie potrzebował jakiejś pomocy, wie, gdzie ją znaleźć. Dziewczyna odjeżdża, a Peter nie rozumie, o co chodzi. Po wejściu do domu wszystko się jednak wyjaśnia: Johnny Storm od dzisiaj mieszka z Parkerami.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man #3 Ultimate Comics Spider-Man #3 Ultimate Comics Spider-Man #3 Ultimate Comics Spider-Man #3 Ultimate Comics Spider-Man #3 Ultimate Comics Spider-Man #3 Ultimate Comics Spider-Man #3 Ultimate Comics Spider-Man #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.